Skocz do zawartości

208 Cm Wzrostu I 135 Kg Wagi - Czy Sa Na To Motocykle ?


piteerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wez sobie KTM 950 Adventure S. Wieeelki motocykl, jak ma ladne wydechy to grzmi lepiej niz jakis tam chopper/cruiser. Jakby co to kumpel ma takiego na zbyciu . Z polskiego salonu i z ryczacymi Akrapoviciami pod dupa :crossy:

 

A do tego porzadnie zawieszony(WP zawiasy) i z konkretnym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naprawde duze moto to poszukaj VTX1800 R czyli retro - wielkie i ciezkie bydle. Ja bym Ci polecil cos jeszcze ale musialbys sie przymierzyc - jak chcesz moto z umiarkowana moca ale wielkie to poszukaj Hondy Shadow 1100 Aero (C3). Ja sie z takiego moto przesiadlem wlasnie na Road Stara 1,7 i RS wcale nie jest wiekszy (powiedzialbym, ze mniejszy (dlugosc) a ciezszy). Aero jest szersza i dluzsza od Intruza 1500 i ma naprawde umiarkowana moc i prowadzi sie w miare przyjaznie jak na cruisera. Moc wyjsciowa bodajze 58KM jest w sam raz, zeby rozum nie odjechal jak to sie dzieje w przypadku VTX1800. Intruz 1500 tez jest jakas opcja ale one sa gorsze w prowadzeniu (maja tendencje do walenia sie w zakretach przy malych predkosciach). Generalnie przy Twoich gabarytach musisz sie do moto przymierzyc i sprawdzic czy bedzie Ci lezalo ale jak patrzysz na cos powyzej 1800 to ciezko Ci bedzie zachowav na tych moto zimna krew.:) One kusza... :banghead:

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Witajcie,

 

temat juz troche dyskutowany na forum slaskich motocyklistow. Gabaryty mam sluszne, dostalem zajawki na motocykl... klimatyczne najbardziej jakis cruiser... poza tym wiem ze w gre wchodzi jeszcze jakies enduro, le to mnie tak nie kreci jak dzwiek fajnego cruisera...

 

Czy cos mi doradzicie ? po wstepnym szukaniu, badaniu i przymiarkach mam 2 typy: Honda VTX 1800 oraz Yamaha Royal Star... jestem ciekaw waszego zdania, byc moze innych typow, szczegolne na temat tych 2 krazownikow...

 

Na motocykl chce przeznaczyc 20 - 30 tys. Na Hondzie Shadow 650 wygladam jak dzieco i skrecac nie moge, bo kierownica wadzi o kolano :(

 

Pomozecie ?! :)

 

pozdrawiam,

 

Piotr

 

O kurcze, ROMET Pony raczej nie wchodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... to cos z mniejszym momentem na co sie zmieszcze - kurcze to prawie jak tragedia antyczna... bez dobrego wyjscia... nie ma motocykla na ktory sie zmieszcze ponizej 1300... mowie o cruiserach....

 

 

Oj z tą mocą i momentem to troche przedmówcy przesadzają , wszystko można okiełznać i bez problemu objeździć tylko troche oleju i szacunku do manetki gazu. Ja dosiadłem Warriora po 15 latach niejeżdzenia i dzis po póltora sezonu radzę sobie całkiem dobrze gdzie starsi stażem koledzy mówili - ZA DUŻY , ZA MOCNY !!! Pierwsze jazdy do 100 km/h i odpuszczałem , teraz odkręcam na czerwone pole i mam cholerną frajde z jazdy. Przecież to nie jest żaden diabelski sprzęt tylko motocykl jak każdy inny - jeździ hamuje tyle ze przyspiesza nieco lepiej. Kupuj dużego sprzeta !! na początku bedziesz miał może pełne gacie ale za jakiś czas stwierdzisz ze mocy nie brakuje a obycie przyjdzie z czasem. I pamiętaj - Z SZACUNKIEM DO MANETKI !!!! Bo inaczej frajde z jazdy zaczniesz od dzwona

Edytowane przez drex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie jeszua wyzwie cie a nastepnia rzuci takiego linka

 

nie, chłopcze, nikogo nie zwykłem wyzywać; co najwyżej od leni w niektórych przypadkach - i to tylko tych, przy których rzeczywiście święty straciłby cierpliwość

 

w tym przypadku proponuję takie wyniki wyszukiwania. jak widzisz nie jest to adres wyszukiwarki, a wyniku - w ten sposób staram się postępować z odsyłaniem do archiwum. oczywiście podobnych tematów jest więcej, a od siebie dodam, że power-cruisery z dużą mocą i momentem są kiepskim pomysłem do nauki jazdy. na miejscu autora przyglądnąłbym się shadow 750 (o 650 nie słyszałem - może siedział na 600..? ta faktycznie jest mała), ewentualnie klasycznym chopperom i cruiserom o pojemności do 1100ccm (przy czym dragstar ponoć ma tą samą ramę, co 650 - więc raczej ten mniejszy, jako że maszyna dla niewprawnego kierowcy)

jsz

 

ps. wiek w profilu AFAIR trzeba wprowadzić ręcznie, o co poprosiłbym przy okazji następnej wizyty na forum... TIA

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy tak niecodziennych rozmiarach odpuścił bym sobie cruisery, przynajmniej na czas nauki. Jakoś tak jest z tym typem motocykli że są jakby szyte pod mniejszych facetów, a im człowiek wyższy tym bardziej musi je lubic żeby mu było wygodnie ;)

 

Z wielgachnych to chyba najwygodniej by Ci bylo na Valkyrii, tyle że o momentach i mocach już zostało tu powiedziane. Pomijając gusty a kierując się tylko i wyłącznie wzrostem, to chyba porzuciłbym chromy i próbowałbym się przymierzyc do jakiegoś dużego enduro. Np. do KTM'a lc8 adv. 960, albo 990. Wielu by chciało nimi jeździc ale są za wysokie... w końcu jest ktoś kto by nie chciał, ale jest w sam raz ;)

Tyle że to też jest mocne moto jak na naukę.

Edytowane przez kfazimotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 186. Tak - jak sie nie garbie to mam 186! a waze 73. wlasciwie po obiedzie - zalezy jaki - ale jak dobry np ziemniaczki z koperkiem - to waze 76! a jak wloze na moto te spodnie ciemne - no te jeansowe - no te z polki na gorze - to nawet waze 76,5!!

to jest dopiero dylemat!

 

Poradzcieeeee!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

temat juz troche dyskutowany na forum slaskich motocyklistow. Gabaryty mam sluszne, dostalem zajawki na motocykl... klimatyczne najbardziej jakis cruiser... poza tym wiem ze w gre wchodzi jeszcze jakies enduro, le to mnie tak nie kreci jak dzwiek fajnego cruisera...

 

Czy cos mi doradzicie ? po wstepnym szukaniu, badaniu i przymiarkach mam 2 typy: Honda VTX 1800 oraz Yamaha Royal Star... jestem ciekaw waszego zdania, byc moze innych typow, szczegolne na temat tych 2 krazownikow...

 

Na motocykl chce przeznaczyc 20 - 30 tys. Na Hondzie Shadow 650 wygladam jak dzieco i skrecac nie moge, bo kierownica wadzi o kolano :flesje:

 

Pomozecie ?! ;)

 

pozdrawiam,

 

Piotr

 

Jeslibys chcial przymierzyc sie do VZR to zapraszam do mnie, usiadziesz przymierzyc, niestety nie bedziesz mogl sie przejechac ale dlaczego to poszukaj w moich wczesniejszych postach. Dla mnie to jest pierwszy motocykl. Jesli masz olej w glowie nie moze Ci sie nic zlego stac. :biggrin: pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli celujesz w enduro to polecam Ci Hondę Varadero 1000 ,naprawde duży i wygodny motor.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 11 cm i 25 kg mniej. Jeżdżę na Hondzie Valkyrie. To mój pierwszy własny sprzęt w życiu. Dałem radę. Jak podejdziesz do tego spokojnie, to też bez problemu dasz radę.

Jedynym problemem w Valci może być dla Ciebie pozycja, siedzi się z nogami mocno zgiętymi pod siebie, ale nie jest to niewygodne (przynajmniej dla mnie).

już kilka osób wyżej sugerowało Ci Valcię. Ja się pod tym podpisuję.

 

Bodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o trajce. Sam mam taką i powiem Ci, że duża frajda. Co prawda nie wciśniesz się wszędzie jak na moto ale nie będziesz wyglądał jakbyś psa ujeżdżał. Ja mam 184 i 115 kg i siedzę sobie bardzo wygodnie. Oczywiście polecam na silniku VW 1600 sam mam taki :banghead:

Edytowane przez kawasaki454
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że niłem podobny dylemat: kluczowa kwestia to odległość podnóźków od siedziska

 

odpuść Valkirię - fajny motong ale podnóżki są bardzo krótko umocowane.

 

sugeruję vtx1,8 albo kawę 2.0.

 

wildstar/roadstar też nie jest zły ale gdybym miał wybierać dziś postawiłbym na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowa kwestia to odległość podnóźków od siedziska

Podnóżki zawsze można wysunąć, przy okazji można też zmienić kierownice na szeroką...lub wysoką. Naprawde jest dużo możliwości dopasowania motocykla ''pod siebie''

 

Albo tak jak napisał kawasaki454 pomyśl o trajce.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M861088

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=395949959

Edytowane przez Czarek-fighter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...