Skocz do zawartości

Uważajcie na kretynów na skuterach


Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe ile jescze musi być wypadków by mózgi zmieniły przepis dotyczący uprawnień na skudry.Tylko czemu trzeba zawsze jakiś tragedi by ktoś wkońcu coś zmienił na lepsze?

 

 

Właśnie!!!Ostatnio znajomy na Hayabusie miał bliskie spotkanie ze skuterowcem na skrzyżowaniu przy niewielkiej prędkości, niby nic się nie stało a i tak ma rękę na śruby poskładaną.Czasy kiedy zaczynało się od karty motorowerowej odeszły w niepamięć, niektórzy niewiedzą pewnie co to jest?Pamiętam egzamin na swój pierwszy pojazd marki KOMAR poruszający się z maksymalną prędkością 40km/h gdzie na ósemce autodromu obowiązkowo ręka prawa lub lewa do wewnętrznej.Czyżby żdziwienie, poco?Niektóre starsze pojazdy nie posiadały kierunkowskazów więc przed skrzyżowaniem ręka w prawo lub w lewo jak na rowerze.Wystarczy odrobina znajomości przepisów a wszystkim będzie łatwiej i bezpieczniej się poruszać.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka jazdy trwa zaledwie chwilę. Zazwyczaj pięć minut teorii i pięć minut praktyki wystarczy, by ruszyć w drogę - mówi Szymon, pracownik Rentascooter.pl. no proszę, a my się nauki jazdy na 2 kółkach uczymy co najmniej 20h (30?) na kursie... muszę zacząć uważać na tych turystów na wynajętych skuterach, jeśli oni takie pięciominutowe umiejętności jazdy posiadają :icon_evil:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad morzem to jakaś plaga jest. Pamiętam jak 2 lata temu we Władysławowie jakaś panna wjechała skuterem w tył samochodu który zatrzymał się by przepuścić pieszych na przejściu. Chwile później w tą pannę wjechał jakiś chłopak xD . Co by było ciekawie przez tą stłuczkę zrobił się nie wielki zator i w ostatni samochód stojący przez nich też wjechał jakiś młody chłopaczek skuterkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakiśtam łeb z rządu stwierdził że jeżeli ktoś ma już dowód to pewnie zna przepisy,niewymagają znania przepisów tylko wieku lub tej karty motorowerowej-więc czemu mogą wlepić mandat 19 latkowi który może jeżdzić ze względu na wiek,lecz przepisy niby powinien znać ale...niemusi bo wiek spełnia kryteria co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skuterki trzeba zawsze uważać 95% to są młodzi ludzie którzy nie mają pojęcia o ruch drogowym a egzamin na kart motorowerową przypomina egzamin na kartę rowerową hehe

A jak widzę tych oszołomów co jeżdżą bez kasków bo mają włosy na żel i nie założy kasku bo mu się fryzura popsuje, to już w ogóle ręce opadają.

Edytowane przez Barfi84

,,CZŁOWIEK BEZ PASJI TO JAK DOM BEZ WŁAŚCICIELA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż sam jestem skuterowcem (posiadającym jednak też prawko kat. A ;P ) to uważam, że podstawowa znajomość przepisów powinna być wymagana. Już jakby była wymagana przykładowo sama teoria to by było lepiej, bo jednak coś tam w głowie po wkuwaniu tego wszystkiego musi zostać ;D .

A co do tych gości, co jeżdżą bez kasku, bo mają żel - ręce opadają. Sam widziałem wiele razy w okolicy mojego domu jak taki jechał, na szczęście jechał wolniej (najczęściej) niż zwykle, ale jednak jazda bez kasku to samobójstwo. Co on "powie" do siebie po śmierci, gdy się gwizdnie i rozwali sobie głowę? Że nie chciał żelu sobie popsuć? Ja, kiedy jeszcze używałem żelu (z jakieś 3 lata temu) i dopiero co miałem nówkę skuter made in china ;P, to stosowałem prostą zasadę - chcę jechać skuterem, nie nakładam żelu, a jeśli już mam, to szybkie spłukanie i kask na głowę ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło mnie czasami zapie**ala (60-70km/h) młoda dziewczyna, z 14 lat, na skuterze bez kasku. Droga szutrowa, także tym bardziej niebezpiecznie, ponieważ zdarza się, że jakiś kamyk leży sobie na drodze, koło podbije i o glebę w takim przypadku nie trudno.

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło mnie czasami zapie**ala (60-70km/h) młoda dziewczyna, z 14 lat, na skuterze bez kasku. Droga szutrowa, także tym bardziej niebezpiecznie, ponieważ zdarza się, że jakiś kamyk leży sobie na drodze, koło podbije i o glebę w takim przypadku nie trudno.

Wiem, że nie można się z czyjegoś nieszczescia cieszyc, ale jakby taka durnota sie wywróciła ryło se potłukła to uśmiechnąłbym się.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa skuterowców niestety, nie jest prosta, oraz trudno znaleźć tu jakąś regułę.

 

Sam jeździłem ponad 4 lata skuterem (początkowo 50 potem 70cm3) obecnie śmigam GSX-F-ką oraz sporo samochodem, więc mogę powiedzieć, że znam obie strony problemu.

 

Niestety, są trzy główne problemy, wśród skuterzystów.

Pierwszy to starsze osoby, via 55-70 lat, którzy kupili sobie skuterki, by np. na ryby dojeżdżać, gdzie ich refleks + ocena sytuacji na drodze z pokładu skuterka jest zerowa, już pomijając fakt "śmigania" prędkościami 20-40km\h, co tworzy naprawdę nieśmieszne sytuacje na drodze.

 

Drugi problem, to osoby jeżdżące na skuterach "na dowód". Są to osoby, które jeżdżą skuterami, bo na nic innego nie mają uprawnień (niestety, dość często wychodzą z wniosku "Nie zdałem/am na prawo jazdy 20 raz, kupię skuter!") a niestety nie dociera do nich, dla czego nie zdali owego prawa jazdy co również skutkuje grupą osób, na którą trzeba bardzo uważać.

 

Trzecia grupa to zazwyczaj młodzież wiejska, gdzie cała procedura zdawania karty jest "przy okazji" teoria to ładny uśmiech do nauczycielki, praktyka to przejechanie 20m skuterem (a więc automatem...)

 

Co niemniej, istnieje jeszcze czwarta grupa skuterzystów, niestety, niezbyt liczna, są to miłośnicy tych maszyn, oraz zapaleńcy, którzy moto jeszcze mieć nie mogą, ale mają głowę na karku oraz jeździć umieją, a co za tym idzie, naprawdę nie lubią, gdy się ich wrzuca do jednego worka z resztą :-P

 

Koniec końców, dobrym rozwiązaniem byłoby prawo jazdy AM, spora część skuterzystów by zniknęła z dróg, co wyszło by na dobre, zakładając, że byłyby regularne badania lekarskie (np. co te 2-3 lata powyżej jakiegoś wieku, wyeliminowałoby to grupę numer 1) oraz testy via te na kategorię A (wyeliminowana grupa 2 i 3) i może coś by z tego było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców, dobrym rozwiązaniem byłoby prawo jazdy AM, spora część skuterzystów by zniknęła z dróg, co wyszło by na dobre, zakładając, że byłyby regularne badania lekarskie (np. co te 2-3 lata powyżej jakiegoś wieku, wyeliminowałoby to grupę numer 1) oraz testy via te na kategorię A (wyeliminowana grupa 2 i 3) i może coś by z tego było.

Twój pierwszy post, a jakże dobrze napisany. Szkoda, że nie udzielałeś się wcześniej ;) Zgadzam się z Tobą. Tylko jeszcze jeśli mamy kategorię AM dajmy na to, powinna być ona za darmo, lub za naprawdę niewielkie pieniądze. No bo kto powiedzmy sobie prawdę dałby 13latkowi 700zł na rękę, bo on chce prawko i kropka. A tak, gdyby było za takie znikome pieniądze to też nie każdy by chciał. Wieśniaczkom nie chciałoby się uczyć pytań do prawka i już grupa wyeliminowana. Podobne z "dziadkami". Pozostałaby jeszcze grupa pieszych oraz rowerzystów, którzy często również nie stosują się do ruchu. Miałem taki przypadek z mamą(był środek zimy), jedziemy samochodem ludzie stoją przy przejściu, ale dobra jedziemy i w pewnym momencie wychodzą ci na przejście, bo oni mają pierwszeństwo i ch*j. Nie uwzględniają tego, że jezdnia jest śliska, nie ma hamowania, że samochód może nie wyrobić. Są takie czuby, które muszą wyjść, bo w dupie mają to co się stanie bo im pierwszeństwo przysługuje. Moja babcia tak samo(bardzo mi przykro, ze należy do tej grupy). Rowerzyści podobnie. Jadąc raz za jednym wszystko git ale w pewnym momencie odbija w lewo, mimo iż nie wystawił ręki! Później w domu zaczaiłem, że trzymając kierownicę podniósł 4 palce do góry i myślał, że go kto zauważy, a jakby ktoś chciał mnie i jego wyprzedać? Musiałem się wypisać o tych mongołach, bo kumulować tego nie chcę.

 

// Skróciłem cytat bo być może był z deka za długi.

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze jeśli mamy kategorię AM dajmy na to, powinna być ona za darmo, lub za naprawdę niewielkie pieniądze. No bo kto powiedzmy sobie prawdę dałby 13latkowi 700zł na rękę, bo on chce prawko i kropka

 

i co może jeszcze dać im je w prezencie na mikołaja ?? chyba oszalałeś. Niech płacą może wtedy przynajmniej przyłożą się do nauki bo szkoda będzie straconej kasy w razie oblania egzaminu.

 

Wieśniaczkom nie chciałoby się uczyć pytań do prawka i już grupa wyeliminowana.

 

Chyba trochę się zapędziłeś kolego...ile Ty masz lat i czy taki jesteś już wykształcony mieszczuch i wszystkie rozumy pozjadałeś że oceniasz w ten sposób ludzi mieszkających na wioskach ?? :icon_rolleyes: Pomyśl zanim zaczniesz pisać takie głupoty bo nie wiem czy świadomie czy nie ale obrażasz ludzi którzy często pewnie są bardziej rozgarnięci i ambitni jak Ty czy ja...... Miejsce zamieszkania nie jest wyznacznikiem inteligencji i ambicji. A dzieciaka czy młodocianego bez kasku na złomie któremu nie chcę się uczyć widuję u siebie na każdym osiedlu i na wielu uliczkach w mieście...

 

Myślę że chodzi o co innego... gdyby był przepis przynajmniej można było by kontrolować i karać czego nie bardzo można robić teraz... i to wyeliminowało by sporą grupę (nie wszystkich bo teraz też ludzie śmigają bez prawka dużo grubszymi maszynami maszynami i nie ma na to siły ale wyeliminowało by to grupę która dostaje skutery jako prezenty typu rower bo po co dziecko ma sobie pedałować jak może pojechać szybciej skoro i tak praktycznie nie potrzeba na to kwita bo karty nie traktuję jako kwit uprawniający szczególnie szkoleniem praktycznym do poruszania się w ruchu ulicznym.)

Edytowane przez kruszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozjadałem wszystkich rozumów. Nie myślę tak wcale. Po prostu dałem swoją opinię, na różne tematy, jak zresztą każdy na tym forum.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieśniaczkom nie chciałoby się uczyć pytań do prawka i już grupa wyeliminowana.

Ty chyba życia nie znasz, myślisz że ludzie na wsi to "wieśniaki"? Byłeś kiedyś na wsi? Mieszkam na wsi, i co z tego. U nas w szkole w gimnazjum, na wsi, jak robili egzamin na kartę motorowerową, 90% chłopaków zdało, każdy się nauczył, 10% wgl nie przystępowało.

Mieliśmy do nauczenia się ok 400 pytań, z tego na egzaminie dostaliśmy 40. Można było zrobić 3 błędy. Praktyka nie była taka, że jedziesz 20m i zdałeś. Trzeba było jechać na wprost, skręcić w prawo, lewo, wystawiając przy tym rękę, 2x slalom i 2x ósemka i powrót.

Fakt, zdarza się, że ludzie jeżdżą jak chcą, ale takich osób jest naprawdę niewiele.

Ale co ja tam wiem, przecież to Ty jesteś najmądrzejszy i wszystko wiesz.

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...