Skocz do zawartości

Zdany egzamin a dokument...


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

czytalem juz gdzies na forum na ten temat, ale nie moge go znalezc... :/

 

w piatek 04.04 zdalem egzamin teoretyczny+praktyczny na kategorie B.

teraz pytanie jaki czas ida dokumenty do bazy policji oraz co jeszcze grozi mi (oprocz 50zl mandatu) za nie posiadanie przy sobie dokumentu stwierdzajacego prawo do kierowania pojazdami.

 

i czy warto sie w to bawic...? ile czasu Wy czekaliscie na odbior prawka?

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(...)ile czasu Wy czekaliscie na odbior prawka?

Mnie straszyli miesiącem ale jak zobaczyłem, że kolega dostał po sześciu dniach to aż się zdziwiłem. Ja zdałem tydzień po nim i czekałem 11 dni. Dowiedziałem się od pani w okienku, że dokumenty mają na drugi dzień wyjść z Worda. Jeśli dobrze pamiętam to zdawałem chyba w środę, gdy dzwoniłem w poniedziałek oni jeszcz je mięli u siebie... ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czekałem 3 tygodnie, jak pojechałem odebrać motocyklem papier to wydająca była zbulwersowana że właśnie jechałem bez uprawnień i dopiero teraz odbieram.

 

a tu masz linka: https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx możesz sprawdzać czy twoje prawko już wyrobione, bądz czy jest do odebrania już u siebie w urzędzie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornol podałem ten link dwa posty wyżej :icon_rolleyes:. Nie znam nikogo kto by czekał miesiąc na prawko, to tylko tak podają żeby ich nie męczyć pytaniami :icon_rolleyes:.

 

Ja zdalem 23.04...dzis 15.05 a prawa jazdy nadal nie ma;/ nie jezdze choc trudno sie powstrzymac w taka pogode...ehhh;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kolezanka zdała prakow, w ten sam dzien złapała ją policja. nie miała prawa jazdy,nie było wydane, i tym samym brak uprawnień. dostała wysoki mandat i odroczenie prawa jazdy na 5 lat. musiala egzamin poprawic.

 

Bzdury klepiesz z tym "odroczeniem" na 5 lat. Za sam brak prawa jazdy zakaz prowadzenia może orzec jedynie sąd (i to fakultatywnie) na okres od 6 miesięcy do 3 lat. W praktyce niespotykane orzekanie w takim przypadku żadnego zakazu - chyba, że ktoś faktycznie zasłuży się czymś szczególnym w dziejach wykroczeń drogowych.

 

W pozostałej części natomiast racja - mandat za brak prawa jazdy i niewykluczone lawetowanie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdalem 23.04...dzis 15.05 a prawa jazdy nadal nie ma;/ nie jezdze choc trudno sie powstrzymac w taka pogode...ehhh;/

Pociesze cie tak, że miałem podbny kłopot, też długo nic sie nie pojawiało i mi jeden użytkownik powiedział że tej bazy nie aktualizują czasem czy coś takiego.

 

A opłaciłeś wszystko ? bo to w rużnych WK rużnie jest, ja opłaciłem zaraz po zdaniu egz. Jak nie zapłacisz to ci nie zrobia, ktoś to pisał że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...