Skocz do zawartości

Caberg V2 407


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przez sezon ten model z tym, że w nie w malowaniu HELL RACER II a zwykły srebrny (kosztował mnie 450zł wtedy). Dostał strzała podczas wypadku więc wymieniłem. W fajnej promocji kupiłem Nolana N84 (za 550zł).

W porównaniu Nolan wypada o wiele lepiej. Po wzięciu do ręki ma się już wrażenie lepszej jakości, milsza w dotyku wyściółka. W obu wypadkach wyciągane do prania policzki. Na minus dla Caberga jest na pewno to, że szybka dosyć mocno paruje. W deszczowy dzień raczej nie da się jechać z całkowicie domkniętą szybką.. a wtedy niestety woda trochę dostaje się do środka i strasznie gwiżdże wiatr (w nolanie niezależnie od warunków szybka zawsze przejrzysta. Tu zaleta seryjnego pinclocka i deflektora). W obu system wentylacji to raczej ozdoba, znaczy się wieje solidnie, niezależnie od tego czy nawiew zamknięty czy nie. Na plus w V2 na pewno jest wewnętrzna blenda. Patent lepszy niż zewnętrzna w n84. Nolan wygodniejszy (nie zawijają się uszy podczas zakładania), trochę cichszy.

 

Generalnie za podobne pieniądze Nolan N84 wypada o wiele lepiej niż Caberg V2. Swoją drogą w cenie do 900zł można już znaleźć Caberga V2R. Jego akurat tylko mierzyłem ale duuży postęp w stosunku do poprzednika można zauważyć.

Zastanów się też, czy warto tak dopłacać do fajnego malowania.. moim zdaniem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marushina nie znam w sensie nie przymierzałem ani nie oglądałem.

Gdyby pominąć chęć posiadania blendy to ciekawą propozycją jest też HJC FG 15 i AGV K4. Cenowo spokojnie mieszczą się nawet do 800zł a przy odrobinie chęci do poszukania można dużo przyoszczędzić (cały czas mówię o nowych kaskach).

Moim zdaniem blenda to ciekawy gadżet ale z doświadczenia wiem, że nie jest niezbędny. Inaczej niż antifog. Teraz nie wyobrażam sobie jazdy bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wyobrazam sobie jazdy bez blendy :) Wiele, bardzo wiele razy mi sie przydala.

Co do parowania to nie mam porownania z innymi kaskami. W miescie jezdze z niedomknieta, poza miastem powyzej 50-60 km/h szybka raczej nie paruje.

Co do wykonczenia, w porownaniu do "plecaczkowego" Sharka S800, Caberg wypada blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wczesniej nie mam wielkiego porównania ale w cabergu (v2 407) na pewno na minus to że jest głośno, szybka bardzo paruje w chlodne i wilgotne dni, na swiatłach trzeba otwierać kask - podczas jazdy jest ok, wentylacja jest ale chyba tylko dla bajeru zeby sobie cos tam popstrykac na górze kasku bo róznicy przy włączonej/wyłączonej nie da sie odczuć.

Na pewno na plus jest blenda (mi sie juz przydala nie raz, a jeszcze nie mialem okazji jezdzic w pelnym sloncu!) dla mnie na plus środek i działanie szybki, zapięcie też dosyć wygodne, trochę lipna regulacja bo pasek czasem się "cofa". Ogólnie kask wygodny i stosunkowo niedrogi, za 450zł godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze będę chwalił tego Caberga. Miałem w nim wypadek. Przywaliłem nim co prawda w miękki grunt ale gdy wyfruwałem z motocykla to miałem na budziku jakieś 60 - 70 km/h (niektórzy w samochodach przy takiej prędkości nie mają szczęścia). Ja byłem bez siniaka (jeśli chodzi o kwestię głowy) a kask się tylko porysował... Jako, że jest to najlepszy kask z moich dotychczasowych to stwierdzam, że lepiej trafić nie mogłem :lalag: :cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Poszukaj starych informacji na temat kasków: jak kupować, na co zwrócić uwagę i tak dalej. Było przerobione setki razy.

Tu na szybko powiem tylko, że firma jest znana, nie jakieś totalne nie wiadomo co. Model o tyle ciekawy, ze z wewnętrzna blendą - to fajny i bardzo przydatny bajer.

Pytanie, jak będzie leżał na twoje własnej głowie?

 

 

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytalem sie dzisiaj o tym Cabergu 407 i jestem troszke zawiedziony tym ze jest w nim dosc glosno i ze szybka paruje no i nastepnym minusem dla mnie jest brak wymiennej szybki na lustro lub jakiej kolwiek innej niz przezroczysta :lapad: Moze ktos z Was zna jakis fajny kask godny polecenia w cenie zblizonej do Caberga 407? Przeszukalem z grubsza forum i najciekawsza propozycja jak dla mnie jest Nolan N84 ale troszke przy duzo kosztuje.Dzieki

Przemo

 

I jeszcze pytanko czy uzywa ktos szyby typu srebrne lustro bo mi sie to strasznie podoba ale nigdy nie mialem tego na oczach jak przez to widac? kiedy najlepiej uzywac? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma mieć blendę, nie parować i być cichy, a do tego jeszcze lustrzanka :bigrazz: Przy tym budżecie bez szans. Musisz określić priorytety - za te pieniądze cichy nie będzie żaden, bo tylko Schuberth jest cichy ;)

 

Odnośnie lustra - korzystaj z wyszukiwarki :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, jeżeli jakimś cudem jeszcze nie kupiłeś tego kasku, to w mniej więcej tym budżecie zdecydowanie mogę polecić Ci ten kask http://motorwings.pl/81-airoh-pit-one-colo...otocyklowy.html. Kask jest cichy, masz blendę przeciwsłoneczną i naprawdę dobrze działającego antifoga-za tę kasę nie sądze by była lepsza propozycja. Nie masz tylko szyby lustrzanki, ale tak naprawdę po co Ci ona przy kasku z blendą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Gdyby ktoś jeszcze zastanawiał się czy kupić Caberga V2 407 to polecam: http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/caberg-v2-407

 

A teraz pytanie. Wie ktoś gdzie można kupić do ww kasku deflektor na nos oraz czy da się zamontować coś pod brodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie. Przez kilka tygodni przeglądałem różne oferty, testy, opisy, opinie na temat kasków motocyklowych. Długo zastanawiałem się jaki wybrać. Potrzebowałem kasku na moto turystyka. Wahałem się między szczękowcem a integralem. Przymierzałem testowałem i wybór padł na integrala - Caberg V2 407. Nie mam dużego doświadczenia z kaskami, ale dla niezdecydowanych szczerze go polecam. 5 gwiazdek w testach Sharp-a. Wyjmowana wyściółka, którą można wyprać, wnętrze jest wygodne i z miłego materiału. Kask posiada blendę przeciwsłoneczną regulowaną wewnętrznie. Szczękowe wloty powietrza z nadmuchem na szybkę oraz czołowy wlot powietrza (regulowany) i wyloty z tyłu. W upały nie spociłem się. Szybka główna ma regulowany skok otwarcia. W deszczowy dzień już przetestowany i szybka nie paruje. Czytałem też na forum o głośności kasków. Jeśli ktoś jeździ ponad 200 km/h to nie ma kasku, który by nie przepuszczał dźwięków do uszu. Moim zdaniem skoro zmysł równowagi znajduje się w uchu to nie da się jeździć nic nie słysząc, z drugiej strony jak chcecie słyszeć pojazdy jadące na sygnale, albo pasażera? W tym kasku na nadmiar hałasu nie narzekam. Za cenę poniżej 500 pln jst to moim zdaniem super wybór. Niezdecydowanym polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...