Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heh, co do wheelie na takiej maszynie to trzeba mieć troszke wprawy żeby dupką nie zahaczyć :crossy:

 

Wracając do tematu turystycznego wykorzystania M109 to jak tam z siedzeniem u pasażera, wygodne?

 

 

Witam.

Ja mam 187cm wzrostu, moja żonka 178cm. Już trochę przejechaliśmy i nie narzeka. Przyda się tylko na następny sezon jakieś oparcie na czas wojaży we dwoje :)

To siedzenie wbrew pozorom wcale nie jest takie małe, po prostu ginie na tle motocykla.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto przesliczne, ale zeby gdzies dalej smignac faktycznie trzeba by jakies sakiewki zalozyc. Moze ktos zapodac jakies linki z ubrana suza? Ja niestety nic nie znalazlem.

 

link to www.motocyklisci.com.pl i proszę wejść w Galerię,tam jest gdzieś na fotach ubrany mój intruz.

 

Powiem że mam tylko orginalne części,niestety podróbek jest mało.

 

:buttrock:

 

 

Skrzynia naprawiona.

 

1. Ktos wczesniej napisal ze to jego pierwsze moto - u mnie tak samo! ucze sie na nim ciagle jezdzic i jest po prostu boski. Zrobione od grudnia 15 tys chorwacja i hamburg najdalsze trasy - wszystko po prostu miód.

2. Rzeczywiscie skrzynia padła, na drugim biegu przeskakiwał na kłach - wyoblenie kłów no i kaszana. Na serwisie nie czepiali sie skrzynki przekladniowej tylko sprzegła, po prostu za słabe do tego momentu obrotowego.

3. Skrzynia naprawiona na gwarancji, suzuki wiedzac o problemie sprzegla nie robi z tym problemu.

4. Po naprawie nie zdarzyło mi sie ani razu grzechotanie przy zmianie 1>2 no i problem ktory byl wczesniej czyli z 2 na luz i niemozliwosc wrzucenia z powrotem 2 znikła

5. Rownoczesnie jezdze teraz haybusa, szkoda ze nie ma skrzyni i sprzegla intruder na poziomie hajki, naprawde tam sie postarali, te 2 maszyny dzieli przepasc w tym elemencie. Nie umiem zgrac obrotow przy preloadingu biegu, z powodu ciaglego ujezdzania 2 motorow, wiec bardzo ostroznie teraz zmianiam biegi na intruderze

6. Wydechy bede zmienial. Mialem 2 gleby (gmole wszystko ochroniły, druga gleba byla dosc powazna a tylko urwalem lewy tylny kierunek) no i troszke mam porysowane oryginaly, nawet nie pytam w suzuki ile kosztuje oryginal. Polecili mi vance and hines-y big shoty. Podobno pieknie graja, no i cena dosc atrakcyjna. Po tym jak zalozylem akrapowicze do hayabusy wiem ze warto zmienic na akcesoryjne. Znalazlem w stanach w rewelacyjnej cenie te bigshoty: Bigshot Vance&Hines. Mocno sie zastanawiam

7. Pozdrowienia dla MAG-a, teraz juz mam w domku intrudera, kiedy jezdzimy?

 

Nie wiedziałem robaczku że miałeś 2 szlify!!!

 

Uważj na siebie.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

był i trzeci, dziura w asfalcie oba koła pogiete. Zgadnij ile kosztują koła do intrudera (w suzuki)

 

Witam.

Nie wiem ile w Polsce ale za wielka wodą :

tył: 1373,16 USD

przód: 779,73 USD

Kody części oraz cenę łatwo można znaleźć na stronie:

alpha-sports

 

A co do przydatności do turystyki to te kuferki z linków poniżej wyglądają ekstra:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

 

Ta owiewka oraz oparcie również jest ciekawa - tak trochę w stylu Elektry/Ventury:

Zdjęcie 4

Zdjęcia 5

 

To są produkty firmy Corbin.

Kufry

Owiewka

Siedzenie + oparcie

 

Firma Cobra znowu posiada w swojej ofercie sporo akcesoriów:

CobraUSA

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zmucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był i trzeci, dziura w asfalcie oba koła pogiete. Zgadnij ile kosztują koła do intrudera (w suzuki)

 

Za tą dziurę w asfalcie to nie masz sponsora na felgi?

 

Policja - notatka służbowa - wezwanie do pokrycia szkód przez zarządcę drogi - OC zarządcy. I masz nowe felgi, a jak w ścieżkę służbową wpleciesz na własny koszt również rzeczoznawcę to masz także nowe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za tą dziurę w asfalcie to nie masz sponsora na felgi?

 

Policja - notatka służbowa - wezwanie do pokrycia szkód przez zarządcę drogi - OC zarządcy. I masz nowe felgi, a jak w ścieżkę służbową wpleciesz na własny koszt również rzeczoznawcę to masz także nowe opony.

 

Z tym odzyskaniem kasy to nie taka prosta sprawa. Sprawa kierowana jest do firmy w której ubezpieczony jest zarząd drogi a ta od razu pisze że nie dostosowałeś prędkości do warunków drogowych nawet gdy dziura jest ewidentna i brak było oznakowania - dalej już tylko prawnik - masz czas i chęci to walczysz... ale prawnik kosztuje i dochodzi ryzyko przegrania oczywistej sprawy - nie jest pięknie

 

 

ALE - ja też wpadłem w źle osadzoną studzienkę na zakręcie mocno pochylony w prawo. Poczułem jakbym dostał kijem w dłonie tak dobiłem przednie zawieszenie. Na szczęście się nie przewróciłem.

Okazało się, że wygiąłem obie felgi na rantach wgniecenie było na głębokość ok 5mm i długości po pbwodzie 5-7 cm. Wyprostowałem felgi u Pana złota rączka i nawinąłem do dziś kolejne ponad 30 tyś km. - wszystko jest ok.

Koszt operacji jakieś grosze bo nie bardzo pamiętam czy to było 200 czy 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowałem felgi u Pana złota rączka i nawinąłem do dziś kolejne ponad 30 tyś km. - wszystko jest ok.

Koszt operacji jakieś grosze bo nie bardzo pamiętam czy to było 200 czy 400zł

 

Witam.

Nie trzeba robić takich żeczy u "Pana złota rączka" w garażu, są firmy zajmujące się tym i dające gwarancję. Przy mojej GTS'ce miałem krzywą felgę z przodu - dość mocno bo szybko niszczyłem opony - koszt prostowania 180zł. Jak by ktoś nie wiedział to przy GTS'ce nie jest taka prosta sprawa bo ni to felga motocyklowa ni to samochodowa. Jest nawet problem z wyważeniem ale porządna firma daje sobie z tym rade. Piszę porządna gdyż dałem koło na wymianę opony w Poznaniu pewnemu Panu który jest wielce wychwalany... a jak się okazało oddał mi koło z nową oponą lecz z wywarzeniem to juz było kiepsko. Nawet ciężarki nie były przeklejone... Wyszło to dopiero w momencie bardzo szybkiego zniszczenia opony. Dałem do kogo innego i od razu zong, koło niewywarzone, kropka nie na wentylu. Przepraszam za ten wywód ale tak jakoś mnie naszło.

 

Wracając do tematu. Dobra firma prostująca felgi da gwarancję na usługę i po feldze nie widać że cokolwiek było robione. Felgę nawet można spawać - oczywiście profesjonalnie. Są to znacznie tańsze zabiegi a efekty bardzo dobre.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie trzeba robić takich żeczy u "Pana złota rączka" w garażu, są firmy zajmujące się tym i dające gwarancję. Przy mojej GTS'ce miałem krzywą felgę z przodu - dość mocno bo szybko niszczyłem opony - koszt prostowania 180zł. Jak by ktoś nie wiedział to przy GTS'ce nie jest taka prosta sprawa bo ni to felga motocyklowa ni to samochodowa. Jest nawet problem z wyważeniem ale porządna firma daje sobie z tym rade. Piszę porządna gdyż dałem koło na wymianę opony w Poznaniu pewnemu Panu który jest wielce wychwalany... a jak się okazało oddał mi koło z nową oponą lecz z wywarzeniem to juz było kiepsko. Nawet ciężarki nie były przeklejone... Wyszło to dopiero w momencie bardzo szybkiego zniszczenia opony. Dałem do kogo innego i od razu zong, koło niewywarzone, kropka nie na wentylu. Przepraszam za ten wywód ale tak jakoś mnie naszło.

 

Wracając do tematu. Dobra firma prostująca felgi da gwarancję na usługę i po feldze nie widać że cokolwiek było robione. Felgę nawet można spawać - oczywiście profesjonalnie. Są to znacznie tańsze zabiegi a efekty bardzo dobre.

 

Pozdrawiam.

 

Widziałem na zdjęciach że jeździłeś po łące,jak to zrobiłeś? I druga sprawa,jak ci weszła opona 250?

 

pozdr.

Edytowane przez yanointruder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na zdjęciach że jeździłeś po łące,jak to zrobiłeś? I druga sprawa,jak ci weszła opona 250?

 

pozdr.

 

Witam.

no cóż tego kolosa da sie prowadzić i w takich warunkach. Ale najlepsze jest to że te zdjęcia pochodzą z końca imprezy zakończeniowej a ja nie pamiętam jak tam w nocy wjechałem :) (teren jest prywatny i zamknięty) i motocykla nie uszkodziłem :) Parkowaliśmy przy wjeździe. A cała noc była przed nami - ojjj działo się działo... jak zawsze w naszej ekipie :)

Opona 250 wchodzi bez problemu. Tak patrzyłem nawet na większą ale ryzyko było więc na początek włożyłem 250. Teraz gdy przyjdzie czas wymiany spróbuję z 260. Ludzie wkładają nawet i 300 lecz jest do tego potrzebny cały zestaw. Może kiedyś :) Jest to dość kosztowe gdyż trzeba zmienić sporo elementów nie pomijając felgi. Nakładając szersza oponę na standardowe felgi zmieniamy wysokość kosztem szerokości. Pewnie da się naciągnąć i 280 lecz profil opony zwiększa się mocno a i własności opony się zmieniają gdyż nie pracuje ona w swym naturalnym środowisku :) Myślę że rozmiar 260 jest rozmiarem granicznym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza się kolejny szczęśliwy posiadacz VZR, w wersji R2. W piątek stałem się szczęśliwym posiadaczem tego pięknego motocykla, w jedynie słusznym kolorze. Dzisiaj już 650 kilometrów na liczniku, i jak na razie same pozytywne wrażenia :lapad: :biggrin: :biggrin:. Do zobaczenia na trasie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza się kolejny szczęśliwy posiadacz VZR, w wersji R2. W piątek stałem się szczęśliwym posiadaczem tego pięknego motocykla, w jedynie słusznym kolorze. Dzisiaj już 650 kilometrów na liczniku, i jak na razie same pozytywne wrażenia :lapad: :biggrin: :biggrin:. Do zobaczenia na trasie :biggrin:

 

Witam.

Moje Gratulacje!!!! Witam w tym zacnym gronie posiadaczy mastodontów :biggrin:

Zdjęcia! Dawaj zdjęcia :biggrin:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia! Dawaj zdjęcia :biggrin:

Co prawda na razie jest to golas - tak, jak go fabryka stworzyła, ale jak tylko pogoda trochę łaskawiej potraktuje 2oo, trochę popstrykam i umieszczę na forum :biggrin: :biggrin: . Jako ciekawostka - podobno nabyłem ostatni czarny egzemplarz R2, dostępny w tym roku w sieci autoryzowanych dealerów :lapad: :biggrin:

Edytowane przez Marcin73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na razie jest to golas - tak, jak go fabryka stworzyła, ale jak tylko pogoda trochę łaskawiej potraktuje 2oo, trochę popstrykam i umieszczę na forum :) :smile: . Jako ciekawostka - podobno nabyłem ostatni czarny egzemplarz R2, dostępny w tym roku w sieci autoryzowanych dealerów :icon_idea: :)

 

Poczekamy :)

Heh

No to ja mam LIMITED EDITION a Twój to chyba LAST EDITION :):):):)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również mam to cacko zrobiłem nim ok 5000 a kupiłem 3miesiące temu maszyna przyjechała z texasu na tak zwanym dotarciu na początku miałem kilka uwag co do skrzyni i lag tz. skrzynia sztywna i ciężka w zmianie biegów oraz pojawiające sie szarpnięcia przy wbiciu jedynki na postoju ale ten temat załatwiłem i jest super jedyne co mi zostało to lagi sa za miękie jak na nasze drogi szczegulnie jak jaede z plecakiem i ostro hamuje prucz tych małych niedogodności to super maszyna i nie zamienie ją na inną!! Aaa dokupiłem sakwy u gościa w myszkowie polecam cena ok 600zł za komplet no i alarm na alegro, siedzenie i opieradłi mam orginalne wraz z gmolami dał bym fotki ale nieumie jestem mechanikiem a nie informatykiem

 

ps. jeśli macie lekkie problemy z skrzynią tak jak ja to moge opisac jak to zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również mam to cacko zrobiłem nim ok 5000 a kupiłem 3miesiące temu maszyna przyjechała z texasu na tak zwanym dotarciu na początku miałem kilka uwag co do skrzyni i lag tz. skrzynia sztywna i ciężka w zmianie biegów oraz pojawiające sie szarpnięcia przy wbiciu jedynki na postoju ale ten temat załatwiłem i jest super jedyne co mi zostało to lagi sa za miękie jak na nasze drogi szczegulnie jak jaede z plecakiem i ostro hamuje prucz tych małych niedogodności to super maszyna i nie zamienie ją na inną!! Aaa dokupiłem sakwy u gościa w myszkowie polecam cena ok 600zł za komplet no i alarm na alegro, siedzenie i opieradłi mam orginalne wraz z gmolami dał bym fotki ale nieumie jestem mechanikiem a nie informatykiem

 

ps. jeśli macie lekkie problemy z skrzynią tak jak ja to moge opisac jak to zmienic

 

Witam.

Po pierwsze primo gratuluje maszynki :biggrin:

Po drugie primo poproszę wskazówki co do skrzyni na PW :buttrock:

 

W przednim zawieszeniu pewnie może pomóc wymiana oleju na inny. U mnie przód jest idealny :) generalnie z każdym obciążeniem.

Czy ten Gość od sakw ma jakąs stronę www? Jakiś katalog? Może na allegro się wystawia? To nie przypadkiem: sako74 ???

 

No proszę jak ładnie powiększa sie grono szczęśliwych posiadaczy "hayacruiserów" :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...