Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

ja na 250r przy 180cm czułem się już niekomfortowo. Fajny motocykl, wspominam go bardzo dobrze, ale z perspektywy czasu to on był jednak za mały. Tu nie tyle chodzi o wzrost, co o długość nóg. Ja się po prostu nie mieściłem nogami na baku:

http://p1.bikepics.com/2011/06/29/bikepics-2232315-full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, bardzo to przeszkadzało w jeździe czy po jakiejś chwili przestawałeś czuć dyskomfort i cieszyłeś się jazda, jak sam mówisz, wspominasz go dobrze :) czytałem też, że podnóżki w 300 są przesunięte do tyłu, więc może to rozwiąże problem z bakiem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem wam, że miałem dziś okazję posiedzieć na małej ninji, i przy moim wzroście siedziało mi się na niej całkiem komfortowo, zdziwiło mnie tylko jak blisko podnóżków znajdują się dźwignie hamulca nożnego i biegów, podejrzewam, że wystarczy trochę km i się człowiek przyzwyczai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak wygląda wtyczka regulatora napięcia. Odratowałem układ zapasowymi wtyczkami ale jeśli ktoś nie grzebie w motocyklu i bywa u mechanika to polecam zalutowanie tego na amen ze sobą. Częsta praktyka.

http://imageshack.us/photo/my-images/201/wtycka.jpg/

A przelot stoi na 62'000 z hakiem, bo niestety lewy cylinder niedomaga na zimno a muszę sobie zorganizować przyzwoity adapter do manometru, bo to co jest na Allegro za 30zł to śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jako iż planuje kupno tej przepięknej 250 jako swój pierwszy motocykl mam pytanie. Jaka jest różnica między motocyklem z europy który jest zasilany wtryskiem a tym ze stanów (jest taki 1 na allegro) który ma gaźnik? Różnica w spalaniu? przyspieszeniu?

A jak już pisze to jeszcze 2 szybkie pytanka wychodząc w przyszłość...

Czy zakładał ktoś gniazdko zapalniczki? Np w celu podpięcia nawigacji

I czy są do tego modelu przewidziane jakieś sakwy? (tak już bardziej z ciekawości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica około 3KM ale nie wiem na korzyść którego modelu. Amerykańska ma przełożenie 14/45 czyli dwa zęby więcej na tyle. Wskaźnik poziomu paliwa zamiast temp. cieczy. Cewki zamiast cewkofajek, prosty układ zapłonowy bez ECU. Osiągi są tak podobne, że różnice to błąd pomiarowy. Po za tym po amerykańskim forum krążą tematy o trudnych rozruchach w chłodne dni. Standard dla gaźników. Wtrysk jest totalnie bez obsługowy i wymaga tylko kontroli co 12'000km ale zwykle nie trzeba dotykać.

Sakwy owszem są, jeśli nie dedykowane to uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakładał ktoś gniazdko zapalniczki? Np w celu podpięcia nawigacji

I czy są do tego modelu przewidziane jakieś sakwy? (tak już bardziej z ciekawości)

 

Zakładałem gniazdo zapalniczki, przymocowane na trytytki do plastiku (trzeba było zrobić dziurki) od środka tuż przy przednich amortyzatorach. Ciężko było znaleźć jakieś sensowne miejsce, a trochę się wtedy spieszyłem.

 

Sakwy. Jeździłem z plecakiem pod pajączkiem (dwa haczyki do przymocowania są). Była kiedyś jakaś brytyjska firma (chyba Renntec), produkowała podstawki pod centralny bagaż. Widzę, że teraz można dostać pełny stelaż givi (boczne+centralka), instrukcje:

http://www.givi.it/attachfile/content/prodotti_padre/39415/2.0.1.man_4107fz.pdf

http://www.givi.it/attachfile/content/prodotti_padre/38157/1.0.1.man_te4107.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...