Skocz do zawartości

Szybki zamienne do shoei


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, przymierzam się do zakupu szybki lustrzanej do mojego shoei xr 1000. Tutaj mam pytanie do Was czy ktoś taką szybkę posiada i może opisać wrażenia - jak ona chroni przed rażącym słońcem, czy da się w nocy w niej doturlać do domu z pracy oraz jak z jej żywotnością.

 

Dodatkowo mam pytanie o walory estetyczne. Wydawało mi się, że lustro SHOEI jest takie jak lustro w mojej łazience, tzn całkowicie nieprześwitujące od zewnątrz. Doszły mnie słuchy, iż w tej firmie szybki lustrzane są jakby tylko "posrebrzane" i mocno prześwitują od zewnątrz. Proszę o informację jak to wygląda naprawdę i czy macie może jakieś fotki swoich?

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był temat poruszany na forum odnośnie szybek poszukaj jakos nie dawno nawet. a odpowiadajac na twoje pytanie

mam swoją lustrzanke srebrna i jest ok. smigam wniej drugi sezon i minimalnie sie starła. to znaczy ona sie sciera matowieje minimalnie od piasku ktory samochodu czasem wurzucaja spod kół. ale sadze ze jeszcze 1-2 sezony w niej polatam na torze smigam w czarnej. w nocy da sie przejechac z domu do pracy czy inny kawałek drogi ale nie z predkościa powyzej 100 bo słabo widac, w mieście gdzie ulice sa oświetlone to jeszcze jest ok ale jak wyjezdzasz poza miasto to jechac sie da wolno ale zapie**alac hmm na własne ryzyko. to samo tyczy sie czarnej szybko. smigałem równiez tydzienw lustrzance takiej rozno kolorowej wpadajacej w neibieski kolor rowneiz jak moja srebrna jest ok. nie miałem na kasku tylko tej lustrzanki złotej wiec niewiem jak znia jest. walory estetyczne w skrócie LANS i nic więcej:) od zewnatrz nic nie widac takze nikt nie widzi twoich oczu ani twarzy w kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż mi link do tych lustrzanek bo coś mi się nie chcę wierzyć ;/

Lustrzanka kosztuję około 300 zł do shoei :crossy:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o srebrnej szybie do XR-1000.

Pytanie do ekspertów: czy jest różnica w zastosowaniu szybki srebrnej i czarnej? Mam na myśli, czy nie jest przypadkiem tak, że srebrna lepiej zachowuje się przy refleksach oświetlenia sztucznego (światła, lampy, itp), a czarna lepiej chroni przed silnym światłem słonecznym? :buttrock: Czy obie przepuszczają taki sam % światła słonecznego? Na stronie Shoei nie ma o tym słowa :/

 

A może to jeden ...j i różnią się tylko kolorem i ceną? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są lustrzanki po 100 zł

 

też mnie kuszą ale uważam że to troszkę dużo jak za szybkę ;/

 

Oryginal kosztuje o ile pamietam 74,- € wiec 100 pln to jak za darmo.

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prosiłem kolegę o te linki bo coś nie chcę mi się wierzyć w te promocje za 100zł :icon_razz:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak może nie do końca na temat, ale się podłączę... czy shoei robi w ogóle kaski z blendą przeciwsłoneczną? szukam i szukam, ale znaleźć nie mogę....

Nie, takich wynalazków w Shoei nie ma i bardzo dobrze. Airoh, Schuberth, Nolan - tam szukaj blendy.

 

P.S Nie lepiej kupić porządny kask z wymienną szybką niż badziewie z blendą? :)

Edytowane przez karol1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam w swoim RF-1000 niebieska lustrzanke. wyglada toto tak ;) :

http://bikepics.com/pictures/1260748/

http://bikepics.com/pictures/1260747/

kupilem na ebay-u w usa za $50 (w Polsce za 100zl to chyba tylko przyciemniona bo nie wierze w lustro za taka kase, nie oryginalne shoei-a w kazdym razie).

Przed zakupem nigdy nie trzymalem takiej lustrzanki w reku wiec wydawalo mi sie ze przez niebieska lustrzanke widac na... niebiesko :crossy: ale okazalo sie ze ona jest poprostu przyciemniona a kolor lustra nie rzutuje na kolory w jakich sie widzi. z zewnatrz wcale nie widac mordki.

przyciemnienie do jazdy dziennej jest super, po zachodzie slonca widac coraz mniej

 

PS. foks, mozemy sie ustawic gdzies na miescie to sobie zobaczysz jak przez to widac, priv jakby cos :icon_mrgreen:

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak może nie do końca na temat, ale się podłączę... czy shoei robi w ogóle kaski z blendą przeciwsłoneczną? szukam i szukam, ale znaleźć nie mogę....

 

Nie robią. Ale kupując np. Multiteca dostajesz w zestawie drugi wizjer, progresywnie przyciemniany. Wymiana wizjera zajmuje 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią. Ale kupując np. Multiteca dostajesz w zestawie drugi wizjer, progresywnie przyciemniany. Wymiana wizjera zajmuje 5 sekund.

5 sekund plus zatrzymanie się, wyciągnięcie szybki(którą cały czas trzeba mieć przy sobie), zdjęcie i założenie kasku, rękawic.... :) cóż. w takim razie nie będzie shoei'a :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...