Skocz do zawartości

pomocy !!! kwestia wpisu w dowód


Rekomendowane odpowiedzi

sprawa diabelnie prosta by sie wydawało

przywiezione moto z Niemiec (dla mnie rzecz jasna)-yamaha TDM 3vd

tam przez cały czas zblokowana do 25 kW (Niemiaszki tam inaczej patrzą jak ktos jeździ na początku i ograniczają moc

wpis we wszelkie dokumenty - 25 kW 6500 obr-min predkość maks 140

oczywiscie u nas odblokowana bo to wcale nie trudne ale...wpis w dowód miekki nadal jest ...25 kW

mnie to nie przeszkadza ale mam miesiąc aby coś poodkręcać albo to zostawić i tak zostanie na dowodzie twardym

moje pytanie do Was przyjaciele - czy mogę później mieć z związku z tym wpisem jakieś problemy ????

może ktoś wspomoże radą ?

pzdr od świeżaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być jeden - niezgodność stanu pojazdu z danymi uwidocznionymi w dowodzie rejestracyjnym, a więc podstawa do zatrzymania dowodu i skierowania na przymusowe badanie techniczne.

 

Wyprostowanie wpisu jednak może być nieracjonalne. Musiałbyś uzyskać zaświadczenie rzeczoznawcy ze stacji diagnostycznej o faktycznej mocy motocykla. A to obawiam się, że nie będzie tanie...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację. Motocykl był zdławiony i w dowodzie miał wpisaną właśnie ową zdławioną moc. Udałem się do stacji diagnostycznej i powiedziałem jaka jest sprawa. Pan diagnosta wypisał korektę do pierwszego badania technicznego (nowy dokument z adnotacją "zmiana parametrów technicznych pojazdu") wpisując moc z katalogu. Z tym dokumentem udałem się do urzędu i w sztywym dowodzie mam już moc prawidłową. Nie kosztowało mnie to nic, no ale to pewnie zależy od podejścia pana diagnosty do problemu.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witajcie,
Zakupiłem sprowadzony motocykl w firmie która zajmuje się importem motocykli. Motor

o poj. 600cc w oryginale ponad 100km lecz jest zdławiony do 35KW, pochodzi z niemiec i tam poruszał się właśnie z kategorią A2.

W niemieckich papierach również widnieje 35KW.

 

Ja osobiście przed rejestracją planuje go odblokować do pełnej mocy i zarejestrować go normalnie na A z pełną mocą. I tu rodzi się pytanie. Czy wydział komunikacji nie będzie miał przeciwskazań do rejestracji takiego motocykla? Ponieważ w chwili sprowadzania miał 35KW a ja rejestruje go normalnie na ponad 100 koni?

 

Czy niemieckie papiery nie muszę sie pokrywać z tymi polskimi na jakie je rejestruje?

 

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam.

Edytowane przez dervill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jeszcze zapytam jedną rzecz. Gdy bede rejestrował moto sprowadzone z niemiec, dostane najpierw miekki dowód następnie wykupuje OC i z nim znowu do wydziału komunikacji po twardy dowód już.

Czy mogę moto zarejestrować na A2 normalnie tak jak jest w papierach teraz, otrzymać blachy następnie dopiero odblokować ją i iść wnieść korekte mocy przed otrzymaniem twardego dowodu?

Wyeliminowało by mi to ogarniania transportu moto do stacji diagnostycznej i na hamownie bo bez blach nie mogę jezdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...