Skocz do zawartości

Motorower Żak


Dziki_YZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno stałem się posiadaczem resztek motoroweru Żak produkowanego na początku lat 60 - tych. Mam pytanie do znawców tematu, mianowicie mój egzemplarz ma jeszcze resztki oryginalnego lakieru i był w kolorze popielato bordowym. Niestety szparunki nie zachowały się w bardzo kiepskim stanie i wiem jedynie że szparunek dookoła baku to miała linia, więc znaczej na baku też zapewne był biały i tak będę chciał go zrobić. Pytanie jaki kolo miał napis Żak na obudowie centralnego amortyzatora. Poszukuje też kilka części więc jeśli ktoś ma jakieś graty do Żaka proszę o kontakt.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam żaka w proszku i jestem na etapie kompletowania. Mam coś z drobnicy to pisz.

Napisy są na allegro :

 

http://www.allegro.pl/item346368465_zak_szparunki_logo.html

 

Mój był niebiesko kremowy ale będę go robił na czerwono- kremowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto fotki mojej ruiny -> http://bikepics.com/members/dziki/62zak/

brakuje mi kół z bębnami, licznika w dobrym stanie , korka do baku i tej gumy pod tylnią lampę, ogólnie nie wygląda to za ładnie jak na razie ale chcę w końcu skompletować żaczka i brać się do roboty. Nie macie jakiegoś namiaru na jakiś dobry chrom? moje chromy są pordzewiałe ale myślę że dobry fachowiec coś by z tego zrobił.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dolacze do tematu, tez mam Zaczka, w sumie jest jezdzacy i z papierami ale ma nieoryginalne siodlo, tylna lampke i silnik ( okragly od Komara na kopniak ale z recznymi biegami). Gdyby ktos mial jakies z tych czesci to chetnie kupie.. Ja mam dodatkowe plastikowe oslony amorka centralnego oraz czasze lampy przedniej gdyby ktos potrzebowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos chce czesci silnikowe do komara(łacznie ze 2 skrzynie,mechanizm do zmiany biegów na linke itp) to niech mi napisze.czas do jutra,bo wywalam na zlom. to samo kartery do komara 2 biegowego(jajo) i kwadraciaka oraz kartery do T-1! wywalam na zlom bo potrzbuje kasy na zębatke,łańcuch i lakiery,bo mi rozwaliło osłone w motorze jak sie łancuch urwał.piszcie na 1032446 na gg.odzywajcie sie jak mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zdemontowałem z jakiegos wynalazku wózkowego 2 koła z zaka, 3 przetłoczenia na bebnach i harakterystyczny dekiel hamulca, ale jedna rawka lipa a druga ok, jak ktos chce to jakas wymianka na cos do wfm urala(tylko odrzutnik chociaz juz nie kupiłem wał z odrzutnikami:-) ) cos do komara sztywniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, bo do jednego nic mi nie brakuje, do drugiego tez nic, do trzeciego 62rocznik to brakuje osobnej lampy i orginalnego przedniego zawieszenia taka gieta rurka jak w simsonach sr2, i to jest ważne, a do pozostałych sztywniaków w liczbie blizej niesprecyzowanej to róznych rzeczy silników siedzen orginalnych tłumików i takie tam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co mogę tobie zaoferować to cały tył od sztywniaka i chyba siedzeń HEHEH sam posiadam zagonik ale to wszystko ma swoje miejsce hehehehe

Pozdrawiam

 

A ja szukam oryginalnego żakowskiego siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item356563084_siedz...ys_polecam.html

siedzenie do żaka. Ja szukam kogoś kto ładnie mi polakieruje całego Żaka z woj. dolnośląskiego i nie zedrze ze mnie skóry... Znalazłem gościa w jeleniej górze ale chce 750 zł plus mój lakier i trochę drogo mi się to wydaje bo w tym sprzęcie aż tylu blach nie ma...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://moto.allegro.pl/item356563084_siedz...ys_polecam.html

siedzenie do żaka. Ja szukam kogoś kto ładnie mi polakieruje całego Żaka z woj. dolnośląskiego i nie zedrze ze mnie skóry... Znalazłem gościa w jeleniej górze ale chce 750 zł plus mój lakier i trochę drogo mi się to wydaje bo w tym sprzęcie aż tylu blach nie ma...

 

pozdro

 

 

To nie jest siedzenie do żaka tylko do komara!!!!

Zakowskie jest troche inne, jezeli masz takie u siebie to masz nieoryginalne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...