Skocz do zawartości

Sprzedaż motocykla na raty - bez udziału komisów/banków itp.


Mac89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuję weksel podpisany przez jego rodziców ...

 

weksel nie da nic więcej, ponad to co umowa podpisana przez oboje rodziców. natomiast może spowodować kłopoty z wypełnieniem, ze względu na wysokie rygory sądowe w tym zakresie

chyba, żeby dobrowolne poddanie się egzekucji, ale to już wyższa szkoła i groźnie brzmi - szansa uzyskania takiego zapisu raczej marna

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz sprzedałem w ten sposób. Dostałem tylko pierwszą ratę. Potem sąd-opłata. Wygrałem. Dłużnik nieosiągalny, potem osiągalny ale bez kasy,bez pracy, miał dużo- ale nie na siebie, koszty komornicze, brak możliwości ściągnięcia kasy, nauczka dość droga, można sprzedać ale trzeba mieć coś w zastaw(aparaty, kamery, złoto, auto...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaaa, hardcore'owo to wygląda :lalag:, ale dzięki za odpowiedzi.

 

U mnie plusem jest to, że do kolesia mam rzut beretem i w razie czego można się jakoś "dogadać" :)

 

A co zrobić z tym przerejestrowaniem?

Ma od razu po wpłacie 1 raty przerejestrować czy dopiero po spłacie całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dopiero po splacie calosci. nie wiem czy to zadzialaloby jakby nie placil, ale wtedy zawsze mozesz powiedziec ze zostal skradziony czy cos w tym stylu. dac wtedy namiar policji i w ten sposob starac sie odzyskac motorek (ale ja sie na tym nie znam i tak tylko gdybam) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana rejestracji dopiero po zmianie właściciela - a ten zgodnie z umową zmieni się po zapłacie całej ceny. nie ma się nad czym zastanawiać

a opcja "odzyskania" za pomocą mundurowych może być całkiem realna, jeśli goście nie zapłacą i nie będą mieli ochoty zwrócić: pojazd będzie nadal twój (do czasu uzyskania zapłaty)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

BTW moonraker, ta twoja "wiedza" o sądach jest objawiona..? bo chrzanisz jak potłuczony :flesje:

jsz

 

Prawnikiem nie jestem, ale jestem (obecnie już "byłem") w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej którą jeden z właścicieli pozwał, tzn zaskarżył wykonanie uchwały x i co i nic poza tym że musiałem 4 razy fatygować sie 140 km do sądu okręgowego zupełnie niepotrzebnie bo sprawa nie ruszyła z miejsca nawet o krok i trwa to już prawie 2 lata, no nie wiem chyba ze od stycznia sie coś w sądach zmieniło ale to co zobaczyłem te 4 razy w sądzie nadawało by się do komedii Bareji ale to już OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie rozwali na motorze to kogo bedziesz scigal ??

 

juz jeden taki pozyczyl szybka fure mlodemu szalencowi zientarskiemu, pisali, ze auto nie mialo AC, wiec jesli zientarski sie nie wybudzi to kogo wlasciciel auta bedzie scigal , zeby odzyskac klikaset tys pln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Chri$, nie wiem co by było w takim przypadku, kiedy koleś miałby już moto nadal zarejestrowane na mojego ojca i wypakował by w jakiś samochód...

 

Z drugiej strony nie ma co zakładać najgorszych wersji, to nie jest obcy koleś z drugiego końca Polski tylko kolega - nie powinien robić problemów ze spłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjaaa... koledzy... wiesz, pracowałem z kolegą. właśnie jestem z nim w sądzie, ale w międzyczasie położył firmę, więc nie mam gdzie iść po kasę z nakazem - bo golec. zostaje prokurator... tyle, że to nieco inna kategoria sprawy

chłopaki mają rację. niech przyjdzie za 3 miesiące, jak uskłada kasę. chyba, że tobie bardzo zależy na sprzedaniu ;>

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...
2 godziny temu, Anekoc001 napisał:

Ja z chęcią kupi)abym jakiś skuter @lbo motor napisz do mnie co masz na spr*edaz

Z przyjemnoscia informuje, ze zostala przyznana Ci zlota lopata archeologa !  🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...