Skocz do zawartości

W czym latać w lecie/ kurtka i spodnie na upał - typu mesh


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybrałem ten dział specjalnie, bo nie chcę nic kupić i nie wiem gdzie, tylko chcę siędowiedzieć, w czym śmigacie w ciepłe dni - chodzi mi o spodnie. Ja mam sponie modeki i przy tem powyżej 15 stopni po jeździe całe nogi mam spocone, natomiast jazda w jeansach jest mniej bezpieczna.

 

Co sądzicie o przerobieniu jeansów w taki sposób, zeby szło do nich zainstalować ochraniacze ze spodni modeki? - chodzi mi o dorobienie takich wewnętrznych kieszeni na ochraniacze.

Czy w ogole zda to egzamin? czy nie warto się w to bawić?

 

Pozdro

 

Ja mam to samo. Kupiłem spodnie Modeki Downtown (390 PLN), mają membranę Hitex, która teoretycznie odprowadza parę wodną i jest nieprzewiewna od zewnątrz. W praktyce wygląda to tak,że powyżej 12st. jest tragedia, całe nogi mokre od potu. Niestety membrana nie jest wypinana a nie spełnia wg. mnie żadnej funkcji tyle, że działa jak termos. Zastanawiam się czy je po prstu nie wypruć.

Uroczy Pan z salonu Modeki stwierdziłże ten model tak ma i trzeba było kupić spodnie Melville ale wtedy cena robi się zaporowa.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam krótkie spodenki :icon_mrgreen: - przyjemny chłód do 140. Zwolennikom pełnego stroju polecam bojówki USarmy - są na tyle szerokie, że mieszczą się pod nie wszelkie ochraniacze.

 

Dokladnie. Troche szerszym sie jest w biodrach, ale bezpieczenstwo jest wazniejsze.

Ja do tego zakladam jeszcze ochraniacze na kolana i gra gitara ( caly zestaw wlacznie z buzerem - 661)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

widze żę temat odzienia porzewija sie po forum dość intesywnie ... ale mnie interesuje konkretyny przypadek ...

 

W czym dojeżdżać do roboty (Yamaha fazer 600) ??

 

czas dojazdu: około 20-30 minut

miasto: kraków

praca: raczej luźna, bez gajerków - dżins, koszula lub t-shirt, .. ogólnie luż

okres dojazdów: w miare możliwości bez deszczu i okres lenti wczesno-jesienny

 

status: świerzak - patrz 0% doświadczenia

 

odzienie: tak w miare uniwersalne .. w czasie wolny trasy raczej do 150 km ..

 

Prosze o wasze doświadczenia ... podpowiedzi ... tip-y ... sugestie

 

budżet: powiedzmy .... do 800-1000 zł

 

PS. jakbym nie miał spodni motocyklowych to są ewentualnie pokrowce na spodnie jakby dopadła mnie niepogoda i zaczeło lać ???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

widze żę temat odzienia porzewija sie po forum dość intesywnie ... ale mnie interesuje konkretyny przypadek ...

 

W czym dojeżdżać do roboty (Yamaha fazer 600) ??

 

czas dojazdu: około 20-30 minut

miasto: kraków

praca: raczej luźna, bez gajerków - dżins, koszula lub t-shirt, .. ogólnie luż

okres dojazdów: w miare możliwości bez deszczu i okres lenti wczesno-jesienny

(...)

PS. jakbym nie miał spodni motocyklowych to są ewentualnie pokrowce na spodnie jakby dopadła mnie niepogoda i zaczeło lać ???

 

pozdrawiam

Jeśli praca w miarę luźna to jakiekolwiek texy będą ok. Przy tym budżecie który podałeś nie będzie żadnego problemu.

Co do deszczu i zwykłych spodni to wystarczy zaopatrzyć się w jakiś kondomik przeciwdeszczowy.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżinsy motocyklowe z ochraniaczami, kurtka z tkaniny typu "mesh" albo dowolna typowo letnia: bez podpinki, membrany, za to z wywietrznikami. taki zestaw powinien się dobrze spisać przy wysokich temperaturach w mieście, dając ci jednocześnie jakieś przyzwoite zabezpieczenie na wypadek ślizgu. myślę tu głównie o bagatelizowanych często nogach, które potem łapią "uczulenie na asfalt", kiedy górą była kurtka

nie zapomnij o przyzwoitych rękawiczkach, też najlepiej letnich, bez membran i możliwie przewiewnych. buty jakieś z osłoniętą kostką, też nie potrzebujesz cudów, więc cokolwiek z probikera (albo tego typu) ze wzmocnieniem na palcach do zmiany biegów. albo jakieś typu martensów, i tak lepiej, jakbyś je w firmie przebrał :) póki nie będziesz latał w trasy taki zestaw będzie ok. na trasie... wydaje się, że gorąco i przewiewne ciuchy wystarczą, ale ja tam wolę dbać o stawy na stare lata. jeszcze się przydadzą :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżinsy motocyklowe z ochraniaczami, kurtka z tkaniny typu "mesh" albo dowolna typowo letnia: bez podpinki, membrany, za to z wywietrznikami. taki zestaw powinien się dobrze spisać przy wysokich temperaturach w mieście, dając ci jednocześnie jakieś przyzwoite zabezpieczenie na wypadek ślizgu. myślę tu głównie o bagatelizowanych często nogach, które potem łapią "uczulenie na asfalt", kiedy górą była kurtka

nie zapomnij o przyzwoitych rękawiczkach, też najlepiej letnich, bez membran i możliwie przewiewnych. buty jakieś z osłoniętą kostką, też nie potrzebujesz cudów, więc cokolwiek z probikera (albo tego typu) ze wzmocnieniem na palcach do zmiany biegów. albo jakieś typu martensów, i tak lepiej, jakbyś je w firmie przebrał :banghead: póki nie będziesz latał w trasy taki zestaw będzie ok. na trasie... wydaje się, że gorąco i przewiewne ciuchy wystarczą, ale ja tam wolę dbać o stawy na stare lata. jeszcze się przydadzą :cool:

jsz

 

jak narazie to czarna magia to co piszesz ale musze się zagłębić w temacie .. dobrze jakbym wiedział jakie marki (firmy) mam brać pod uwage .. no powiedzmy 3 najlepsze z każdej dziedziny (rękawice, kurtki,dżinsy, .. kondomy :notworthy:

 

a jakby jakieś linki do sklepów lub na aukcje to byłby git ..

 

PS. za 2 tyg będe w Paryżu, wiec musze poszperać w ba forum bo ktoś dawał namiary na ulice gdzie są sklepy motocyklowe to poszukam i pomierze :banghead:

 

... dużo kupuje przez neta (jeszcze nic od moto) i przeważnie z niemiec bo dużo taniej .. ale tylko NOWE i tylko po wcześniejszym przymierzeniu na żywca ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na swoim przykładzie coś doradzę. Również staram się dojeżdżać do pracy na moto. Z tym, że staram się unikać deszczu. Mam kurtkę + spodnie tex, natomiast jak na razie w 80% przypadków (wysoka temperatura od pewnego czasu) stosowałem taką opcję: spodnie (np. szturmówy) z ochraniaczami na kolana i na biodra, do tego koszulka i zbroja. Buty turyst. do tego. Brakuje tutaj tylko ochrony pośladków, ale pracuję nad tym. Takie rozwiązanie polecam zatem Tobie, nie jest za gorąco i przyjemnie się śmiga, na zbroje zawsze można założyć kurtkę z membraną.

Aha, pytanie jeszcze w jakich godzinach dojeżdżasz, bo jak z samego rana to mój zestaw się nie sprawdzi raczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na swoim przykładzie coś doradzę. Również staram się dojeżdżać do pracy na moto. Z tym, że staram się unikać deszczu. Mam kurtkę + spodnie tex, natomiast jak na razie w 80% przypadków (wysoka temperatura od pewnego czasu) stosowałem taką opcję: spodnie (np. szturmówy) z ochraniaczami na kolana i na biodra, do tego koszulka i zbroja. Buty turyst. do tego. Brakuje tutaj tylko ochrony pośladków, ale pracuję nad tym. Takie rozwiązanie polecam zatem Tobie, nie jest za gorąco i przyjemnie się śmiga, na zbroje zawsze można założyć kurtkę z membraną.

Aha, pytanie jeszcze w jakich godzinach dojeżdżasz, bo jak z samego rana to mój zestaw się nie sprawdzi raczej.

Pozdrawiam

 

Witam ... dziekie za podpowiedzi .. w sumie to powoli nabieram mniej wiecej pojęcia co bym chciał ... ale czy to się sprawdzi to jeszcze zobaczymy ...

 

w sumie to dojeżdzam teraz samochodem do roboty 30-50 minut w jedną strone .. wyjężdżam rano o 8:00 a jade do chaty o 17:00

 

co do spodni to w sumie te mi sie nawet podobają, ale potrzeba jest przymiarka

http://www.mottowear.com/motto_en/combatred.html

 

Buty - musze też dokupić bo to chyba ważny element ubioru ... ale jeszcze nie wiem wiec musze w robiecie troche poczytać

Kask - narazie waham sie miedzy Schuberth R1.S1 a C2, shoei Multitec, a Caberg Justissimo GT - normalnie to ceny sklepowe mnie odstraszają ale mam dar do szukania na necie i normalnie kupuje za 60% ceny .. wiec chyba jednak bedzie mnie stać

Kurtka - to tak jak buty ... narazie zielonego pojecia nie mam

żółw - miałem już Dainese wava waist coat W3 .. bo kupiłem na snowboard ale chyba do końca nie przydałby sie na moto .. a zreszta to wypatrzyłem sobie juz coś ciekawego na necie wiec przymierze i kupie online... bo jazda w słoneczne dni w zbroi podkoszulku i spodniach to brzemi nieźle :D))

Rękawice- podobno nie są aż takie ważne .. więc na początek na chłodniejsze dni to chyba wystarczą moje rękawiczki z beigówek...

 

pozdrawiam .. mam pare niewiadomych .. wiec jakby ktoś znał jakieś dobre i niedrogie firmy to byłoby git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... dziekie za podpowiedzi .. w sumie to powoli nabieram mniej wiecej pojęcia co bym chciał ... ale czy to się sprawdzi to jeszcze zobaczymy ...

 

w sumie to dojeżdzam teraz samochodem do roboty 30-50 minut w jedną strone .. wyjężdżam rano o 8:00 a jade do chaty o 17:00

 

co do spodni to w sumie te mi sie nawet podobają, ale potrzeba jest przymiarka

http://www.mottowear.com/motto_en/combatred.html

 

Buty - musze też dokupić bo to chyba ważny element ubioru ... ale jeszcze nie wiem wiec musze w robiecie troche poczytać

Kask - narazie waham sie miedzy Schuberth R1.S1 a C2, shoei Multitec, a Caberg Justissimo GT - normalnie to ceny sklepowe mnie odstraszają ale mam dar do szukania na necie i normalnie kupuje za 60% ceny .. wiec chyba jednak bedzie mnie stać

Kurtka - to tak jak buty ... narazie zielonego pojecia nie mam

żółw - miałem już Dainese wava waist coat W3 .. bo kupiłem na snowboard ale chyba do końca nie przydałby sie na moto .. a zreszta to wypatrzyłem sobie juz coś ciekawego na necie wiec przymierze i kupie online... bo jazda w słoneczne dni w zbroi podkoszulku i spodniach to brzemi nieźle :biggrin:))

Rękawice- podobno nie są aż takie ważne .. więc na początek na chłodniejsze dni to chyba wystarczą moje rękawiczki z beigówek...

 

pozdrawiam .. mam pare niewiadomych .. wiec jakby ktoś znał jakieś dobre i niedrogie firmy to byłoby git

W tych godzinach jest już spox temp. (ja w takich samych śmigam). Poszedłbym w markę i wziąłbym shoei.

Dopłacasz trochę kasy i zamiast samego żółwia masz pełną zbroję. Wporzo produkty (kurtki) to marki sieciowe jak; vanucci czy flm. Rękawiczki są zajebiście ważne, bo przy byle ślizgu możesz zmasakrować sobie kostki i połamać palce. Już chyba lepiej jeździć w jakiś solidnych butach za kostkę (nie stricte na moto) niż oszczędzać na rękawiczkach.

3m się.

 

Aha - przebijając się przez Kraków można się nieźle przegrzać, a jakichś większych prędkości nie ma sensu rozwijać, dlatego posiadanie zbroi jest chyba dobrym rozwiązaniem.

Edytowane przez Zaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem...tez smigam w korkach do roboty w krk:) i postanowilem kupic Modeke Roma.

kurtka sklada sie z 3 warst: podpika , membrana i warstwa wierzchnia. bez "wpinek" kurtka jest przewiewna i w korkach bedze idealna (chyba :biggrin: ). Jak zimniej wpinasz poszczegolne czesci. Oczywiscie z wszystkimi ochraniaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem...tez smigam w korkach do roboty w krk:) i postanowilem kupic Modeke Roma.

kurtka sklada sie z 3 warst: podpika , membrana i warstwa wierzchnia. bez "wpinek" kurtka jest przewiewna i w korkach bedze idealna (chyba :wink: ). Jak zimniej wpinasz poszczegolne czesci. Oczywiscie z wszystkimi ochraniaczami

 

hyhyhy .. sienkos .. ksywki nie da sie pomylić .. byliśmy na tym samym roku w Gimplu w liceum w NT.. tylko że ja z innej klasie :icon_biggrin:)

 

do roboty to pewnie jeszcze dojeżdżasz do skawiny ?? :smile: Valeo ?? :PP .. jak już kupiłeś to sie chyba pochwalisz i pokażesz na żywca ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodnie - rozsądna cena i całkiem wygodne to wcześniej wspomniane mottowear. różne fasony kolory cena w sklepie 300 pln, jak poszukasz w necie kupisz taniej. Można wyjąc ochraniacze na kolana, żebyś w pracy miał trochę wygodniej

 

kurtka - coś z modeki. Na upały i jazdę częściowo w korkach Roma jest git, ale na mnie marnie leżała, w końcu dopłaciłem i kupiłem następcę shield-a.

 

buty - ja na razie popylam w butach do chodzenia po górach. Mocne trzymanie kostki, podeszwa, która zniesie wszystko i w przeciwieństwie do butów motocyklowych chodzi się na tyle wygodnie, że w pracy nie zdejmujesz. W późniejszym terminie planuję kupić motocyklowe i w pracy mieć buty na zmianę.

 

kask - tu raczej bym nie oszczędzał, ale też nie uważam, że kask porządnej firmy za cenę 800-1000 pln będzie znacząco (wyraźnie) gorszy od kasku za 1500 czy 2000. Myślę, że różnice w tych kaskach zauważysz bardziej w komforcie jazdy przy 150- 200 km/h co do bezpieczeństwa to niektóre kaski za 2000 wypadają gorzej od tych za 1000. trzeba poszperać w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych godzinach jest już spox temp. (ja w takich samych śmigam). Poszedłbym w markę i wziąłbym shoei.

Dopłacasz trochę kasy i zamiast samego żółwia masz pełną zbroję. Wporzo produkty (kurtki) to marki sieciowe jak; vanucci czy flm. Rękawiczki są zajebiście ważne, bo przy byle ślizgu możesz zmasakrować sobie kostki i połamać palce. Już chyba lepiej jeździć w jakiś solidnych butach za kostkę (nie stricte na moto) niż oszczędzać na rękawiczkach.

3m się.

 

Aha - przebijając się przez Kraków można się nieźle przegrzać, a jakichś większych prędkości nie ma sensu rozwijać, dlatego posiadanie zbroi jest chyba dobrym rozwiązaniem.

 

jak najbardziej popieram - rękawice bardzo ważne , a pościerane dłonie możesz leczyć bardzo długo i przez pół sezonu nie wsiądziesz na moto przez jakiś ewentualny przykry incydent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie co do kurtki to polecałbym kupić coś z wypinaną podpinką i membraną, tak żeby przy wyższych temperaturach nie spocić się nadmiernie. Mój plecaczek jeździ w takiej właśnie kurtce BF Dakar i bardzo sobie chwali. Kurtka dostępna w http://www.motoandrzej.pl/

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...