Skocz do zawartości

Kopci przy 10-13tys. czy to normalne ??


Rekomendowane odpowiedzi

Normalne w yamahach , kumpel ma yzf-r1 99 i też mu kopci zauważyłem, jeszcze istotne na jaki kolor każdy kolor oznacza co innego. Gdyby to był świeży motor to bym się przejmował jeżeli ma już swoje lata - to normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. jak wyżej. Jaki kolor dymku? Jak czarny to spoko. Moja dawna RF600R dawała czarny dymek przy 15.000RPM. Jest to dym z zalanego silnika przy odcieciu zapłony (w RF przy 15.500rpm) lub sadza z wydechu. Jesli dymek jest niebieski to pali olej i bedzie dymiła w róznych zakresach obr. a to nic dobrego nie oznacza. :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dymek jest niebieski to pali olej i bedzie dymiła w róznych zakresach obr. a to nic dobrego nie oznacza. :icon_rolleyes:

wiesz ale przy takich obrotach silnik chyba ma prawo spalić trochę oleju. Nie wiem, może na przyklad pierścienie nie nadażają już go dokładnie zbierać z gładzi, może inne uszczelniacze... Jeśli przy "normalnych" obrotach jest ok, jeśli nie bierze tego oleju za dużo to bym się nie przejmował. (o ile w ogóle sam dymek pochodzi ze spalonego oleju)

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szary niebieskawy, czy szary- ciemny? To znacząca różnica. Jak już wcześniej ktoś napisał:

 

Szary-ciemny albo nawet czarny to zbyt bogata mieszanka -> gaźniki do regulacji. Jeżeli dym jest niebieskawy, to łyka olej - pierścionki lub uszczelniacze.

 

PS Mam nadzieję, że jak odkręcasz do tych 13 tys to na gorącym silniku :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dymek jest niebieski to pali olej i bedzie dymiła w róznych zakresach obr. a to nic dobrego nie oznacza. :wink:

 

Witam

 

nie ten motocykl, u niego to norma puszczanie niebieskiego dymku przy b wysokich obrotach a na nizszych moze go nie brac prawie wcale. I zadne www.allegro, bo jesli wezmiesz druga taka sama yamahe lub inna z tej serii tzn YZF to bedziesz mial to samo i albo sie musisz przyzwyczaic albo zrezygnuj z yamahy

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...