Skocz do zawartości

zacząłem remont


abu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Walka oczywiscie nie masz prawa ruszac - jakakolwiek zmiana jego wymiaru zmieni polozenie kol zebatych w skrzyni i to sdopiero bedzie problem.

Rozbierz wszystko jeszcze raz, zdejmij kola z walka i pasuj sam walek do skrzyni - wowczas wyjdzie ktora tulejka jest problemem i czy chodzi o zacisniecie sie po wlozeniu i trzeba rozwiercac, czy np otwory nie sa w osi.

Powodzenia.

Nie ma sie co z tym spieszyc, przemysl czy nie lepiej wlozyc tam lozyska igielkowe stosowane chyba w Goldstarze.

Choinka skrzyni musi miec jakis tam luz poosiowy chyba 0.03 ''.

Do tego sa podkladki. Jak luz jest za duzy to kiepsko wchodza biegi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka oczywiscie nie masz prawa ruszac - jakakolwiek zmiana jego wymiaru zmieni polozenie kol zebatych w skrzyni i to sdopiero bedzie problem.

Rozbierz wszystko jeszcze raz, zdejmij kola z walka i pasuj sam walek do skrzyni - wowczas wyjdzie ktora tulejka jest problemem i czy chodzi o zacisniecie sie po wlozeniu i trzeba rozwiercac, czy np otwory nie sa w osi.

Powodzenia.

Nie ma sie co z tym spieszyc, przemysl czy nie lepiej wlozyc tam lozyska igielkowe stosowane chyba w Goldstarze.

Choinka skrzyni musi miec jakis tam luz poosiowy chyba 0.03 ''.

Do tego sa podkladki. Jak luz jest za duzy to kiepsko wchodza biegi.

 

Adam M.

 

dzieki za podpowiedzi.

Wszystko się wyjaśniło - koło zębate było zapieczone na wałku i opierało się o tulejkę - wyczyszczone, złozone i jest OK, biegi wchodzą, wałki sie kręcą - teraz automat zmieniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

małe foty z mojego bałaganu :), jeszcze może miesiąc i powinna wyjechać.

 

koła

rama

 

Czy ma ktos namiar na sprawdzonego specjalistę od centrowania i ustawiania taz. offsetu w kołach szprychowych? Szukam też rurek na przewody elektryczne, takie jak koszulki termokurczliwe, ale elstyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w większych hurtowniach osprzętu elektrycznego. Są dostępne na pewno w kolorze beżowym i czarnym.Sam w takich kupowałem. Koszt metra o śr. wew. 8 mm to około 40 PLN !! Nie są tanie,niestety. Początkowo tak ze "wzięłem" po dwa metry różnych na zaś i przy kasie szybciutko zweryfikowałem zamówienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe foty z mojego bałaganu :), jeszcze może miesiąc i powinna wyjechać.

 

koła

rama

 

Czy ma ktos namiar na sprawdzonego specjalistę od centrowania i ustawiania taz. offsetu w kołach szprychowych? Szukam też rurek na przewody elektryczne, takie jak koszulki termokurczliwe, ale elstyczne.

Piękna robota. :clap: Centrowanie robi kolega z forum "skrzydlaty" z Lublina. http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...0&hl=skrzydlaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...