Skocz do zawartości

Jak to jest z tymi kaskami?


Rekomendowane odpowiedzi

Choć temat o kaskach to tak właściwie musi się znaleźć tutaj.

 

Czytałem kiedyś "10 przykazań motocyklisty" i jedno brzmiało "Nigdy nie jeździj na chopperze w kasku innym niż otwarty".

 

Znowu na Shadow-kowym forum zapytałem o to i spora część userów jeździ w kaskach zamkniętych ,czy też szczękowych ,bo ceni swoje bezpieczeństwo, ale kask musi być w ciemnym kolorze.

 

Więc jak to w końcu jest? Można jeździć w innym niż otwarty, nie jest to "wiocha"?

 

Piszę też tutaj ,bo chciałbym poznać zdanie większej liczby motocyklistów. Pozdro :icon_mrgreen:

Edytowane przez Gładzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i część osób jeździ w integralach albo szczękowcach. Nie jest to obciach, chociaż trochę mało chopperowe. Jest z pewnością bezpieczniej i ciszej, ale nie wygodniej.

Ja zdecydowanie preferuję otwarty (jet) ale z szybą (nie lubię much i kamyków na twarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock:

Choć temat o kaskach to tak właściwie musi się znaleźć tutaj.

 

Czytałem kiedyś "10 przykazań motocyklisty" i jedno brzmiało "Nigdy nie jeździj na chopperze w kasku innym niż otwarty".

 

Znowu na Shadow-kowym forum zapytałem o to i spora część userów jeździ w kaskach zamkniętych ,czy też szczękowych ,bo ceni swoje bezpieczeństwo, ale kask musi być w ciemnym kolorze.

 

Więc jak to w końcu jest? Można jeździć w innym niż otwarty, nie jest to "wiocha"?

 

Piszę też tutaj ,bo chciałbym poznać zdanie większej liczby motocyklistów. Pozdro :cool:

 

 

Normalnie to otwarty z szybką a na nadchodzące upały takie jakie będą teraz w kwietniu no to oczywiście orzeszek albo jakiś poniemiecki z goglami. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździj sobie w czym chcesz, Grunt by to było bezpieczne i wygodnie. A wieśniakiem będzie tylko ten, kto uzna że masz wieśniacki kask bo np. "nie jest czarny", "nie jest otwarty" itp.

 

Primo to bezpieczeństwo, potem wygoda, która wynika z osobistych preferencji.

 

 

pozdr

Edytowane przez mausser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no nie jest tak do końca. robię dużo km w otwartym agv-le i jest ok. (faktem jest, że szyba się często przydaje), a wyobraź sobie "obwieszoną" frędzlami i nitami armaturę i gościa w sportowym kasku :) .

... chociaż, jeżdżę krążownikiem w sportowej papie :notworthy: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowię tu o sprotowych kasakach ,sam uzywam nolana 102 i jestem zadowolony , na krotkie wypady "wokól kumina" ::smile: używam orzeszka .Mam wydechy V&H więc kask szczękowy tłumi nieco decybele które po okreslonej liczbie km stają sie uciążliwe .Przestałem też smigać z szyba która jest troche za niska i robi więcej zamieszania niz pożytku(zawirowania centralnie w ryj :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego niestety musisz mieć nie tylko jeden kask ale na kazdą porę i trasę jak pojeżdzisz to sam stwierdzisz co dla ciebie jest lepsze witar we włosach muchy w zębach czy spokój ale nie do końca komfort ja uważam że nie ma to jak otwarty kask ale w okresie wiosenno letnim pozdro :notworthy: :D :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego niestety musisz mieć nie tylko jeden kask ale na kazdą porę i trasę jak pojeżdzisz to sam stwierdzisz co dla ciebie jest lepsze witar we włosach muchy w zębach czy spokój ale nie do końca komfort ja uważam że nie ma to jak otwarty kask ale w okresie wiosenno letnim pozdro :buttrock: :wink: :crossy:

 

 

 

Optymalnym rozwiązaniem jest SCHUBERTH J1, trochę drogi ale wygodny, super cichy i bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś "10 przykazań motocyklisty" i jedno brzmiało "Nigdy nie jeździj na chopperze w kasku innym niż otwarty".

 

nie wiem, kto to napisał, ale IMHO albo był niespełna rozumu, albo taki z niego "motocyklista" jak z koziej d...y trąba - i facet nie widział podstawy w zakresie oceny bezpieczeństwa na drodze, czyli stareńkiego (ale ciągle nad wyraz aktualnego w sporej części) raportu hurta. a ten mówi wyraźnie, że szczęka jest wypadku na asfalcie jednym z najbardziej zagrożonych elementów anatomii motocyklisty

 

ergo bezpieczeństwo albo stylowy wygląd - każdy wybiera sam. zwracam jednak uwagę, że są już kaski (pionierem jest jak to często bywa schuberth), które zapewniają i jedno, i drugie. nie wiem, jak wygląda kwestia konstrukcji pozostałych (w sensie bezpieczeństwa) - bo ostatnio widziałem wersję caberga downtown z demontowalną szczęką, chociaż np. tr1 airoha to IMHO straszne badziewie, na skuterka - ale też już zaczynają się pojawiać naśladowcy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...