Skocz do zawartości

Nie chce zapalić


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to Yamaha Maxim 400 z 83 roku,zaczęło sie od tego ze był padnięty akumulator po krótkim podładowaniu zacząłem kręcić rozrusznikiem w miarę długo i nagle strzelił w rurę,i mam jeszcze takie pytanie czy po naciśnięciu rozrusznika przez chwile jest iskra a następnie jej nie ma. a jak robie takie krótkie ruchy to jest cały czas czy to może być wina akumulatora??Z góry dziękuje za odpowiedz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po krótkim podładowaniu zacząłem kręcić rozrusznikiem

Naładować aku do pełna bo możliwe,ze cały prąd idzie w rozrusznik i stąd brak iskry. Nie ma iskry nie ma jazdy. Co do strzelania w rurę to najprawdopodobniej źle ustawiony zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naładuj akumulator potem będziemy myśleć... aczkolwiek ja myśle że to nie wina aku z prostej przyczyny......jeśli aku ma bodajrze poniżej 10v nie właczy sie elektromagnetyczny włacznik rozrusnika pstryknie i lipa ale iskra jak weźmiesz na pych będzie.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naładuj akumulator potem będziemy myśleć... aczkolwiek ja myśle że to nie wina aku z prostej przyczyny......jeśli aku ma bodajrze poniżej 10v nie właczy sie elektromagnetyczny włacznik rozrusnika pstryknie i lipa ale iskra jak weźmiesz na pych będzie.........

Naładowałem akumulator i kreci rozrusznik,iskra jest przez pierwsza sekundę jak nim kręcę a potem znika,ale jak robie takie krótkie ruchy rozrusznikiem to jest cały czas iskra,wszystko było przedtem ok, zawsze jak wstawiałem go do garażu to po jakiś 2 tyg musiałem trochę podładować aku przeczyszczałem świece i palił odrazu a po tym jak mi strzelił w rurę to myślę ze coś sie uszkodziło..:icon_mrgreen:,mam takie pytanie jak kręcę rozrusznikiem to po trzymaniu guzika cały czas powinna być iskra??,,,,a właśnie jej nie ma:( tylko po naciśnięciu i puszczeniu i tak ponownie to jest iskra.........Moze znacie jakiegoś nie drogiego mechanika gdzieś w Chełmie lub lublinie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem akumulator i kreci rozrusznik,iskra jest przez pierwsza sekundę
mam takie pytanie jak kręcę rozrusznikiem to po trzymaniu guzika cały czas powinna być iskra??

Musi być iskra przez cały czas jak kręci rozrusznik. Bo jaki sens by miał taki zabieg. Niech kolega spróbuje odpalić 2oo na pych. Najprawdopodobniej gdzieś w elektryce coś się dzieje niedobrego. Może to kondensator wybuchł a nie strzeliło w rurę? Być może padł moduł zapłonowy. Podstawa to iskra przez cały czas kręcenia wałem. jak będzie iskra to dopiero można oglądać mechanikę.

Edytowane przez tomasz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszce takie pytanie po przeczyszczeniu styków i kostek pali chodzi jakies 2 minuty i gasnie sam,po wyłaczeniu kluczyka i włączeniu ponownie chodzi przez kolejne 2 minuty,ale jak sie nie wyłączy kluczyka to nie zapali,musowo go wyłaczyc tak jak by sie cos resetowało:(:bigrazz:,......czego to moze byc wina ze chodzi te 2 minuty:(:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...