Skocz do zawartości

DOPUSZCZALANA PREDKOSC MOTOROWEREM/SKUTEREM


pir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lukasz-aprilia Nie zgadzam się z tobą Wg mnie to zapis jest prosty w przekazie, jego konstrukcja ogranicza prędkość do 45km/h. Nie ważne czy jedzie się z górki, z wiatrem czy jeszcze inaczej, ograniczenie niezależnie od warunków ma być do 45km/h. Ustawodawcy chyba o taką interpretację chodziło.

Edytowane przez joniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mowia o predkosci 45 km/h, komentarze do przepisow na prostopadlej powierzchni czyli nie pod gorke i nie z gorki.

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież Łukasz jajca sobie robi. :buttrock:

Siły przyrody nijak sie mają do ograniczeń konstrukcyjnych.

Chociaż dla wszystkich posiadających /50, mały żagielek na kierownicy, mógłby być jakimś wyjściem. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to prawo jest bzsensowne, w naszym kraju jest tyle luk, i przewiewów że sporo da sie zrobic.

Jaką głupotą jest zabieranie dowodu i termin 7 dni na sprawdzenie stanu technicznego bądź pojemnosci silnika motoroweru. w 7 dni możesz zrobic z samochodu rower i odwrotnie.

Druga sprawa.

Jak "rzeczoznawca" badź pan na stacji diagnostycznej sprawdzi nam pojemnoś silnika? jestem ciekaw czy ktoś mi to wyjaśni. może sprawdzic numer silnika , jeśli to jest 125 i wtedy wie napewno, że silnik jest większy, wiec ja przed podrużą na stację diagnostyczną biorę urządzenie zwane Młotek+przecinak i po numerach ani śladu.

Mogą sprawdzic na hamowni moc, i prędkośc, oczywiście prostymi sposobami możemy uzyska max 40km/h za pomocą podkładek itd.

ale wiekszoś miast nie ma hamowni i to jest problem, nie nasz a policji.

Trzecia sprawa, mogą sprawdzic pojemnośc silnika za pomocą pomiarów cylindra i skoku tłoka, ale kto się tego podejmie? Nikt.

Koło sie zamyka i kończy na mandacie, moje zdanie, nie iwem jak wasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiekszoś miast nie ma hamowni i to jest problem, nie nasz a policji.

 

Proste ale jak bardzo skuteczne urzadzenie do pomiaru predkosci. 76 km/h przy dopuszczalnej predkosci 25 m/h

 

http://de.youtube.com/watch?v=8OON6qs8qd0

 

 

http://de.youtube.com/watch?v=QMstqbY-uSI

 

Trzecia sprawa, mogą sprawdzic pojemnośc silnika za pomocą pomiarów cylindra i skoku tłoka, ale kto się tego podejmie? Nikt.

 

To chyba najprostrza sprawa, sciagasz miezysz i wiadomo.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jezdzilem na 50 i nie da sie bezpiecznie jezdzic po miescie gdzie wszyscy w puszkach posiskaja min 70.moze poza nauka jazdy.

 

luknijcie na ten filmik niezkla maszynka 180 polecia

 

 

http://de.youtube.com/watch?v=MewG2WDsTbk&feature=related

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pyatnie, mam aprilke 50 chce rejetrnac ja. w papierach ma v max 50 km\h a u nas dopuszczalne skuterow jest 45. czy nie przyczepia sie do czegos? fakt, w przegladzie moze mi stwierdzic ze jade 45 km/h ale jendza w urzedzie bedzie sie czepiac.

 

a motor sprowadzony z Niemiec.

Edytowane przez urban_rs50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem. Sprowadziłem HONDE CBR125 zarejestrowaną na motorower. Była już tak zarejestrowana w niemczech. Zarejestrowałem ją w polsce bez problemu. Nie miałem jeszcze żadnej kontroli. Czy jak jade 50km/h i zatrzymają mnie do rutynowej kontroli to mogą mi coś zrobić? Czy mają w polsce takie urządzenia jak w filmach ww. :banghead: Co zrobić jak się doczepią i zaczną oglądać :icon_mrgreen: Po przeczytaniu tego postu troche się zdygałem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem. Sprowadziłem HONDE CBR125 zarejestrowaną na motorower. Była już tak zarejestrowana w niemczech. Zarejestrowałem ją w polsce bez problemu. Nie miałem jeszcze żadnej kontroli. Czy jak jade 50km/h i zatrzymają mnie do rutynowej kontroli to mogą mi coś zrobić? Czy mają w polsce takie urządzenia jak w filmach ww. :) Co zrobić jak się doczepią i zaczną oglądać :icon_razz: Po przeczytaniu tego postu troche się zdygałem :flesje:

 

Wówczas pozostaje modlić się o wyrozumiałość sądu i nieorzekanie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Nie ma znaczenia, że taki już sprowadziłeś. Wprowadziłeś urzędnika w błąd co do pojemności motocykla - a więc popełniłeś przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można powołaćsie na niewiedze ?? wtedy też cie udupią ?? jedziesz 50 łapią cie twierdzą że to motór po kontroli okazuje sie że faktycznie ma 125ccm ..... nie możesz w sądzie powiedzieć że sie nie znasz nigdy szybciej jak 40 nie jechałeś bo sie boisz więc nie wiedziałeś że ponad 50 pojedzie a osdnośnie silnika to nie znasz się skąd miałeś wiedzieć że to 125 ??nie jesteś mechanikiem kupiłeś bo ładna i tyle.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...