Skocz do zawartości

Nie wkręca się na obroty gdy się rozgrzeje


Aprilia RS250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

mam ( znowu :bigrazz: ) problem z Aprilią RS 250 - silnik 2T w układzie V , zapłon elektroniczny, dwa gaźniki sterowane elektronicznie , chłodzony cieczą.

Problem polega na tym , że silnik gdy jest zimny wszystko jest OK.

Rozgrzany - nie ma mocy w zakresie 1.500 - 3.000 obr. jest problem z ruszeniem spod świateł bo motor muli i dusi się ( trzeba dodać gazu na 6 - 7 tyś. i ruszać na półsprzęgle).

Gwałtowne dodanie gazu do oporu powoduje nawet zgaśnięcie motocykla.

Po przekroczeniu 3 -4 tyś obr. nie ma problemu motor śmiga jak zawsze , kręci się do 13 tyś. obr. wyciąga 200 km /h.

Gaźnik wyjmowany i czyszczony kilkanaście razy, zawory wydechowe OK

Nowe świece NGK platynowe , nowe fajki NGK i przewody zapłonowe.

Włączenie ssana przy ciepłym silniku powoduje spadek o 500 obrotów , ale motor dużo lepiej wkręca się na obroty.

Sam już "głupieję" gdzie szukać przyczyny.

Kolor izolatora świecy jest brązowy , wewnętrzna część obsady świecy ( gwintu) ma kolor czarny)

Świece zazwyczaj są mokre/wilgotne - prawdopodobnie olej.

Silnik smarowany dozownikiem - olej Castrol Power1 R2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dosłownie identyczną sytuacje przy moim hyosungu 4t. 2 gazniki, V-ka. Pomogła synchronizacja gaznikow, zwiekszenie poziomu paliwa na plywakach i iglicach oraz regulacja..

Edytowane przez McSb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mialem okazji sie z tym spotkac ale z kumplem z klasy rozwiazywalismy ten problem jak zimny ruszal ok jak cieply na luzie mozna bylo go wkrecac ale jak prubowalo sie ruszyc to ja nie moglem ruszyc trzeba bylo wkrecic na 6tys i na pol sprzegle jak sie ruszylo to ok. Okazalo sie ze byla za nisko polozona iglica. Jest to motocykl rs125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...