Skocz do zawartości

VW golf III wady i zalety?


Czarek-fighter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Największą wadą Golfów jest to, że wzięli je w obroty agrotunerzy

Koleżanka ma Golfa, niestety nie wiem jaki silnik ale jest zadowolona.

przed golfem miałem rovera 620 td , fajna była fura ale sypała sie jak bloki w sarajewie, ja sie wkurwiałem a mój Ojciec spokojnie sobie wtedy kulał golfem IV , wku**wiony sprzedałem angola i postanowiłem szukać coś z grupy VW , najpierw najarałem się na Audi 80b4 Avant tdi ale warunek to klima , niestety w cenie do 12 000 były same padaczki , postanowiłem szukać golfa , warunek Kombi Klima elektryki nie musi być

No i sie trafił czarny 110konny nawet, z klimą i 2 poduszkami a poza tym to golas , ale jestem b. zadowolony , 110koni radzi sobie doskonale (nie gorzej niż IV 110konna) i mało pali, części bezproblemu i za rozsądną cene. Szukasz 1.8 ponoć niezniszczalny piec , doskonały do LPG , stary , niezawodny szkoda tylko , że jedyne 90km, w automacie też dość często sie zdarzają (o ile nadal automatica szukasz) Pozdrawiam !!!

Edytowane przez RudyXJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolzezanka miala 1.8 aftomat z wypasem , silnik paliwozerny 10/100 ale trwaly , Z moca ciezko okresslic bo ja jechalem tym autem jak bylo cos przestawione w wtrysku ( jakies linki gazu koles zle zamontowal czy cus) i bylo tylko pol gazu po noga , mowil ze potem przestawil jak mialo byc i calkiem fajnie sie zbieral .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo sie najezdzilem Vento 1.8 98koni, rok 93. Silnik bez rewelacji, ale wyliczalismy na tarsie spalanie 6l/100km. Teraz autem jedzi kolega, przy przebiegu 220tys zalozyl gaz i dalej jezdzi. Awaryjne auto to nie jest. Golf to ta sama plyta podlogowa (chyba). Srodek tez taki sam, zadnych fajerwerkow, ale wszystko solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo sie najezdzilem Vento 1.8 98koni, rok 93. Silnik bez rewelacji, ale wyliczalismy na tarsie spalanie 6l/100km. Teraz autem jedzi kolega, przy przebiegu 220tys zalozyl gaz i dalej jezdzi. Awaryjne auto to nie jest. Golf to ta sama plyta podlogowa (chyba). Srodek tez taki sam, zadnych fajerwerkow, ale wszystko solidne.

A skąd on tyle koni nabrał??Tuningowany?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę 1.9 TDI 90 KM, do chwili obecnej żadnej awarii nie przezyłem, a przejechałem już ponad 20 tyś km. Auto jak na moje potrzeby wystarczająco wygodne (mam kombi) tylko mogłoby być troszkę szersze.

 

co do zalet, to przede wszystkim koszty utrzymania, które są naprawdę rozsądne

 

a wady to po pierwsze rdza, z którą boryka się większość golfów.

Edytowane przez Rof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 bylo bodaj najbardziej paliwozernym silnikiem w stosunku do osiagow. Ale sam silnik fajnie chodzi. Jezdzilem passatem 3 w kombi z tym silnikiem. I na ta bude spokojnie dawal rade.

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał 1.8 90 KM (są chyba jeszcze 75 albo coś koło tego )

Przez ostanie 3 lata jeździł tylko na gazie i wszystko ładnie śmigało.

Ogólnie silnik niezajebywalny - oczywiście jak dbasz i jeździsz normalnie.

Jak trafisz dobry egzemplarz to będziesz zadowolony.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem silnik 1,8 90KM w Audi 80 z 1988r - na LPG. I to był zajebisty silnik. Dynamika w porządku, v max na gazie na prostej 185, lekko z górki raz poszedł mi 205. Spalanie - przy spokojnej jeździe na trasie potrafiłem zejść do 8,2 l gazu. Przy jeździe tak około 150kmh wychodziło do 9,5 l (raz 9 raz 9,5 - nie wiem czemu) :bigrazz:

 

Golf III chyba jest lżejszy niż B3 80, więc powinien palić jeszcze mniej...

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 bylo bodaj najbardziej paliwozernym silnikiem w stosunku do osiagow. Ale sam silnik fajnie chodzi. Jezdzilem passatem 3 w kombi z tym silnikiem. I na ta bude spokojnie dawal rade.

 

Pzdr

 

silnik rp ma 90KM

 

98KM mialy 2H np w cabrio mk I

 

do autora tematu - chcesz cos wiedziec konkretnie?

 

www.vwzone.pl/forum

 

www.forum.vwgolf.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...