Skocz do zawartości

Nolan N103 - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Smigam w takim od początku sezonu ...coś 8 tys km.

 

Ogólnie jestem zadowolony , nie żałuję zakupu . Jęsli chodzi o hałas to świszczy troche mniej niż w N101 w którym dotychczas śmigałem ...ale dalej jak to w szczękowcu tej klasy świszczy .

Dwie mega zalety to zupelnie nieparująca szybka i wewnetrzna opuszczana czarna blenda ... tutaj mega pozytyw . Wentylacja działa prawidłowo , jakość wykonania bardzo dobra , waga w normie .

Największa wadą wg mnie to sposób otwierania szczęki . Oczywiście jest bardzo wygodny i poręczny dla użytkownika ...ale ,,w razie co'' , to ratownik prędzej łeb ci urwie niż wpadnie jak tą szczęke otworzyć .

 

pzdr

Edytowane przez falko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z tym garnkiem od poczatku sezonu jakieś 6 tysiecy km, zaliczyłem trasę do Grecji.

Również jestem zadowolony.

Trochę świszczy ale "szczękowce" tak mają (na trasie zawsze używam zatyczek).

Do systemu podnoszenia szczęki musiałem się troszkę przyzwyczaić (poprzedni garnek Airoh Mathisee) ale teraz uważam że system jest miodzio i obsługuje go bez najmniejszego problemu.

Świetnie wykonany, super blenda.

Polecam.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam w n102 i na n103 bym go nie zamienił

w sklepie jak go oglądałem szybka sama spadała (sama się zamykała)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam w n102 i na n103 bym go nie zamienił

w sklepie jak go oglądałem szybka sama spadała (sama się zamykała)

 

 

Podobno pierwsza seria miała ten problem ...ale została wycofana ze sprzedaży . Mam ciągły kontakt co najmniej z pięcioma użytkownikami tego kasku i mogę powiedzieć że nic nie opada ... ba... ta blenda jest tak dopracowana i użyteczna że właśnie dla niej warto kupić ten kask.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dzisiaj 103 i kask wydawał mi się cacuszko. Pieknie pracuje mechanizm podnoszenia szczęki, wygodnie lezy na głowie, tylko jest jedno ale - blenda przeciwsłoneczna przy całkowitym opuszczeniu dotykała mi nosa ( a nie mam przesadnie dużego :banghead: ) Poza tym to cacuszko :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zakupiłem taki kask. Miałem wcześniej UVEX-a a teraz zachciało mi się szczękowca. Ogólnie same plusy ale ... W porównaniu do poprzednika jest o wiele głośniejszy - ale chyba tak ma każdy szczękowiec (nie jeździłem wcześniej w takich) .więc będzie trzeba coś wymyślić aby temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na razie zrobiłem 300 km w moim kasku.

 

Szyba nie paruje, wentylacja działa bez zarzutu - przy 25 stopniach odczuwalne jest chłodzenie..jak na razie więcej nie było :icon_eek:

 

Blenda przeciwsłoneczna to rewelacja. W porównaniu z pożyczonym, chyba chińskim wynalazkiem szczękowym Saiko cisza powala. Żeby usłyszeć silnik czasem otwieram szybę :icon_question:

 

Mimo 1750g wagi kask jest wygodny i nie urywa łepetyny przy większych prędkościach lub porywach bocznego wiatru.

 

Jakość materiałów, z których został odlany jest dobra - nie chrzęści w rękach, ani przy zakładaniu.

 

Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten garnek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też rozważam kupno tego kasku lecz spotkalem sie z opiniami ze czesto blenda przeciwsloneczna potrafi sie sama zamknąc na nierownościach. Czy to jest jakis feler tego kasku? Cześć osob oddaje te kaski na gwarancji i cos tam im naprawiają. Jak to jest dokładnie? Moze lepiej kupic nolana n102?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...