Skocz do zawartości

Skąd rzeczoznawcę samochodowego ???


marianek_spox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nie wiedziałem do którego działu podczepić temat więc piszę tutaj. Mam nadzieje że nie będzie buby z tego powodu :crossy: Więc ,do rzeczy... Odnowiłem już dziadkowy motocykl ,jest on wyrejestrowany ,ale spełnia wszystkie wymagania do rejestracji jako pojazd zabytkowy czy historyczny. Pierwszy krok w tą stronę to skontaktowanie się z rzeczoznawcą w celu wydania opinii. Swojego czasu była gdzieś strona internetowa z nazwiskami rzeczoznawców PZM z okolic. Jako człowiek młody mam z tym po prostu problem. Byłem w Częstochowie ,w siedzibie rzeczoznawców PZM na alejach... Nikt nie wiedział o co mi chodzi ,w sensie koleś powiedział "nie wiem o jaki typ opinii chodzi ,ale będzie za to z 4 stówy" :/ Koledzy z forum zalecali mi kontakt z różnymi rzeczoznawcami ,bo taka opinia może u niektórych kosztować tylko 100zł . Czy ktokolwiek kto ma już to za sobą może udzielić mi bezcennych wskazówek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moto zostało wyrejestrowane ale masz komplet dokumentów można zarejestrować na białe blachy:

- umowa k-s

- dowód z adnotacją wyrejestrowany

- opinia rzeczoznawczy że pojazd ma znaczenie historyczne dla rozwoju motoryzacji w Polsce.

 

Z tym wszystkim leziesz, robisz przegląd po drodze, i rejestrujesz na białe blachy.

 

Co do opini to nieestety one tak kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opinia nie powinna kosztować więcej niż 200pln. Za stwierdzenie numerów ramy i silnika oraz ich autentyczność zapłaciłem około 150pln. Poprzedni właściciel mojego bzyka rejestrował motocykl na takich zasadach jak ty chcesz i kosztowała go ta opinia około 200pln.

"nie wiem o jaki typ opinii chodzi ,ale będzie za to z 4 stówy"

 

Z takim człowiekiem to nawet nie kontynuuj rozmowy. Żałosne.

Zadzwoń jeszcze raz do tej siedziby i poproś o numery telefonu do kilku rzeczoznawców. Kontaktuj się bezpośrednio z nimi. Dobrze by było jakbyś miał starszą osobę u boku bo urzędasy często zlewają młodych ludzi.

 

Są też inne związki rzeczoznawców. Nie musisz się z tym kierować do PZM. Spróbuj znaleźć pod nazwą Dekra coś w swojej okolicy. Oni mają siedzibę w Warszawie ale mają też partnerów w innych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem po znajomych rzeczoznawcach. Stosowne uprawnienia rzeczoznawcom wydaje wojewódzki konserwator zabytków, dlatego mało jest rzeczoznawców którzy mogą takie opinie robić.

 

Na Śląsku robi to P. Peszak z Promobilu Katowice, można też pewnie uzyskać z urządu wojewódzkiego wykaz takich rzeczoznawców.

 

Powodzenia

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...