Skocz do zawartości

co sie dzieje !!!


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie co sie dzieje w mojej hondzie vtr 1000 f.s. jak gwałtownie dam gazu i lekko oderwie przód od ziemi to zaczyna ruszać kierą w prawo i lewo szczególnie przy wyprzedzaniu a jeszcze jak jest jakaś nierówność w naszym cudownym polskim aswalcie to normalnie strach sie bać co to jest widły zmieniłem niema luzu na główce na starych lekko krzywych było to samo?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie co sie dzieje w mojej hondzie vtr 1000 f.s. jak gwałtownie dam gazu i lekko oderwie przód od ziemi to zaczyna ruszać kierą w prawo i lewo szczególnie przy wyprzedzaniu a jeszcze jak jest jakaś nierówność w naszym cudownym polskim aswalcie to normalnie strach sie bać co to jest widły zmieniłem niema luzu na główce na starych lekko krzywych było to samo?????

 

Witam

 

jak oderwie przod od ziemi to juz ewentualnie Ty ta kiera ruszasz.... jesli to rzeczywiscie jest nagminne i w roznych okazjach to jednak jest cos z glowka ramy, badz cala rama ktora moze po dzwonie jest pospawana "inaczej", a jesli to sie zdaza czasami w ekstremalnych warunkach to to normalne masz moto z duzym momentem i sa shimmy, rada na to jest stabilizator montowany na kierownicy

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dokładnie opisałeś zachowanie motocykla w czasie gwałtownego przyspieszania to :

1.Sprawdzić dokładnie czy przednia felga jest prosta

2.Sprawdzić wyważenie przedniego koła

3.Sprawdzić ew. uzupełnić ciśnienie powietrza w tylnej opnie

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec lat 90-ych to zauroczanie Hondy tzw Controlled Flex czy cos takiego w tym rodzaju.Motocykle o obnizonej sztywnosci ramy w okreslonych plaszczyznach.VTR1000 czy tez XX pochodza z tego okresu

Byc moze twoj motocykl jest w porzadku ale opony ktore uzywasz powoduja taka reakcje.O ile dobrze pamietam to Honda miala opony konkretnie robione do tego sprzetu i przestrzegala przed uzywaniem innych.

 

VTR nie jest jedynym motocyklem ktory zacznie telepac kierownica jezeli ja sie pusci przy 50-80 km/h,,,,,XX robi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...