Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja za cholere boje sie wysoką gume stawiać, boje sie tych pleców ;p może dlatego ze dopiero nie cały sezon na mojej F2 jeżdże... na wiosne pozdejmuje plastiki moze troche śmiałości nabiore ;)

 

Może zamiast śmiałości nabierz troche rozsądku, ubierz się i naucz się najpierw na 2 kołach jeździć a później na jednym.

 

A co do pleców to jak już nic niewidzisz przed sobą tylko zegary i kiere to znaczy ze juz jesteś wysoko.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast śmiałości nabierz troche rozsądku, ubierz się i naucz się najpierw na 2 kołach jeździć a później na jednym.

 

A co do pleców to jak już nic niewidzisz przed sobą tylko zegary i kiere to znaczy ze juz jesteś wysoko.

 

Ta fotka jest 1 dzien po zakupie, więc nie mam żadnego ubioru. Teraz mam kompletny. A rozsądku mam chyba troche bo dlatego ,że czuje przed CBR respekt szukam porad u doświadczonych w tych sprawach nie próbuje sam cudować i sie rozjebać bo tego nie chce. Na 2 kołach radze sobie bo podkreślam to 1 sezon na CBR a nie na moto w ogóle...

 

A co do tych pleców to dzięki za rade napewno w przyszłości mi sie przyda.

Edytowane przez Trauma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie z 1 jak ze sprzęgła walnąłem to też kilka razy miałem pełno w gaciach ;d a znowu z gazu to duzo osob mowie ze kat dla silnika i sam już nie wiem ;/ a co do zdejmowania owiewek to rzecz oczywista ;] złożyłem już nawet zamówienie na klatke co by sie tylko kierownica nie połamała ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to wygląda tak ,ze ja zielony jestem zupełnie ale nie do konca tak jest... Na codzień jeżdżę dość ekonomicznie CBR, bo to moje pierwsz duże moto i dbam o nie jak o dziecko ;], a gumowania to raz na jakiś czas jak mnie coś najdzie to próbuje.. ale to jest 4-5 strzałów i mi szkoda moto sie robi xd. Więc wole wiedzieć dokładnie co i jak ,zeby te 5 strzałów dobrze wykorzystać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nauce Wheelie proponuję zaczynać od pozycji siedzącej i w odpowiednim momencie wcisąć sprzęgło lub odkręcić gaz i po zwiększeniu obrotów do okolic maksymalnego momentu obrotowego szybko je zwolnić. Później wystarczy regulować prędkość samym gazem. Na początkach stopujcie moto tylnim hamulcem, to pomaga.

Ja osobiście wolę na stojąco na gumie latać. Nigdy nie używać sprzęgła do podniesienia naszego przedniego kółka. Tylko przy pomocy gazu !! Jeśli będziemy mieć przednie koło wysoko to już ruchami naszego ciałka będziemy zmieniać kierunki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...