Skocz do zawartości

Znoszenie motocykla


brodson77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, kupiłem motocykl Kawasaki ZX6R- okazyjnie...co w prostym tłumaczeniu znaczy, że kupiłem złom:( Wyszło to przy pierwszym serwisie wiosennym, mechanik mi zwrócił uwagę, że rama jest szpachlowana i an kilka jeszcze innych szczegółów. Przednie zawieszenie było dziwnie ustawione gdyż jedna ze sprężyn była bardziej wykręcona- nie znacznie ale zawsze. Osoba, która mi robiła ten motocykl ustawiła mi wszystko tak jak powinno być fabrycznie, i od tamtego czasu zaczęło mi znosić motocykl podczas jazdy na prawą stronę. W umiejętności mechanika nie wątpię gdyż długi czas pracował w serwisie Kawasaki i wie jak się zajmować motocyklami tej marki. Oczywiście nikt nie jest nieomylny.

 

A teraz do meritum sprawy. Można podejrzewać, że motocykl jest krzywy gdyż nosi ślady poważnego wypadku, ale jak to jest możliwe, że przed ustawieniem zawieszeń go nie znosiło a po wymianie oleju i ustawieniu zawieszenia przedniego zjawisko się pojawiło. Czy zawieszenie w ogóle ma coś z tym wspólnego?? Co może być powodem nagłej zmiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo było pewnie wcześniej tak poskręcane niesymetrycznie żeby zniwelować i zatuszować krzywizny. Zmień ramę bo się zabijesz a przy okazji kogoś. A i uważaj na ramę w zxr bo lubiały pękać przy główce.

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez sprzedawca sprzedal ci motocykl z ukrytymi wadami. Nie probowales sie z nim skontaktowac? Moze da rade odzyskac kase? Jesli wystawia sprzety na allegro to podaj jegio nick dla ostrzezenia.

 

no a jak go kupilem w zeszlym roku?? teraz dopiero to wyszlo na jaw, bo przed serwisem jezdzil prosto. Tez mam do niego zwracać się o zwrot kasy?? Przeciez moze mi powiedziec ze sam go tak urzadzilem i teraz coś ściemniam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama szpachlowana? nie... to raczej nic nie zrobisz, naruszona geometria. mozesz wlasnie poprobowac tak, jak robili te miski, czyli zniwelowac krzywa rame krzywym ustawieniem zawiechy, ale ten motor nie bedzie sie prowadzil dobrze po luku, rzeklbym, ze bedzie smiercionosny.

 

jesli chcesz zrobic porzadnie, to jedyna droga to zakup wpierw ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tym bardziej ze wiekszość kawasaki to ramy jak z aluminium. U kumla rama pękła po tym jak postawił na koło i motocykl dosc gwałtownie opuscił na ziemie. Potem to juz tylko spawanie i takie tam kłopoty... Rame od takiej kawy powinienes dostac na allegro. A jesli nie to moze warto po szukac za naszą zachodnią granicą. No chyba ze chcesz sie pozbyc moto i kupic cos innego wtedy to troche bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama szpachlowana? nie... to raczej nic nie zrobisz, naruszona geometria. mozesz wlasnie poprobowac tak, jak robili te miski, czyli zniwelowac krzywa rame krzywym ustawieniem zawiechy, ale ten motor nie bedzie sie prowadzil dobrze po luku, rzeklbym, ze bedzie smiercionosny.

 

jesli chcesz zrobic porzadnie, to jedyna droga to zakup wpierw ramy.

 

no właśnie tylko jak je ustawić...próbowałem z przednim, wiesz zmieniać napięcie wstępne sprężyn, ale nic nie dało, najgorsze ze nie wiem co mogło się zmienić...a może regulacja dobicia i odbicia ma jakis wpływ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szostki maja tendencje do pekajacych ram. poszukaj w necie, znajdziesz tego mase.

co sie moglo zmienic? ano to, ze mechanik zlozyl wszystko prawdilowo. mozliwe, ze masz lagi krzywe (banany) i przy regulacjach je poprzekrecal. dla dobrch (prostych) lag nie ma to najmniejszego znaczenia, a dla krzywych tak, gdyz od tego bedzie zalezec jak bedzie sciagal motocykl i w ktora strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo super, dzieki za tą informację, w najbliższy piatek skonsultuję to z nim....w między czasie powiedział że dokręcił mi też śrubę tylnego amortyzatora, tzn śrube mozującą bo ponoć jeszcze kilka dziur i bym został bez tylnego zawiasu, czy dokręcenie jej mogło spowodować znoszenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dokręcenie jej mogło spowodować znoszenie??

 

nie. w zx64 amor jest centralny i nie ma wplywu na sciaganie w ktoras strone. moglo tylko wyeliminowac stuki wynikajace z luzu na srubie, czyli wlasciwie uratowac Ci zycie, bo jakby ta sruba sie wysunela w czasie jazdy to lezalbys na dupie obok lezacego moto. sprawdz jeszcze luzy na wahaczu i czy jest dokrecony, bo chyba ktos tam grzebal. te sruby tak same z siebie sie nie odkrecaja, zwlaszcza kluczowe dla bezpieczenstwa.

 

a lagi jesli mechanik nie wie jak sprawdzic, to pomoge.

 

sprawdz tez w czasie jazdy na wprost, czy gorna polka jest prostopadla do osi motocykla. potem mozesz sprawdzic czy raczki kierownicy sa pod tym samym katem, i czy obie maja ta sama odleglosc do baku.

 

tu masz cos na temat uzytkowana szostki oraz ramy: http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426,1866880.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kapuje takiego podejścia. Wiesz że masz złom i chcesz znowu przestawić zawieszenie żeby krzywy złom jeździł prosto? Jakaś paranoja.

 

chce wyeliminować wszelkie możliwości bo być może to nie rama jest krzywa a same lagi, być może taki zabieg wystarczy do naprawy motocykla, dlatego rady kolegi MłodyVFR, są mi niezmiernie przydatne, gdyż ja sam nie jestem asem w dziedzinie mechaniki.

 

P.S. Chętnie się dowiem jak sprawdzić czy lagi sa krzywe.

Edytowane przez brodson77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wyjmujesz lagi, kładziesz na czystej i równej szybie i sprawdzasz jak najcieńszy szczelinomierze lub po prostu obracasz je na szybie. Pewniejsza metoda, bo w tej powyżej mogą bo być też krzywe półki.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...