Skocz do zawartości

Uwaga na Słowenię, od 1 lipca - winiety


Joajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga dla zahaczających o ten kraj. Od 1 lipca zamiast bramek na autostradach będą obowiązywały winiety na autostrady, drogi szybkiego ruchu i nie wiadomo jakie jeszcze. Problem w tym że nie ma tygodniowych ani miesięcznych tylko pół roczne (może dlatego że od lipca) a w 2009 pewnie będą tylko roczne, no chyba że będzie o to kupa hałasu i coś zmienią. Niemniej w tym roku trzeba zapłacić prawie 30 euro, nawet jak tylko zaliczymy kilka km tego kraju .(no może za wyjątkiem bocznych dróg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie półroczna winieta dla motocykla ma kosztować 27,5Euro. Niewykluczone, że Słowenia wycofa się z tego, gdyż Unia Europejska może ("coś dużo tych >może<") "obciąć" Słowenii dotacje na budowę dróg. Może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo tych "może".

Czy w ogóle te winiety dotyczą motocykli ?

 

Może, może bo nie znam na tyle słoweńskiego aby wiedzieć jakie drogi to obejmuje ale poczytaj np tu: http://www.lublana.polemb.net/index.php?document=160 albo tutaj: http://www.cestnina.si/Default.aspx?id=19766 i powiedz które drogi są bezpłatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, może bo nie znam na tyle słoweńskiego aby wiedzieć jakie drogi to obejmuje..

Czesc,

po pierwsze cena nie jest taka strasza, bo za pol roku (liczone od daty nabycia przez 6 mies.) placimy 17.5E (60 PLN)., co przy wczesniejszych chorych cenach autostradowych wcale nie jest wiekszym wydatkiem niz bylo onegdaj.

Jesli chodzi o to ktore drogi sa objete to:

A1, A2, A3, A5, H3 (obw. Lubljany), H4 (trasa do Nover Gorizy, dalej Wenecja), no i trasa przez Ptuj na Zagrzeb, a wiec podstatawowa w kier. na Cro. Reszta bez oplat. Acha dobra wiadomosc to taka, ze wedlug mojej slabej znajomosci slo. to trasa na przez Ptuj w kierunku na Cro. bedzie objeta winietowaniem po lecie 2008 rok.

pozdrawiam

Jac

 

PS. Kara za brak winiety to 300E, wiec boli :flesje: .

Edytowane przez Jac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to niestety nie projekt ale fakt a jeśli coś się zmieni to nie liczyłbym aby to było w tym roku. Całe szczęście że zaliczę ten kraj jeszcze w czerwcu :crossy:

 

Czesc,

po pierwsze cena nie jest taka strasza, bo za pol roku (liczone od daty nabycia przez 6 mies.) placimy 17.5E (60 PLN)., co przy wczesniejszych chorych cenach autostradowych wcale nie jest wiekszym wydatkiem niz bylo onegdaj.

Jesli chodzi o to ktore drogi sa objete to:

A1, A2, A3, A5, H3 (obw. Lubljany), H4 (trasa do Nover Gorizy, dalej Wenecja), no i trasa przez Ptuj na Zagrzeb, a wiec podstatawowa w kier. na Cro. Reszta bez oplat. Acha dobra wiadomosc to taka, ze wedlug mojej slabej znajomosci slo. to trasa na przez Ptuj w kierunku na Cro. bedzie objeta winietowaniem po lecie 2008 rok.

pozdrawiam

Jac

 

PS. Kara za brak winiety to 300E, wiec boli :flesje: .

 

Nie 17.5 euro tylko 27.5 a jak np jedziesz nad Bled to miałeś te kilka km autostrady za darmo ,teraz nie, jadąc kilka km autostradą z Graz w kierunku na Chorwację także zapłacisz, ogólnie to teraz nie wiadomo za co nie zapłacisz więc albo wydasz 100zł albo omiń ten kraj. Osobiście za stówkę wolę np nocleg z piwem na Węgrzech :crossy: A kara 300 euro to minimum.

Edytowane przez Joajer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby mi powiedziec jak jest z opłatami drogowymi w Austrii,Słowacji,Słowenii,Węgrzech,Chorwacji. Czy opłaty dotyczą tylko autostrad i dróg szybkiego ruchu czy wszystkich dróg danego kraju, oraz w jakiej postacji: wineta czy bramki. z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 17.5 euro tylko 27.5 ...A kara 300 euro to minimum.

 

A jednak polroczna. Przeczytaj jeszcze raz strone ktora wskazales sam przeciez. Jesli chodzi o trase na Chorwacje, to od przyszlego roku opłaty.

pzdr

Jac

 

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby mi powiedziec jak jest z opłatami drogowymi w Austrii,Słowacji,Słowenii,Węgrzech,Chorwacji. Czy opłaty dotyczą tylko autostrad i dróg szybkiego ruchu...

 

Czesc,

Austria - winiety sa, nie pamietam ile ale ale tragedii nie bylo (jakies 10-12 E za miesiac, niech mnie poprawi kto pamieta),

Slowenia - czytaj temat, wg. mnie 17.5E za 1/2 roku (all in), przedtem bramki,

Slowacja - na motongi nie ma winiet,

Wegry - sa winiety, ale ja autostradami tam nie jezdzilem, wiec nie wiem.

Chorwacja - bramki, a na bramkach info ile zaplacisz jak lubisz jezdzic szybko po autobahnie.

pzdr

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona ambasady podaje 27.5 ale strona Słoweńska faktycznie ,jest w tym roku półroczna, od 1 lipca za 17.5 /motocykl, niestety nie widzę możliwości ominięcia dróg płatnych w drodze do Chorwacji, nawet jak się wydaje że się ominie to czasem niechcący można zostać skierowanym na autostradę, choć na chwilę , ale tu trzeba by mieć winietę. Pół biedy jak się jedzie przez całą Słowenię, tam i z powrotem, wtedy to nie wychodzi drogo ale jak przejeżdżasz krótki odcinek tranzytem w jedną stronę to dość drogo (np z Graz na Maribor i na Zagrzeb-ok 20km Słoweńskiej autostrady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej.

 

W piątek wróciłem z Grecji. Jechalismy do Grecji przez : Słowacje, Węgry, Rumunie oraz Bułgarie. Zaplacilismy haracz tylko w Bułgarii - 3 euro za motonga, bo tam nas "dorwali na granicy". Nigdzie indziej nie płaciliśmy.

 

Powrót przez Włochy (bramki - w sumie ok. 35 euro), w Austrii nie wykupilismy żadnych winiet ... (mało Policji :)) nie trafiliśmy na szczescie :), potem Slowacja i Czechy (just transit).

 

Ogólnie, wszędzie mało Policji ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej.

(...)

 

Ogólnie, wszędzie mało Policji ... :icon_mrgreen:

 

No mało, do tego stopnia mało ze jak jezdzilismy po winklach w okolicach Bledu, to jezdzilismy bez kasku. No i w niedziele pierwszy raz zobaczyłem policję (wszedzie wczesniej ich nie widzialem a mialem slowacje czechy wegry slowenie chorwacje i znow slowenie) i nas oczywiscie zatrzymali. Skonczylo sie na upomnieniu ze u nich w Słowenii nalezy jezdzic w kaskach i informacji ze zwykle jazda bez kasku kosztuje 60E. (chyba warto wydac na przyjemnosc jazdy bez kasku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Austria - winiety sa, nie pamietam ile ale ale tragedii nie bylo (jakies 10-12 E za miesiac, niech mnie poprawi kto pamieta),

 

Austria 4,4 euro za 10-dniową winietę. Ale trzeba tylko wtedy jak się chce pojeździć autostradami.

 

Zresztą wszystkie opłaty za drogi w Europie opisane są na TEJ stronie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...