Skocz do zawartości

LEKTURA OBOWIAZKOWA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja tak jak grant i wild, też posiadam tą księgę (dostałem w prezencie;)-i muszę przyznać, że to pozycja z gatunku "do poduszki", jednak nie chodzi o szybkie wpadnięcie w objęcia Morfeusza, ale o zapewnienie sobie fajnych snów po jej lekturze. Ciekawa, ładnie opakowana, opatrzona celnym-choć czasem "nadmuchanym" komentarzem. Vincent C Rapide - zaprezentowany tam to dla mnie totalny "wyczes". Ktoś nieśmiało wcześniej wspomniał o książce, a raczej dziele Witolda Rychtera "Moje dwa i cztery kółka" - kto nie czytał, niech to zrobi, bo dla mnie to "lektura obowiązkowa" każdego szanującego się pasjonata weteranów. Pozycja ta ukształtowała mnie jako tego kim jestem teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarła:-)

Tomasz Szczerbicki "Motocykle II wojny swiatowej"

Własnie jestem w trakcie czytania i widze ze autor zadał sobie naprawde wiele trudu zeby zebrac to wszystko do kupy, duzo danych, komentarze, duzo dobrych zdjec, szczegóły opisy róznych ciekawych i nietypowych wynalazków militarnych itp. Ale czyta sie troche trudno bo podanie tego wszystkiego w takiej formie zeby zmiesciło sie w ksiażce powoduje szybkie zmeczenie danymi, i mimo ze jestem hardcorowcem w czytaniu róznych rzeczy(przeczytałem "Pana Tadeusza" od deski do deski, nie dałem rady tylko "Ulisses-owi") musze na jakis czas ksiązke odłozyc albo poogladac obrazki które...no własnie, jak w "Motocyklach BMW" opisy pod zdjeciami były przeładowane i bez sensu tutaj sa tylko bez sensu, wrecz potraktowane spartańsko na zasadzie "koń jaki jest kazdy widzi, gdyby ktos chciał na podstawie obrazków cos sie dowiedziec bedzie miał spory problem, jednak wszystkie dane sa "gdzies w srodku" tylko trzeba je znalezc. Felerem jest brak jakichkolwiek kolorowych fotografii w czesci stricto ksiazkowej, nawet wykonane wspólczesnie fotki sa czarno-białe. Mnie to osobiscie wyprowadza z równowagi, bo kiedy musza byc takie to ok, ale warto ubarwic szarą żeczywistosc. I czarno-białe fotki nie rozwijaja mojej wyobrazni w ogóle. Autor nadrabia to barwnym dodatkiem z muzeum motocykli z Gdyni i ze zlotów. Jednak chyba nie rekompensuje to niesympatycznego wrazenia podczas czytania. Podsumowujac-bardzo dobra pozycja dla ludzi co troche i bardzo sie znaja na moturach, początkujacych moze znudzic. Po lekturze mam jednak lekki niedosyt, czegos mi tu brakowało, takie-"juszszsz koniec a gdzie..."Warto to miec u siebie na półce, i mimo ze cena jest wysoka(???) 70zł to juz widziałem tansze bo po 50zł(tylko czemu jak juz kupiłem???) bo pożyczenie i przeczytanie raczej jest bez sensu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

No to dla przypomnienia - bo może wam umknęło, a książka fajna:

Upadek przemysłu brytyjskiego (motocyklowego) - kto gdzie kiedy i dlaczego.

http://forum.motocyklistow.pl/Ksizka-pod-c...ke-t124771.html

 

Inglisz ofkors..

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...