Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

Ale by było pięknie jak by ktoś zrobił taki puchar Hondy CBR 500 w Polsce... i koszt pakietu na poziomie 20000-22000 PLN. Piękna sprawa.

Na 125 dla wielu zapóźno,600 to 600, a tutaj naprawde fajna alternatywa - fajny motorek, łatwy w prowadzeniu, mało pali, kapcie pewnie też łagodnie traktuje a więc niskie koszty ścigania...

 

marzenie... dobrze że za marzenia nie biją :)

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :biggrin:

 

Czy ktoś miał już styczność z kawasaki ninja 300, bo na forum niestety nie mogę nic znaleźć a planuje zakup na wiosnę.

 

Jestem świeżo po ukończonym kursie prawa jazdy, więc wydaje mi się, że będzie idealny jak na pierwszą przygodę z motocyklem.

 

Czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już od 2 tygodni w garażu. Nawet udało się nakręcić ok 300km więc co nieco mogę się wypowiedzieć. Muszę znać tylko konkretne pytania. Motocykl kupiony dla mojej żony. Na razie większość km zrobiłem ja bo je na dotarciu ale ze strony żony też już znam pierwsze, bardzo pozytywne, odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że motocykl jest SUPER !!! :) Przede wszystkim jest świetnym motocyklem dla początkującego młodego kierowcy ;) Większość motocyklistów zaczynało od 250-tek lub 350-tek (MZ ETZ lub JAWA CZ-ta ) :rolleyes: Dzięki tej pojemności oraz specyfikacji motocykla , można było w dość spokojny sposób ogarnąć "pierwsze kroki" na "Bike-u" :) Wiem , że to były inne czasy i inne możliwości :mellow: Ale taka pojemność i moc oraz waga sprzyja do "ogarnięcia" na początek sztuki jazdy na "Bike-u" :cool: Zresztą pozwolę sobie zamieścić cząstkową informację , co myślą fachowcy na ten temat :cool:

.......wygląda lepiej niż wszystko w tej klasie pojemnościowej motocykli sportowych. Ma zaskakująco radosny silnik, wspaniale się prowadzi, a w rękach doświadczonego jeźdźca może narobić przykrości mocniejszym sprzętom.

Pozdrawiam pitrak :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przymierzam się do kupna Kawasaki 300, z racji,że jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego motocykla, miałbym kilka pytań apropo tej maszyny i byłbym wdzięczny za odpowiedzi:

- czy przy wzroście 185 cm nie będzie to za mały motocykl

- jak z prowadzeniem i pracą silnika, wiem, że jest na dotarciu, ale zawsze możesz już coś powiedzieć

- ogólnie jak wrażenia

- czy cena jest warta maszyny

- faktyczne spalanie oscyluje w granicach 4 l/100

- plusy i minusy z Twojego punktu widzenia

 

Za odpowiedzi z góry dziękuje i Pozdrawiam~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku do tego co pisałem parę stron wcześniej (http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/97725-kawasaki-ninja-250300/page__st__940__p__1981089#entry1981089) i abstrahując od wrażeń posiadacza powiem Ci, że 185cm to niestety za dużo na ten motocykl. Ja mam 180 i było na styk, nadgarstki bolały, bo tułów się układa w takiej pozycji, że mimowolnie spoczywasz na rękach. Praca silnika w egzemplarzu którym jeździłem (1500km przelotu) jest bardzo dobra, niesamowicie elastyczny, jest moc i czuły na polecenia kierowcy (nie ma takiego otępienia jak gaźnik podciśnieniowy). Wydech niczego nie udaje, inny dźwięk niż '08-'12, bardziej słychać, że to rzędowa dwójka. Spalania nie znam, teoria brzmi do 4,5L/100 w absolutnie skrajnych warunkach jaki możesz wygenerować.

Na pewno dobrze wydane pieniądze do puki cena będzie się trzymać blisko 20k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180cm wzrostu i jest ok. Pozycja jest trochę jak na nakedzie więc przy większym wzroście też powinno grać.

Co do mocy to znam ją bo jeździłem testówką i mogłem ją kręcić. Ciągnie bardzo ładnie od samego dołu do odcięcia. Ważę 90kg i ze mną do 150km/h rozpędzała się bardzo szybko. Więcej nie próbowałem bo jeździłem w Wawie... Ale sprzedawca jechał za mną na GSR600 i spod świateł musiał się mocno napocić żeby za mną nadążyć. Dochodził mnie dopiero jak łapał obroty. Silnik brzmi bardzo fajnie, jak dorosły twin. Pomijam oczywiście ori tłumik bo w sezonie pójdzie na pewno do wymiany.

Jak bm uważał, że cena nie jest warta tego motocykla to bym go nie kupił. Jestem miło zaskoczony poziomem wykonania i dbałością o szczegóły stylistyczne jak i ergonomiczne. Wygląda jak rodzona młodsza siostra najnowszej ZX10R, podczas gdy np 500-tka Hondy bardziej przypomina chińską podróbkę CBR600rr która zresztą ma już 10 lat i trochę zdążyła się zestarzeć.

Z minusów to na pewno ciężko będzie zamontować crashpady ze względu na konstrukcję ramy a każda wywrotka bezpośrednio naraża boczną owiewkę na uszkodzenia. Poza tym w testówce zaskoczyła mnie bardzo słaba siła hamowania ale w swojej otworzyłem hamulce zgodnie ze sztuką i jest naprawdę dobrze. ABS też spisuje się dobrze, można spokojnie wciskać klamkę do oporu w każdych warunkach drogowych (oczywiście mając na względzie pewne ograniczenia wynikające z konstrukcji i zasady działania układu ABS w motocyklu..).

Co najważniejsze mojej żonie się bardzo podoba zarówno wygląd jak i to jak się na Ninjy jeździ. Jest łatwa i przewidywalna, co do prowadzenia sam też nie zauważyłem żadnych negatywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo niedobrze, jest to motocykl, który odpowiada mi ze względu na wygląd,spalanie, osiągi i przeznaczenie, pisałeś wcześniej, że dla osób powyżej 180 polecasz pogrzebać przy kierownicy, jest to wykonalne?

 

500-tka hondy zupełnie mi się nie podoba, poza tym waży blisko 200 kg, a to już nie daje takiego komfortu w manewrowaniu miedzy samochodami, a mi potrzebny jest lekki i zwinny motocykl do sprawnego pokonywania miejskiej dżungli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...