Skocz do zawartości

złamanie awulsyjne


Rekomendowane odpowiedzi

czyli oderwanie fragmentu kości w miejscu przyczepu więzadła do kości

a myślałem że kości tylko sie łamią :)

w moim przypadku wygląda to tak na rtg, a tak w naturze

jak tego dokonałem ?, na drodze z lekką koleiną, porośniętą trawą, uciekł przód i leżałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho, na rtg lepiej to wygląda :P Nie ma co się martwić, ja np miałem odprysk kłykcia kości piszczelowej, także chcieli mi nogę ''na sztywno'' zrobić, ale jakoś się udało i mam normalnie zginającą, tylko, że z zawiasem w środku i noszę stabilizator :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a myślałem że kości tylko sie łamią :)

lamia,miazdza,wylaza przez skore na swiat a odpryski rozkladaja sie a potem wyplywaja wraz z ropa wiec przestan sie mazac bo to tylko drobny uraz malego paluszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za slowa pocieszenia chociaz nie taki byl cel tego watku :>, napisalem poprostu informacyjnie :buttrock:

dodam ze dzis, sumujac bol pooperacyjny od drutu i guzika, ciagle dziwne odczucia spowodowane zmiana krazenia w palcu wynikajace z jego usztywnienia, wylaczenie z aktywnego zycia, niby moge sie troche polansowac na drifterze ale tez nie do konca, drgania, ped powietrza nie pozwalaja rozwinac skrzydel, poza motocyklami nurkuje wiec pare fajnych nurkowan mi ucieklo, 19.06 jest zlot weteranow rotor a ja mam na 16 wizyte w poradni, jak mi palec rozkroja by wyjac drucik to znowu minie pare dni nim wsiade na jakiekolwiek moto, uwzgledniajac to wszystko podjal bym decyzje o usunieciu odlamanego kawalka nawet kosztem lekkiego nie prostowania palca do konca, do dnia dzisiejszego mialbym juz wszystko za soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracaj do zdrowai i nie strasz tym palcem. Słabo mi teraz.

ps. jak cos to piszcie, ze zdjecia dla ludzi o mocnych nerwach czy cos.

 

 

gdzie tam dla ludzi o mocnych nerwach... :icon_mrgreen: a gdybyś Ty tak miał to bałbyś się spojrzec na swojego palucha bo to dla ludzi o mocnych nerwach? :icon_mrgreen: :crossy: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po moim ostatnim wypadku (pisalem o nim) mialem tez zlamanie awulsyjne tylko ze nie paluszka w lapce, ale miednicy, dokladnie to oderwanie kolca biodrowego. na szczescie wszystko ma byc normalnie dobrze, lecz jestem w trakcie dosc dlugiej rehabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...