Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś zmuszony wymienić silnik czy to taka fanaberia ? Daleko masz zaawansowane prace i tak dla ciekawości, dużo potrzeba przeróbek aby wsadzić ten silnik do ramy 250-ki ?

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzimisie. Oryginalny umyje, zakonserwuje i będzie ozdoba. Prace stoją na etapie materiałów, bo po prostu chciałem kupić silnik, który trudno dostać a resztę zrobić z czasem jak już ustale czego trzeba. Teraz akurat zmiana priorytetów i za komputer się zabrałem.

Przeróbek (to nadal teoria) nie trzeba wiele a zakres zależy od autora.

Wersja minimum:

-Silnik z rozrusznikiem (poprzedni nie pasuje)

-Kolektor

-Cewkofajki (stare można na chama upchać ale i tak specyfikacja jest inna)

-Odma do filtra pow. (19zł ASO)

-Przedłużyć przewody ładowania (plus wtyczki) i czujnika ciśnienia oleju

Wersja kompleks:

-Króćce dolotowe (są wymienne między silnikami ale wyraźne inne średnice kanałów)

-Układ dolotowy,

-Komputer najlepiej dorzucić PowerCommander

-Górne mocowanie silnika, bo nowe jest tłumione

-Chłodnica, nowa jest grubsza

Wymienne między silnikami:

Górny króciec wychodzący do układu chłodzenia

Czujnik prędkości

Zebatki napedowe

Króćce dolotowe opisane wyżej

Górne mocowanie opisane wyżej

Świece zapłonowe

Układ dopalania spalin

Termostat identyczny

Prawdopodobnie da się też przełożyć sprzęgła, pokrywy ze stojanami, metalowy przewód ciśnienia oleju, czujnik ciśnienia, napinacz (są inne ale rozstaw śrub raczej ten sam),

 

Silniki są z tej samej bazy więc wiele rzeczy jest wymiennych i jak ktoś się bardzo uprze to wsadzi to w ZZR250 a nawet EL250 plus oczywiście przeróbki zasilania w paliwo wedle poziomu zdziwaczenia autora pomysłu.

Wszystkiego nie sprawdziłem ale z czasem pewnie to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam jeszcze pytanie co do klocków ? Jakich używałeś Shinigami i jakie byś mi polecił ? Też pojawiają wam się lekkie wibrację koło 8 tyś obrotów ? A co do przelotowej to śmigam tak do 100-120 i chyba to jest optymalny zakres dla tego sprzętu.

Edytowane przez riders63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnych używałem i trudno coś polecić. Fabryka jest dobra ale droga i grom wie po co sintermetalowa. SFA197 najtańsze organiczne i hamują przyzwoicie tylko zużywają się bardzo szybko. FA197 wytrzymują dłużej. FA197HH zjadają tarcze. Nie ma co przepłacać, bo układ hamulcowy w tym sprzęcie pochodzi ze skuterków.

 

EDIT O wibracjach było mówione. Normalka.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chyba zużywają sie bardzo szybko bo mój sprzęcik ma lekko ponad 7k km i została ich minimalna ilość z przodu. Tyłem chyba nikt nie hamował bo zostało ich sporo a co do tyłu, też dość szybko Ci się blokował ? Bo podczas pierwszych jazd byłem lekko zaskoczony że tak szybko leci, ale może to kwestia przyzywczajenia, bo w poprzednim sprzęcie cinsąłem tył do oporu i nadal było przyczepnie. Chyba zdecyduję się na FA197. Dzięki za rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, kto ma intrukcję obłusługi mógłby napisać co Kawasaki zaleca zrobić przy przebiegu 6kkm? :)

 

Tak w skrócie pisząc, należy wykonać czynności związane z hamulcami. Sprawdzić przewody, klocki, poziom płynu, światło stopu, poprawność działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak ze nożny hamulec wciskam to światło stopu nie swieci a jak wciskam klamke to swieci nie wiem w czym problem bo zawsze świeciło przy obu hamulcach

 

Kłania się regulacja czujnika przy nożnym. Jak kumasz chociaż trochę "inglisz" to podaj e-maila. Przeslę ci mauala do Ninji. Tam masz opisane co i jak. Są też informacje dotyczące np. przeglądów.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...