Skocz do zawartości

GSX600 F nieszczelna pokrywa alternatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tamtym roku moj motocykl przewrocil sie na lewa strone , przy minimalnej predkosci. Upadl na kiere i lewa kape, lekko stukl sie kierunek a lewa polowka kierownicy jest delikatie skrzywiona(minimalnie).

Wracajac ze zlotu(przed ktorym nastapila parkingowko-dotkniecie tylu poloneza :icon_biggrin: ) zauwazylem ze but jest delikatnie wilgotny od oleju. Przed tym sezonem dwukrotnie zmienialem uszczelke, za pierwszym razem smarujac jak cienko silikonem wysokotemp., za drugim razem rowniez uszczelka ale silikonu troszeczke wiecej. Niestety nadal sie poci, moze mniej niz za poprzednimi razami, ale przez sezon wlewalbym gratis z litra oliwy.. Na stuntpoland czytalem ze jest jakas specjalna pasta niemiecka do skladania silnikow zastepujaca uszczelke. Mam dosc kupowania 3ciej uszczelki, podejrzewam ze kapa moze byc lekko skrzywiona. Dodam ze nie zauwazylem zadnych pekniec itp, a kapa jest tak delikatnie naznaczona ( naprawde nic wielkiego, nic nie przeszlifowane) ze widac to dopiero z bliska. Gosc ze stuntpoland skladal na tej pascie caly silnik, bez zadnych uszczelek, a jedna z kap mial pokrzywiona od spawania, wiec ta pasta to jakas magiczna. Gdzie to mozna dostac i przedewszystkim za ile, najwyzej sie wykosztuje.. a bede mial tubke na wieki. Sruby oczywicie dokrecone wszystkie prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba idziesz pod prad. zdejmij kape, poloz kawalek szyby, na to papier scierny i 5 min zabawy. mozesz jeszcze uzyc stolu traserskiego, ale pewnie dojscia nie masz. jak zrobisz pare okrazen ta kapa, zobacz pod spod (na przylgnie), co jest grane. generalnie kape w dobrym stanie mozna zlozyc na sama uszczelke i nie powinno nic ciec.

 

i upewnij sie, ze to napewno ze styku, a nie z mikropekniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp, tez myslalem o tej szybie ale jakos ten papier scierny nie dokonca mnie przekonywal. To cieknie ze styku i jakby przy srubie bylo wilgotno troszeczke bardziej. Moze cos z ta sruba nie bangla, wszystkie w oryginale i nie wygladaja jakos niepewnie. Co do tych mikropekniec to wydaje mi sie ze ich nie ma , bo zalewalem woda ta kape i bylo sucho- chyba ze powinienem wlac inna ciecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , alternator jest gdzie indziej :banghead:

 

Jedna ze śrub powinna mieć uszczelkę , gumowo-stalową . Pierwsza od przodu motocykla , z trzech górnych .Ponieważ ten otwór jest przelotowy do skrzyni korbowej .

 

Dziwne że silikon nie trzyma . Osiem lat temu przetartą pokrywę , mikro pęknięcia , maznąłem po wierzchu zwykłym przezroczystym silikonem i trzyma do dziś . Może kiepsko odtłuściłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki nie mam, mam za to jedna srube na podkladce, a ta sruba znajduje sie na srodku prawej krawedzi pokrywy. To saczy sie od dolu, sruba dolna lewa( ta skrajna) i najbardziej w tym miejscu gdzie kapa ma takie wybrzuszenie ku dolowi( ale tlumaczenie, ale spojrzysz na swoja i pewie skumasz). Robilem to 2 razy na uszczelke + silikon, a moze zna ktos ten preparat? Ponoc Junaki na tym skladaja, a one slyna z odlewania sie olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze dopisać " Tak , wszystkie powierzchnie odtłuściłem bardzo dokładnie ! " :wink:

Tego nie trzeba dodawac, oczywiscie wystzko odtluszczone... Odswiezam temat bo zaraz poleci na druga strone. Zna ktos ten preparat? Nazwe handlowa? Podobno niemieckiej produkcji i dosc drogi, ale skuteczny? Jesli nie to nowa uszczelka i metoda 'na szybe' . Pzdr

Dopisano : jak myslicie ten wurth da rade? Chociaz jak juz rozbierac to robic porzadnie..

Edytowane przez Przemek PbS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie wtrace tyle, ze uszczelke taka dorobisz z brystolu, kartonu, klingierytu i potrwa to 15 min max. dekiel altka mozna zlozyc rowniez na sam silikon, pod warunkiem, ze przylgnia jest plaska - sprawdzone w niejednym moto. wystarczy dac cieniutka warstewke, a nawet pocic sie nie bedzie. podstawa jednak prosta pokrywa, ale widze, ze uparcie idziesz dookola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...