Skocz do zawartości

Warto kupić Forda Mondeo?


Batman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kumpel chce mi pchnąć swoje Mondeo Ghia z 1996r (MK I), 1.8 TD, kombi. Nie znam jeszcze przebiegu ale z tego co mi mówił to nie ma z nim żadnych problemów i jest mechanicznie w bdb stanie (można mu ufać). Z zewnątrz jest tylko trochę podrapany. W internacie czytałem, że przy 90km/h pali... 4,5 l na 100km... a przy 120 - ok 6 litrów. Czy ktoś posiada takowy model? Kumpel chce ode mnie 5 tyś pln. Zastanawiam się jeszcze nad jednym mankamentem... OC - nie mam zniżek więc sumka będzie niezła między 1100 a 1500...

 

Ale przede wszystkim zastanawiam się nad tym czy warto kupić ten model...

Edytowane przez Batman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział żeby nie kupować żadnych samochodów na f - Fiatów, Fordów i francuskich :bigrazz:

 

A tak na poważnie:

- cena jest w miarę o ile technicznie i wizualnie jest OK (mus to wziąć auto na podnośnik i sprawdzić podwozie)

- spalanie zbliżone do tego które przedstawiłeś, ale tylko w trasie - w mieście wciągnie Ci nawet 9 l/100 km

 

Ja osobiście bym sobie odpuścił, bo za 5k możesz znaleźć ciekawsze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie dawno zmieniałem autko...w grę wchodził właśnie Mondeo z przedziału 1998-1999 i Ibiza (1999-2000)

Po przeczytaniu wieluuuu opinii użytkowników, artykułów itp na ich temat przyznam, że większość argumentów przemawiała za Seatem. Dlatego też na niego się zdecydowałem

 

 

ps. Ford jest dość drogą marką jeżeli chodzi o eksploatacje, naprawy itp... dlatego zgadzam się ze slo_mo i za 5tke znalazłbym coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze jak sie dba to kazdy samochod bedzie w miare. Ale ford jest niecynkowany mowi samo przez siebie, to ze we wnetrzu jak dla mnie kiepska jakosc tez. A co do silnika to gorzej trafic nie mogles,mialem taki w sierce,tragedia pod kazdym wzgledem, w fiecie bez turba spisuje sie dobrze,a ten uturbiony to porazka,to nie tylko moja opinnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem mondeo 1.6 16v z 93 . Troszke o nim powiem

 

auto bylo zadbane , ale tylnie blotniki faktycznie zaczynaly rdzewiec od dolu ( mozna bylo zakryc bitexem i nie bylo by sladu) , ale powiem ci ze VW wcale nie jest lepszy , zawieszenie dosc wygodne i srednio trwale ( sle w polsce tylko resory sa trwale ) , szybko padaja koncowki dsrazkow ale kosztuja grosze ( jak i inne czesci do fordow - bo auto jest dosc tanie w eksploatacji) , wnetrze nie ma sobie rownych !! Ryba ty chyba mondeo nie widziales , jak na owe lata naprawde pierwsza klasa i ciezko znalesc auto ktore mam tak doskonale wykonczenie Sam silnik 1.8 TD to srednio udany traktor , ale jesli zadbany i ladnie pyrka to czemu nie . Auto przestronne i wygodne , ale czy kombi ci potrzebny ? i do tego taki duzy jak mondek . To spalanie to cus zanizone , ponizej 7 ciezko zejsc tymbardziej w kombi. Zato trawi wszytko co sie pali i przypomina rope :bigrazz: na kompociku i kujawskim jezdzil doskonale :cool: . Wersja Ghia - czyli pelen wypasik.

 

p.s koles mial Scierwo z tym silnikiem i gdyby nie to ze przez psa zerwal pasek rozrzadu , nie bylo by z nim zadnego klopotu , potem to juz tylko kleil ten silnik aby sie toczyl. Obecnie ma Sieste z 1.8 D

 

MKII od 96+ miaja juz ocynk.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ford ,srodek ? hahahaha

jezdzilem mondeo wlasnie 98,jezdzilem skorpio 96ghia w fuull opcji i powiem wam za zalozenia jeszcze ujda ale samow ykonanie to żenada....

samochody ktore maja lepiej w srodku ? chociazby kazdy francuz z tej klasy,rzeczywiscie niemieckie i japonskie maja skromne srodki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Kumpel chce mi pchnąć swoje Mondeo Ghia z 1996r (MK I), 1.8 TD, kombi. Nie znam jeszcze przebiegu ale z tego co mi mówił to nie ma z nim żadnych problemów i jest mechanicznie w bdb stanie (można mu ufać). Z zewnątrz jest tylko trochę podrapany. W internacie czytałem, że przy 90km/h pali... 4,5 l na 100km... a przy 120 - ok 6 litrów. Czy ktoś posiada takowy model? Kumpel chce ode mnie 5 tyś pln. Zastanawiam się jeszcze nad jednym mankamentem... OC - nie mam zniżek więc sumka będzie niezła między 1100 a 1500...

 

Ale przede wszystkim zastanawiam się nad tym czy warto kupić ten model...

 

jak tu koledzy napisali sprawdż stan auta i kupuj może nie jest to cud ale zawsze bezpieczniej bo auto od swojego

a wersja GHIA jest tą najbogatszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Miałem mondka kombi z 1998roku 1.8 bena. Rudej nie stwierdziłem, jak na takie spore autko doskonale się prowadzi, ale tylko w budzie kombi, pozostałe wersje mają chyba trochę inne zawieszenie. Za stosunkowo małą kasę można mieć całkiem dobrze wyposażony samochód (jeśli Ci na tym zależy). Zauważ jednak, że przedział cenowy mondeo z tego samego rocznika jest bardzo szeroki. W moim przypadku 98 rok, ceny zaczynały się od 6 tys do 13tys. Dlatego warto zwrócić uwagę na stan techniczny i nie napalać się.

Najlepiej zarejestruj się na:

http://www.mondeoklubpolska.pl/

Kopalnia wiedzy o tym modelu.

No i pamiętaj, jak Ci będą wciskać kit w stylu: że na f samochodu ..., czy, że za darmo by nie wzięli, to Masz mówić, że: "Nie każda morda pasuje do forda" :icon_mrgreen:

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba nie wiem gdzie ty widziales te srodki we francuzach bo ja widzialem meganke z 2000 i drewno jak w moim pugu z 93 , a te mondeo i skorpio to chyba z 4 klejone byly ze srodki im odpadaly...Ja mialem mondeo niebieski metalic , z kolorem tapicerki ( bardzo dobrej jakosci welur) i deski pod kolor lakieru czyli wszystko niebieskie , tapicerka deski miekka nie sztywna plastik jak w wielu autach.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...