Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no spoko, wiadomo - tylko jak sobie przypomnę niektóre letnie wieczory w wawie to można odnieść wrażenie, że ludzie gumują gdzie tylko się da.

 

Czasami jak się nie da to i tak gumują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

https://picasaweb.google.com/elvisdamian155/Guma#5762924984119274338

 

Foty z niedzielnego latania na kole. Niedługo będą filmy. Może ktoś pomoże i powie mi co jest źle. Widzę ,że za nisko koło podżucam. Może jakieś rady odnośnie podrywania moto ze sprzęgła bo w ogóle mi to nie idzie. A to jest powerwheelie z jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to 3 rady:

1. ćwiczyć

2. ćwiczyć

3. ćwiczyć...

 

Narazie to prawie w ogóle nie podrywasz koła :) trochę je gazem podnosisz i tyle, ogólnie moto na 1 jest b.nerwowe i boisz sie że przecholujesz i nisko podnosisz, ale nie bój się do zaliczenia pleców masz jeszcze lata świetlne. Ogólnie jak się zaczyna coś tam gumować to koło podnosi sie 5cm a ma sie wrażenie że zaraz sie przewinie, norma. Ćwiczyć trzeba.

Co do sprzęgła - też nikt Ci tego nie wytłumaczy tak jak byś chciał, sam musisz wyczuć. Napewno na początku nie odwijaj na duże obroty bo nie masz wyczucia i może być zdziwko, na 1 w ogóle zapomnij o sprzęgle na 2 się uczuć, najpierw z niskich obrotów a potem coraz więcej aż wyczujesz co i jak. Ale zanim zaczniesz ze sprzęgła walić to naucz się chociaż trochę na tej gumie przejechać. Ogólnie sprzęt masz zajebisty do pałowania, bardzo dobrze wyważony. Tak samo jak f4i, nie wiem co jest w tych Hondach ale są naprawdę dobrze wyważone.

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę. Trzeba zacząś próbować walić ze sprzęgła bo właśnie jest za nerwowa na jedynce. I jak ją podżuce to poźniej mocą ciągne te 20-30m aż mi obroty się skończą. Poprostu pewnie mam za nisko koło tak jak piszesz.

Edytowane przez damian155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakby Ci to powiedzieć, ty nie masz praktycznie koła w górze.

 

Teraz widzę. Dopiero zacząłem się uczyć. Pracuję nad tym. Dlatego pytam o radę

 

954 nie pójdzie z dwójki z gazu?

 

Próbowałem ale bez skutku. Może za mało szarpie manetą.

Edytowane przez damian155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poczytałem,teraz idę potrenować w garażu :biggrin: ale nie stawianie tylko opuszczanie w taki sposób żeby nie remontować przedniego zawieszenia za każdym razem.Jakby co zwrócę się o pomoc do znanego miłośnika modelu VTX moderatora YUBY :clap: a tutaj nie VTX ale też armaturka http://www.youtube.com/watch?v=9CUlDjGFNc8 LWG :buttrock:

Edytowane przez szafa76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pojeździłem i próbowałem z dwójki. Jakoś nie chce wstawać. Podrywa przód ale na jakieś 20cm. Może dlatego ,że mam zębate z tyłu 42z. Czy może wstać na stopkach i wtedy próbować go jeszcze szarpnąć? W weekend poćwiczę ze sprzęgła. A z jedynki już dość wysoko podnosiłem dzisiaj. Czasami nawet zaczynałem falować gazem ale za bardzo narwisty jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyznacznikiem jest to, czy widzisz horyzont przez przednią szybkę. Jeżeli tak, to masz koło nisko i ciągle musisz dodawać gazu (wiem, że na 954 właśnie tak jest, znajomy ma i mówi, że dopiero jak zaczyna się wychylać na bok, żeby widzieć drogę, to osiąga równowagę i może jechać z równą prędkością).

 

Przebija do 4?!!! To ma grubo ponad 2 paki na gumie!!!

Czyli tyle, co seryjny gixer na 2. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...