Skocz do zawartości

prosze o porade


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich na forum

kupilem yamahe r6 99 rok

jak odpale maszynke na ssaniu wszystko oki jak wylacze ssanie i powinna chodzic na wolnych obrotach ale nie spadaja obroty i sie wylacza co mam zrobic zeby chodzila na wolnych obraotach i na ilu powinna chodzic

dodam ze mam wydech Akropocic

dzieki za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakich obrotach chodzi na ssaniu? jezeli są to wartości 2,5-3,5 tys i po opuszczeniu ssania gaśnie to chyba nie bedzie kwestia regulacji wolnych obrotów. No chyba, ze na ssaniu pracuje na 1-1,5 obr/min to podkręc wolne obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty to ssanie po odpaleniu odrazu wylaczasz ?? bo takie wrazenie odnioslem czytajac posta.

Ja jak odpalam to podciagam ssanie i jak zapali to utrzymuje obroty tak na 1500-2000 obrotow jesli obroty ida wyzej przy rozgrzewaniu sie silnika to ujmuje ssanie tyle zeby znow obroty byly na tym poziomie. Dopiero jak zlapie mi temperature 40 stopni to calkowicie wylaczam ssanie i chodzi na okolo 1000. Dopiero jak juz dobrze sie nagrzeje to ma okolo 1300 czyli tyle ile powinien miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki za wszelkie porady

porada pierwsza - jak zakładasz jakiś temat i prosisz o pomoc to naucz się poprawnie nazywać temat zamiast "prosze o pomoc" . czy to takie trudne napisać w temacie z czym jest problem ????? :crossy: :crossy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ssaniu chodzi 3,5-4 tys do temperatury 50-55 st potem wylaczam ssanie i spada do wylaczenia nieraz zostaje na 2 tys i nagle wylacza sie

znajomy powiedzial ze musze wymienic jakas dysze bo zamalo paliwa dostaje a wszystko to ze niby mam ten wydech Akropovic

przepraszam ale nieznam sie i przepraszam za moja pisownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pełnym ssaniu nie trzymasz silnika przez dłuzszy okres tylko sukcesywnie przymykasz w miarę wzrostu obrotow. Trzymanie pełnego ssania powoduje problemy ze swiecami i gaśnięcie silnika zaraz po wyłączeniu. Ssanie działa nie w układzie 1-0 tylko liniowo.

Jesli to nie pomoże to pozostaje serwis gaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapchany uklad wolnych obrotow - mozliwe ze paliwo nie bylo spuszczone z gaznikow na zime i rozlozylo sie w kanalikach tego ukladu.

Jak sie nie znasz to zrobienie tego w serwisie w Holandii troche bedzie kosztowalo :)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...