Skocz do zawartości

BMW R850 R / BMW R1100R


Rekomendowane odpowiedzi

PS. Strach pomyslec jak dobrze zagrzejesz silnik i uslyszysz te wszystkie dziwne stuki - wtedy chyba remont silnika bedziesz chcial robic :crossy:

Hehehe bez przesady, do reszty się przyzwyczaiłem,tylko te dwa"nowe" stuki mnie zaniepokoiły :)

Dzięki za odp :biggrin:

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz, to daj znać gdzie.

 

znalazłem coś takiego ale niestety wciąż tylko na zdjęciu z ogłoszenia

każdym razie w miare zgrabne to

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy poradzcie,tydzień temu wymieniłem oleje i filtry, w silniku zalałem jak poleca producent 10W40 (Belray), po tej wymianie zauważyłem że podczas odpalania motocykla na zimnym silniku przez chwilkę (pierwsze sekundy) słychać takie dwa delikatne stuki zanim olej pojdzie w górę, a gdy silnik jest gorący w ogóle to nie występuje. Kolega twierdzi że zalałem za rzadki olej,czy u Was też coś takiego występuje i na jakich olejach jeździcie :icon_question:

 

Ja mam R850R wcześniej jeździł na jakimś Castrolu i był ten objaw a teraz już jżdżę 3-ą wymianę na Neste 1 5W50 i też to mam ale z taką różnicą że na Castrolu chlał olej a na Neste przez 15tsi ani grama a mam już ponad 60 tysi nalatane .A klepał ci na pczątku będzie bo masz 3 łańcuszki w silniku i każdy ma napinacz hydrauliczny i dopuki nie dostaną oleju pod ciśnieniem będą klepały,ponoć można coś dokupić w BMW jakieś czści do tych napinaczy inaczej wykonane po wymianie których ten objaw nie występuje.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

olej jak kazdy inny mineralny - myslisz ze BMW otworzylo specjalna wytwornie oleju silnikowego do motocykli ? Ten olej ma tylko znaczek BMW na butelce i za to sie troche wiecej placi. W rzeczywistosci jest to pewnie jakis Motul czy cos podobnego ...

A co do opinii to musialbys popytac motocyklistow, ktorzy robia przeglady w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten olej ktos z Was używa :icon_question: Ciekaw jestem opinii:

http://www.boxer-parts.eu/mineralny_olej_m...1l,449,471.html

ja go mialem i moge w pełni polecic, troche kosztuje....z tego co slyszalem ze BMW chodzi tylko na BMW, wolałem nie testowac na wlasnej skorze innych...a co do tego czy to jest olej innej firmy to napewno tak natomiast jego dokladne skladowe zostały zrobione dla konkretnego przeznaczenia....silniki BMW roznia sie od innych marek, dlatego tez olej powinien byc dostosowany do warunkow innej pracy, ja mialem Rotaxa;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam serwisówki do R1100R - 98r. w jakimkolwiek języku :wink:

Posiada ktoś z szanownych kolegów :notworthy: :icon_question:

 

Kup na www.motopublica.pl około 800 stron za około 120pln po Angielsku ja taką mam Clymer jest fajna a w formie elektronicznej nieposiadam bo jak mam tą to to nie poszukiwałem w elektronicznej.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A tak gada BMW R850R Po przeróbce komina w którym wywaliłem wszystko z puszki pod silnikiem łącznie z katalizatorem uzyskując z niej komore rozprężajacą co spowodowało że Bawarka ma lepszy moment-lepiej przyspiesza .W końcówkę o długości 55cm zamontowalem przelot o takiej że długości o średnicy 55mm ze standardowymi wytłumieniami wokół -wełna stalowa z nierdzewki,tkanina szklana,kocyk szklany.Jestem zadowolony z efektu ,basik jest ładny ,moto nie jest głośne

 

http://edzio35.wrzuta.pl/film/a2TINredSg7/...zerobce_edhaust

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tak gada BMW R850R Po przeróbce komina w którym wywaliłem wszystko z puszki pod silnikiem łącznie z katalizatorem uzyskując z niej komore rozprężajacą co spowodowało że Bawarka ma lepszy moment-lepiej przyspiesza .W końcówkę o długości 55cm zamontowalem przelot o takiej że długości o średnicy 55mm ze standardowymi wytłumieniami wokół -wełna stalowa z nierdzewki,tkanina szklana,kocyk szklany.Jestem zadowolony z efektu ,basik jest ładny ,moto nie jest głośne

 

http://edzio35.wrzuta.pl/film/a2TINredSg7/...zerobce_edhaust

Bardzo ciekawy akustyczny efekt przy zachowaniu akceptowalnego progu glosnosci. Ja chybe zaczne od usuniecia katalizatora.

 

btw. mam problem z moto, gasnie jak zimny jest, ktos mial podobnie? Jakies sugestie? Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...