Skocz do zawartości

Suzuki DRZ 400sm vs KTM Duke 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stoje przed wyborem pierwszego motocykla w zyciu. Docelowo bede kiedys jezdzil na jakims poteznym nakedzie, ale chcialbym zaczac przygode od rozsadnego pulapu. Wykombinowalem, ze do nauki techniki jazdy najlepsze i najbardziej wybaczajace bledy bedzie supermoto. No i tutaj mam dwa pytania, pierwsze to takie, ktory z wymienionych w temacie SM wg Was lepiej nadaje sie na poczatkujacego jezdzca, a zarazazem da wiele frajdy z jazdy i dobrze mnie wychowa przez pierwsze pare sezonow w zyciu. Drugie pytanie jest bardziej materialne. W kwocie ktora jestem w stanie maksymalnie przeznaczyc na motocykl DRZ400 bedzie o pare lat mlodszy i bedzie mial kilkakrotnie mniejszy przebieg niz Duke 2 za te sama cene. Czy powiniennem brac to pod uwage przy zakupie? Co sie bardziej oplaca, biorac pod uwage, ze moto ma mi potem posluzyc pare sezonow? Zeby zobrazowac przyklad, z ofert, ktore udalo mi sie znalezc - DRZ400 z 2005 roku i z przebiegiem 5tys kosztuje mniej wiecej tyle samo co Duke2 z 2001 z przebiegiem 25tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pierwsze moto to bierz suze, koszty serwisu, wymagania co do jeźdżca, itp. za tym przemawiają.

Oprócz tego jeśli chcesz się naprawdę nauczyć jazdy na moto, zacznij od enduro lub cross - jazda w terenie, to najlepsza szkoła jazdy.

Po 2-3 latach w "terenie" dosiadasz inne sprzęty i po prostu śmigasz !!!

Edytowane przez mbk

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam DRZ SM . Sam kupiłem taki sprzęt jako pierwsze moto. Według mnie jest złoty środek pomiędzy motocyklem sportowym a enduro. Jeździ świetnie po asfalcie a i w terenie daję sobie rade,nawet na oponach szosowych (byle by było sucho to i na torze motocrossowym poszalejesz). Mnie przekonały koszty bo w cenie używanego ktm miałem moto z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRZ jest fajna poki dziala , niestety nie sa to trwale silniki i szybko koncza zywot , znajomek prowadzi serwis motocyklowy i juz pare silnikow od DRZ robil. LC4 jest dosc ciezkie i bardziej agresywne , jesli waga by ci nie przeszkadzal i harakter silnika zdecydowal bym sie na Kata - czesci tansze niz do japoncow acz ciezej je dostac. Co do kosztow , skoro 5 leni kat kosztuje tyle co nowa DR to chyba cos w tym jest ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRZ jest fajna poki dziala , niestety nie sa to trwale silniki i szybko koncza zywot , znajomek prowadzi serwis motocyklowy i juz pare silnikow od DRZ robil.

 

Tu się nie zgodzę. O moto trzeba dbać, olej, regulacje i czyszczenie.

Sprawdzanie poziomu oleju bardzo częste to podstawa.

Jak ktoś czeka z serwisem aż coś sie urwie, zatrze to .... sam sobie jest winień.

 

Moja ma nawinięte około 18k km na pierwszym tłoku i nadal jest kompresja super.

 

Wersja S ma bardzo fajne "zegary".

Czytelny w słońcu wyświetlacz: zegarek, stoper, tajmer, odliczanie km dziennych do tyłu i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...