Skocz do zawartości

SILNIK nagle stanął


zygizz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie udało mi sie zrobic fotki tłoka i cylindra. Podaje niżej link do zdjęć.

http://www.bikepics.com/members/zygizz/991...p?i=1115339&s=0

 

Tak mi sie wydaje, że wygląda to na to, jakby przegrzał sie silnik i tłok sie zapiekł. Myśle tylko co mogło być tego powodem ??

Sprawdziłem termostat, to we wrzątku sie otworzył.

Przewody, i cały układ raczej drożny.

Pozostaje mi tylko do sprawdzenia pompa wody, tylko jak to zrobić? Czy wystarczy, że wleje wode do kanałów i pokopie kopką ?? Wtedy jeśli woda wyleci wężem to chyba pompa bedzie sprawna ??

 

Sprawdziłem łożyska na wale i korbie to wygladaja na sprawne. Tylko niepokoi mnie stan tłoka i cylindra, więc prosze was o pomoc.

Włożyłem pierścień w cylinder, to przerwa na zamku była na prawde niewielka, na pewno mniej niz 0.5mm jutro sprawdze ją szczelinomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytarty ladnie. Cylinder do regeneracji i tlok do wymiany. Chyba ze lubisz ryzyko. Mogl sie przegrzac poprostu. Albo cos jakims cudem dostalo sie do cylindra. Sprawdz czy nic nie wylecialo z zaworu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostry burdel w silniku.

Niestety pan cylinder i tlok pozegnali sie z zyciem.

Albo oddaj do nicasilu 600zl>

albo zrob tulejowanie 250zl>

No i tlok.

Przy okazji obadaj dobrze, czy korba nie ma juz luzu ( na boki moze chodzic minimalnie, gora dol kwalifikuje do wymiany).

No i oczywiscie wszystko lozyska i simmery w silniku, cobys mial luz na nastepny sezon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie chwalić ale ja pierwszy podałem przyczynę ;p a tak naprawdę radze sprawdzić cały dopływ oleju do silnika :lalag: Pozdrawiam (miałem taką samą sytuacje wsce ale tam nie ma dozownika :buttrock:)

I to nie jest wina tłoka tylko brak oleju (złe smarowanie)

Edytowane przez mahermnih1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mi dopiero co sie zatarł motocykl,z tego co ustalili w serwisie to była wina zbyt wysoko oktanowego paliwa 98 v-power (wielki ,zal bo przez moją niewiedze zabule kase :clap: :clap: ).Stwierdzili ,ze była zbyt wysoka temperatura spalania.A z tego co wiem ultimate Bp jest tez 98 wiec moze tu nalezy szukac przyczyny.Zaznaczam ,ze u mnie chłodzenie,dozownik są ok-działają.Szlif był zrobiony jak nalezy a tłok-1500km,pierscienie były dobre.Ja się za bardzo nie znam,ale sądze ,ze Max ma racje.Te lekko poprzypalane juz boki mogą według mnie wskazywac na zuzycie.Ja w swoim miałem o wiele bardziej poprzypalane i czekała mnie wymiana.

 

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez barthezzz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najzwyklejsze zużycie tłoka, jak nie wierzycie niech autor tematu pomierzy tłoczek mikrometrem i wyjdzie wszystko .

Ktoś ostro dawał w palnik, kolega 13 tłoków i 3 cylindry zajechał w ciągu 1 sezonu w yz i to nie było z braku oleju.

wystarczy nadmierne wytarcie i żadne smarowanie nie pomoże

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, mieszanka była na PEWNO dobra równo 1: 40, olej w skrzyni równo 0,7l tak jak ma być, a co do tego ze to 98-o oktanowe paliwo jest przyczyną to calkiem mozliwe, czesto lałem 95 i 98 nigdy problemów nie miałem, ale może te Ultimate ma coś w sobie co powoduje ta wikesza temp. spalania.

 

Byłem u 2 mechaników, ale zaden nie chcial mi pomierzyc cylindra, srednicowki nie posiadam, mam mikrometr, a nim cylindra nie zmierze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki enduromaster ale nie wiem czy mialeś kiedykolwiek taką sytuacje a jeśli nie to lepiej się nie wypowiadać :P To, że ten tłok jest porysowany wynika z tego że pierścienie pękły a tłok został porysowany proste ja miałem taką sytuacje w mojej wsce co prawda nie ma porównania ale na 100% wiem że to jest przez olej po go w moim baku nie było (skleroza nie boli) tłok sie zatarł pierścienie pękły.

Moim zdaniem koniec tematu :crossy:

Jeśli chcesz dowodów pokaże ci foty mojego tłoka.

Pozdrawiam, Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...