Skocz do zawartości

Nowe auto do nauki jazdy


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BMW ma super silniki Diesla, Audi i VW na pompowtryskiwaczach-kiepska kultura pracy. Japonce i Volvo dobre-ale czy na nauke jazdy?

BMW drogie- ale jak w "leasing" !?. Napisz co wybrales. Pozdro

 

Tyle, że teraz modele prezentowane przez Audi mają również Common Rail, czyli to samo co BMW. Wielu niemców jeździ Audi i nikt nie narzeka na kulturę pracy:) Ostatnio widziałem że szkoły w niemczech nawet skodami kombii jeżdżą, czy Fiatami Punto.... czyli Audi lub BMW będzie luksusem;p

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odswiezam temat bo moze jutro juz sie wyjasni.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że teraz modele prezentowane przez Audi mają również Common Rail, czyli to samo co BMW. Wielu niemców jeździ Audi i nikt nie narzeka na kulturę pracy:) Ostatnio widziałem że szkoły w niemczech nawet skodami kombii jeżdżą, czy Fiatami Punto.... czyli Audi lub BMW będzie luksusem;p

 

Pozdro

urban

 

common rail w audi jest dopiero od niedawna i to w duzych mototach jak 2,7 TDI 3.0TDI i wiekszych a w 2.0 TDI dopiero w nowym A4 8K a w A3 jeszcze tego silnika niema... ja bym wybral BMW z oczywistych powodow, ale moze warto sie zastanowic nad jakas mloda uzywka, ja bym proponowal bezyne z tego wzgledu ze czesci sa duzo tansze niz do diesla zadziej sie psuja wiem z doswiadczenia i wogole benzyna jakas fajniejsza... jak dla mnie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

common rail w audi jest dopiero od niedawna i to w duzych mototach jak 2,7 TDI 3.0TDI i wiekszych a w 2.0 TDI dopiero w nowym A4 8K a w A3 jeszcze tego silnika niema... ja bym wybral BMW z oczywistych powodow, ale moze warto sie zastanowic nad jakas mloda uzywka, ja bym proponowal bezyne z tego wzgledu ze czesci sa duzo tansze niz do diesla zadziej sie psuja wiem z doswiadczenia i wogole benzyna jakas fajniejsza... jak dla mnie :crossy:

 

Mloda uzywka nie wchodzi raczej w rachube, bo na nowke mam rarat wiec wyjdzeie na to samo, jak masz nowa fure to raz, ze gwarancja, a dwa z regoly sie tez nie psuje.

 

Benzyna to conajmniej 2-3 litry wiecej na 100 km co prawda podatek diesla jest drozszy, ale jak sie duzo jezdzi to mimo tego wychodzi sporo taniej.

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo V50, znajomy kupował nowe auto (akurat S60), to mówił, że zaoferowali mu najwyzesze zniżki (był w Fordzie i gdzieś tam jeszcze). Do tego servis i świadomość tego, że jeździ się Volvo. Dla mnie to są najlepsze auta. Gdy ojciec przyjedzie z Francji jedziemy na podbój Niemiec w poszukiwaniu S80/V70.

Dla mnie nie ma ładniejszych i wygodniejszych aut. Do tego bezpieczeństwo. Żeby nie było, że nie jeździłem, jeździłem S60, V40, 760 GLE.

Jak będziesz kupował, to 2.4 163 konie, taka alternatywa pomiędzy 130, a 180 w tym samym litrażu. Spalanie na poziomie 5-6 litrów w jeździe mieszanej, chyba, że ktoś ma bardzo ciężką nogę, to do 8 podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo V50, znajomy kupował nowe auto (akurat S60), to mówił, że zaoferowali mu najwyzesze zniżki (był w Fordzie i gdzieś tam jeszcze). Do tego servis i świadomość tego, że jeździ się Volvo. Dla mnie to są najlepsze auta. Gdy ojciec przyjedzie z Francji jedziemy na podbój Niemiec w poszukiwaniu S80/V70.

Dla mnie nie ma ładniejszych i wygodniejszych aut. Do tego bezpieczeństwo. Żeby nie było, że nie jeździłem, jeździłem S60, V40, 760 GLE.

Jak będziesz kupował, to 2.4 163 konie, taka alternatywa pomiędzy 130, a 180 w tym samym litrażu. Spalanie na poziomie 5-6 litrów w jeździe mieszanej, chyba, że ktoś ma bardzo ciężką nogę, to do 8 podejdzie.

 

Zejdź na ziemię, mam takie Volvo '05 rok V70 i 7-8 to spalanie min. jak mam akurat ciężką nogę to powyżej 10-ciu wyjdzie.

Edytowane przez kogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował, to 2.4 163 konie, taka alternatywa pomiędzy 130, a 180 w tym samym litrażu. Spalanie na poziomie 5-6 litrów w jeździe mieszanej, chyba, że ktoś ma bardzo ciężką nogę, to do 8 podejdzie.

 

To nawet nie wchodzi w gre. jezeli juz to 1,6 i 109 KM nie kupuje fury po to aby nim szalec tylko szkolic. To auto jak dla mnie ma o 49 KM za duzo.

 

W przeciwienstwie do PL podatek za diesla jest dosc spory a im wiecej KM tym wyzsze ubezpieczenie.

 

A co to za swiadomosc? Ze jezdzisz troche drozszym Fordem?

 

Dostalem 20 % znizki na Focus'a Fakt, ze Ford jest tani. Musialbym sprawdzic, czy w Focus'ie mouna przy probie zmiany biegu z III - ki ( lub IV ) na V - tke mozna wrzucic wsteczny :icon_biggrin:

 

:buttrock:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Benzyna to conajmniej 2-3 litry wiecej na 100 km co prawda podatek diesla jest drozszy, ale jak sie duzo jezdzi to mimo tego wychodzi sporo taniej.

 

:icon_mrgreen:

 

robie przy nowych dieslach i wiem jak sie to sprawuje, jakie sa ceny i chodzi mi tu nie tylko o podatek... w dieslach jest duzo zeczy ktore chetnie sie psuja, tymbardziej jak używa tego ktos nie doswiadczony... a benzyna fajna, bez turbin, pomp wysokiego cisnienia pompowtryskow itp, niema sie co psuc naprawde, a suma-summarum wychodzi taniej, ale ja wole benzyne moze dlatego tak pisze :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie przy nowych dieslach i wiem jak sie to sprawuje, jakie sa ceny i chodzi mi tu nie tylko o podatek... w dieslach jest duzo zeczy ktore chetnie sie psuja, tymbardziej jak używa tego ktos nie doswiadczony... a benzyna fajna, bez turbin, pomp wysokiego cisnienia pompowtryskow itp, niema sie co psuc naprawde, a suma-summarum wychodzi taniej, ale ja wole benzyne moze dlatego tak pisze :icon_mrgreen:

 

Widziałeś najnowsze silniki benzynowe Opla na bezpośrednim wtrysku? Niewiele jest tam różnic w porównaniu z nowoczesnym dieslem.Jedno i drugie siebie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he dobrze, ze nad Oplem ( bylem fanem tej marki przez wiele lat ) nawt sie nie zastanawialem

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze pisze posta pod postem. Akcja wygrania flaszki skraca sie do konca nastepnego tygodnia.

 

wsrod tych ktorzy trafili marke zostanie wylosowana flaszka Whisky ( tak jak obiecalem ).

 

Tak wiec wszyscy dalej maja szanse na jaj wylosowanie.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...