Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiej potrzeby. Przy przekręceniu kluczyka lampa się zapala a w momencie gdy odpalam starterem się wyłacza by po chwili się właczyć dlatego nie ma jakiegoś dużego poboru i chodzi rewelacyjnie. Czytałem że sa jakies opóźniacze ale kolega który ma zamontowany odradził mi coś takiego.

Jak coś to pytaj. Pozdrawiam

 

A w związku z pytaniami o gaśniecie xsenona po minucie jazdy które pojawiały się na innych forach. Jest tak nieraz z tego co wiem a podawane sa trzy możliwe przyczyny:

1) za słabo naładowany akumulator (trzeba go wyciagnac i naładowac do fula prostownikiem)

2) bezpieczniki od świateł standardowo są 10A (polecają zmianę na 15A lub 20A)

3) walnięta przetwornica (lub kable)

U mnie działa wszystko bez problemu i nie miałem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też zamontowałem bixenon i nie ma żadnych problemów z zapalaniem czy gaśnięciem w czasie pracy, problemy mogą się pojawić jeśli układ jest nie właściwie podpięty. Założyłem też do burgmana żony i też jest super więc nie słuchajcie żadnych bajek tylko zakładać!! to jest nasze bezpieczeństwo!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też zamontowałem bixenon i nie ma żadnych problemów z zapalaniem czy gaśnięciem w czasie pracy, problemy mogą się pojawić jeśli układ jest nie właściwie podpięty. Założyłem też do burgmana żony i też jest super więc nie słuchajcie żadnych bajek tylko zakładać!! to jest nasze bezpieczeństwo!!

Pozdrawiam

 

TOMEK !!! Założyles MóJ BIxeNOn ???!!! :lapad: no ładnie.... :banghead: :evil: :icon_evil: :icon_twisted: :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba założyłem przecież mówiłem ci przez fona że kupiłem drugie moto ale to tak przez przypadek bo wcale nie planowałem założenia ale jakoś tak wyszło jak obejżałem lampe w burgmanie i zobaczyłem że jest h4 to zamontowałem. Zawsze możesz z kimś kupić naspułe albo pojedyńczy a ja jak obiecałem założe ci i wypijemy browarka :) Wybacz Stary ale to bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też zamontowałem bixenon i nie ma żadnych problemów z zapalaniem czy gaśnięciem w czasie pracy, problemy mogą się pojawić jeśli układ jest nie właściwie podpięty.

 

?? Jaka można niewłaściwie podpiąć układ przecież tylko mase podpinasz reszta ma odpowiednie wtyki z kolorami i końcówkami które nie pasują gdzie indziej. Chyba że masa ma znaczenie ajk możesz to odpowiedz. Czy możesz to wyjaśnić bo jestem ciekaw.

Pozdrawiam Mariusz

Edytowane przez mariusz2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Jaka można niewłaściwie podpiąć układ przecież tylko mase podpinasz reszta ma odpowiednie wtyki z kolorami i końcówkami które nie pasują gdzie indziej. Chyba że masa ma znaczenie ajk możesz to odpowiedz. Czy możesz to wyjaśnić bo jestem ciekaw.

Pozdrawiam Mariusz

Witam

Masa ma bardzo duże znaczenie tak samo jak plus musi być odpowiedno podpięte tzn. w miejsca gdzie jest odpowiedni styk i nie ma spadków prądu, nie możesz podpiąć masy np. do przednich widełek choć ona tam jest ale nie jest połączona za pośrednictwem kabla tylko przez łożyska główki ramy, tak samo jest z plusem jeśli podepniesz się do jakiegoś plusa który nie ma właściwego przekroju to będziesz miał straty prądu co jest BARDZO ważne przy starcie xenonów ponieważ w momęcie startu przy zimnych palnikach przetwornica pobiera dużo większy prąd ale to przez ok 5s puźniej prąd spada i pobiera ok 35W tak jak jest napisane. Dlatego właśnie ludzie opisują takie dziwne żeczy które im występują przy zapłonie xenów. Jeśli chodzi o bixenon to sprawa podłączeń jest inna niż w zestawie xenon bo powinieneś podłączyć plus i minus na stałe pod aku i wtedy będziesz miał pewność działania, reszta kabli pracuje na zasadzie sterowania i nie jest tak ważne jak w zwykłym zestawie gdzie główny prąd płynie z wtyczek które szły na żarówki. Mam nadzieje że pokrutce przybliżyłem ci temat i teraz rozumiesz o co w tym chodzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba założyłem przecież mówiłem ci przez fona że kupiłem drugie moto ale to tak przez przypadek bo wcale nie planowałem założenia ale jakoś tak wyszło jak obejżałem lampe w burgmanie i zobaczyłem że jest h4 to zamontowałem. Zawsze możesz z kimś kupić naspułe albo pojedyńczy a ja jak obiecałem założe ci i wypijemy browarka :) Wybacz Stary ale to bezpieczeństwo

 

 

..zartuje :-) przeciez.... a i rozmowe nasza telefoniczna dobrze tez pamietam :-) :bigrazz: ....kupie cos... i badz pewny ze cie nawiedze w pierwszej kolejnosci jak sie tylko pogoda wyklaruje.. ps.. a sakwy.. wypcham tak jak obiecalem... samymi % :-) :flesje: .. Pozdro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zartuje :-) przeciez.... a i rozmowe nasza telefoniczna dobrze tez pamietam :-) :bigrazz: ....kupie cos... i badz pewny ze cie nawiedze w pierwszej kolejnosci jak sie tylko pogoda wyklaruje.. ps.. a sakwy.. wypcham tak jak obiecalem... samymi % :-) :flesje: .. Pozdro :-)

Jak byś miał problem z wyborem lub potrzebował pomocy wal jak w dym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał problem z wyborem lub potrzebował pomocy wal jak w dym :)

 

 

ale jaja.... teraz zobaczylem ze jestes z dabrowy.. gorniczej.... wlasnie wrocilem z niej.. bo bylem na spotkaniu V.C. ... na przeciwko reala... :-)... zdjecia z biby jutro zamieszcze.. tylko nie mow mi ze tez byles :-)???

 

oo tutaj.... http://www.vc1978.prv.pl/ :-)

Edytowane przez Musstaffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin73 jak już zamontujesz swoje xenonki daj znać. Jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie i kto to zainstaluje. Może ja też sobie zapodam?

 

Pogadaj z Kolcem z www.cruiser3miasto.pl On podobno ma firmę zajmującą się montazem alarmów, GPS, CB, itp. Pewnie xenony to dla niego chlebek z masłem.

 

A tak przy okazji. Szukam do mojego VZR kilku drobiazgów:

- prawy chromowany dekiel filtra powietrza (koniecznie bez skazy),

- surówkę oryginalnego kluczyka (nie zapasowego bo takowy mam :-) )

- emblematy na boczne pokrywy "M109R"

- oryginalne tuningowe mocowanie boczne do tablicy rejestracyjnej,

- białe szkła kierunkowskazów,

- jakiś prosty stelaż pod boczne sakwy,

 

Nie jestem zainteresowany zakupem po cenach serwisowych.

 

W razie co proszę o kontakt na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin73 jak już zamontujesz swoje xenonki daj znać. Jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie i kto to zainstaluje. Może ja też sobie zapodam?

 

Pogadaj z Kolcem z www.cruiser3miasto.pl On podobno ma firmę zajmującą się montazem alarmów, GPS, CB, itp. Pewnie xenony to dla niego chlebek z masłem.

 

A tak przy okazji. Szukam do mojego VZR kilku drobiazgów:

- prawy chromowany dekiel filtra powietrza (koniecznie bez skazy),

- surówkę oryginalnego kluczyka (nie zapasowego bo takowy mam :-) )

- emblematy na boczne pokrywy "M109R"

- oryginalne tuningowe mocowanie boczne do tablicy rejestracyjnej,

- białe szkła kierunkowskazów,

- jakiś prosty stelaż pod boczne sakwy,

 

Nie jestem zainteresowany zakupem po cenach serwisowych.

 

W razie co proszę o kontakt na [email protected]

 

 

Kupiłem stelaże od goscia z Włocławka http://www.allegro.pl/item548267996_stelaz...cykli_duze.html

są naprawde fajne i sakwa na nich spoczywa, zachowując swój ksztaut nie wisi, drozsze ale lepsze .

Szyję sakwy większe od oryginałów, ksztautem podobne no i przede wszystkim dużo tańsze.

Jak otrzymam to umieszczę jakąś fotke, i dam namiary.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem stelaże od goscia z Włocławka http://www.allegro.pl/item548267996_stelaz...cykli_duze.html

są naprawde fajne i sakwa na nich spoczywa, zachowując swój ksztaut nie wisi, drozsze ale lepsze .

Szyję sakwy większe od oryginałów, ksztautem podobne no i przede wszystkim dużo tańsze.

Jak otrzymam to umieszczę jakąś fotke, i dam namiary.

 

Pozdrawiam ;)

 

czekamy na zdjęcia. Jestem ciekawy jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie może z innej beczki. Mam pytanie czy odpalaliście vzr-a w minusowych temperaturach? jeśli tak to napiszcie czy mieliście jakieś problemy czy wszystko ładnie pięknie? Pytam z ciekawości bo moje moto siedzi w ciepełku a jestem ciekaw. Pamiętajcie że jeśli palicie w zime moto to musi się dobrze zagrzać a nie za minute gasić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...