Skocz do zawartości

SIdi vs alpinestars


Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem wcześniej dylemat jaki buty kupić - wybrałem SIDI VERTIGO.

Podsumować ich użytkowanie można krótko - są warte każdej wydanej złotówki.

 

Po pierwsze - super wentylacja.

Po drugie - super wygodne - zarówno podczas jazdy jak i chodzenia

Po trzecie - super jest to rozwiązanie z regulacją obwodu łydki - fajnie i wygodnie leżą zarówno na kombi jak i pod jeansami.

Po czwarte - łatwe zakładanie - zamek rozpina się prawie do samej podeszwy

Po piąte - bardzo lekkie

 

Jeszcze raz - naprawdę warto wydać trochę więcej pieniędzy i mieć bardzo dobry produkt - bezpieczeństwo i komfort warte jest wydanych $$$$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałem Alpinestars SMX-4. Bardzo fajne buty w rozsądnej cenie. Na allegro można je kupić za 660zł. Świetne do jazdy i dobre do chodzenia. Wentylacja na bardzo dobrym poziomie. Dla mnie były dużo wygodniejsze od VERTIGO. Polecam każdemu. Jest to jednak but sportowo-turystyczny więc nie każdemu podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. czy Vertigo dają odpowiednią dawkę bezpieczeństwa w porównaniu do Corsy ? Czy naprawdę Corsy (ochrona golenia i "ściągacz" stopy) daje taką różnicę w bezpieczeństwie ?

Czy dają większą dawkę bezpieczeństwa to nie wiem, chociaż mają szynę co nie jest bez znaczenia. Miałem konkretnie skręcony staw skokowy to wiem co to jest... nie polecam. Oprócz szyny dla mnie właśnie ten ściągacz śródstopia to jest dobry bajer, bo pozwala dobrze dopasować buta do nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mnie na wyglądzie nie zależy ... prawdę powiedziawszy.. mam to głęboko w 4-rech literach co ludzie o tym myślą ..

 

Aczkolwiek mam jeszcze dylemat.. czy kupić vertigo czy corsy ..

 

Na torze nie będę jeździł .. narazie na to się nie zanosi ... a czy jazdę po mieście i niedaleki trasy to czy potrzebne są mi Corsy???

 

Kasa jest tu drugorzędną sprawą .. czy Vertigo dają odpowiednią dawkę bezpieczeństwa w porównaniu do Corsy ? Czy naprawdę Corsy (ochrona golenia i "ściągacz" stopy) daje taką różnicę w bezpieczeństwie ?

 

 

ja oglnie wybrałem vertigo i moge powiedziec co olega wyzej o nich sa warte każdej złotówki :)

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałem Alpinestars SMX-4. Bardzo fajne buty w rozsądnej cenie. Na allegro można je kupić za 660zł. Świetne do jazdy i dobre do chodzenia. Wentylacja na bardzo dobrym poziomie. Dla mnie były dużo wygodniejsze od VERTIGO. Polecam każdemu. Jest to jednak but sportowo-turystyczny więc nie każdemu podpasuje.

a masz SMX4 waterproof'y czy zwykle ? ja zamowilem na ebayu smx4 waterproof i zastanawiam sie czy nie bedzie mi za goraco w miescie przez najblizsze miesiace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykle SMX-4 ale z tego co wiem to waterproofy różnią się tylko tym że mają membranę. Teoretycznie powinny ładnie oddychać ale w praktyce nie powiem. Zwykłe mają bardzo dobrą wentylację.

 

A gdzie je kupiłeś na ebayu? Bo ja ściągałem swoje ze stanów (też przez ebaya) i koleś zapomniał wysłać mi jako GIFT i niestety musiałem dopłacić 200PLN cła i podatku VAT i w sumie wyszło niewiele taniej niż w polsce. Pamiętaj to zaznaczyć jeżeli buciki idą do ciebie ze stanów. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem na aukcji sklepu internetowego za smieszne pieniadze;]

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...0236059526&rd=1

Pamietalem o motywie z clem, wiec "moj czlowiek" w stanach przepakowal je i pozbyl sie metek i faktury opisujac paczke jako gift:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś bujnąłem się po sklepach z zamiarem nabycia Sidi Vertigo. Był to dla mnie praktycznie pewniak.

Ale założyłem rozmiar 43 i okazało się, że kiedy stoję to cisną mnie w palucha. Zrobiłem parę kroków i okazało się centrealnie, że tak zachwalane buty pod względem wygody chodzenia są w moim przypadku jakieś niewymiarowe (albo to moja stopa). Myślę, że w zwykłej pozycji na moto były by OK, ale czasem trzeba będzie przejść parę kroków. Przymierzyłem więc 44, ale stopa latała mi na wszystkie strony.

Pojechałem więc przymierzyć Alipny. Wziąłem na warsztat smx-r i o dziwo okazały się niezwykle wygodne.

W sumie mógłbym takie wziąć, ale wydaje mi się, że stopień ochrony nogi jest mniejszy niż w vertigo. Vertigo mają chociażby znacznie lepszy ochraniacz ścięgna achillesa.

No i teraz siedzę przed kompem i się zastanawiam: co dalej? :)

Edytowane przez vitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeże trochę ale mam chyba pewien problem.

Kupiłem SiDi Vertigo 42, taki też mam rozmiar butów na co dzień. Ogólnie niby są dobre, mam lekki luz na pięcie, w palce nic nie ciśnie. Jeździ się w nich bardzo wygodnie. Ale .... No własnie but lekko obciera mnie w mały palec przy chodzeniu ( z boku ) w miejscu gdzie prawdopodobnie przypada mocowanie slidera. Mierzyłem rozmiar 43 i były stanowczo za duże.

Miał ktoś podobne doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj az sie rozchodza troche i nic niebedzie obcierac

 

Witam!

Miałeś taki przypadek z vertigo? Buty dostałem w piątek wiec moge je zwrócić gdyż kupowałem z netu więc mam 10 dni na zwrot.

Jak się nie rozejdą/ułożą to zostanę z ręką w nocniku :)

Pozdro i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z doświadczenia - SIDI VERTIGO na deszczu przemakają - dlatego szukam czegoś bardziej sensownego z Gore Tex'em - jeżeli ktoś szuka butów w do turystyki nie polecam VERTIGO -

 

w moim przypadku w przymiarce były ok , w czasie jazdy tez nie narzekam ale do chodzenia w ogóle sie nie nadają - uwierają w miejscu slajderów (byc może powinienem kupic jeszcze większe)

 

Nie zmienia to faktu że przemakają co przy dłuższej jeździe i nieco niższej temp. jest wątpliwą przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...