Skocz do zawartości

Jasna Góra 2008 a fundacja "Młodzi Młodym"


michorg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na róznych tematach ta sprawa jest już poruszana ale zdecydowałem się na napisanie tego posta w tym miejscu aby łatwiej dotrzeć do jak najliczniejszego grona braci motocyklistów.

 

a teraz do meritum -

 

Wiadomo już, że pod dzieło tak starannie i pieczołowicie przygotowywane przez Stowarzyszenie Rajd Katyński, ktoś chce się podłączyć, podszyć i pewnie jeszcze nieźle na tym zarobić.

Mowa tu o Panu Marcinie Żurawickim reprezentującym fundację Młodzi Młodym, przypinającym się pod Akademie Polonijną (która stricte wypiera się jakichkolwiek kontaktów z tą fundacją).

Jest to człowiek zupełnie nie znany w środowisku motocyklowym. to co stara siezorganizować nie ma nic wspólnego z zamysłem imprezy, kótra miała pozostać nienapiętnowana jakimi kolwiek znamionami politycznymi lub komercyjnymi.

Jest to ewidentna działalność mająca na celu wyssanie przy okazji i cudzym kosztem jakichś pieniędzy.

 

Jestem zdania, że motocykliści, którzy mają w sobie choć odrobinę chonoru i kierują się w życiu jakąś chierarchią prawdziwych wartości społecznych i moralnych powinni zbojkotować te działania.

Kiełbaskę z grila i piwko można zapodać przy tysiącu innych okazji i w innych okolicznościach, a nie robić pikniku z imprezy tak bardzo nacechowanej duchem patriotycznym i narodowym, imprezy która nie została zainicjowana w ostatnim czasie ale już prawie 100 lat temu.

 

Osobiście nia mam zamiaru brać udziału w tych sobotnich cyrkach. Liczy się tylko niedziela i Jasna Góra !!!

 

I o to samo apeluję !!! Nie dajmy robić z siebie idiotów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, obawiam się, że będzie trudno znaleźć ludzi przyznających się do posiadania "chonoru"... ;)

 

treści apelu nie komentuję, każdy zrobi co będzie chciał - i tyleż samo (w granicach zachowania kultury wypowiedzi) może pisać. mnie tylko zadziwia, że jakoś inne nacje potrafią się bawić z okazji swoich świąt, czy to państwowych, czy również religijnych, a u nas w kraju jak patriotycznie, to zaraz musi być na kolanach, bogobojnie, sztywno i pod krawatami. a wódka pod stołem...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wodka pod stolem itd to nie ta impreza. tutaj nikt nie musi przyjechac bo wypada.

 

zdecydowanie powinnismy zrobic wszystko zeby zachowac charakter spotkania tym bardziej ze to juz tradycja od dziesięcioleci...

 

ktos chcac zrobic z tego piknik chyba pomylil imprezy...

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no... oczywiście nie musi... nikt nic nie musi... tylko że inne nacje z czasem tracą w ten sposób tożsamość... równie dobrze można zamówić clowna na pogrzeb... a co? nie można?

 

to jest właśnie coś co nas odróżnia od innych nacji, że jeszcze czasem potrafimy uszanować to kim jesteśmy, z czego wywodzi się nasz naród, nasza tradycja i historia, że nie jesteśmy "nijacy" jak inne nacje...

 

i nie czepiaj się literówek... nikt nie jest omnibusem...

Edytowane przez michorg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już, że pod dzieło tak starannie i pieczołowicie przygotowywane przez Stowarzyszenie Rajd Katyński, ktoś chce się podłączyć, podszyć i pewnie jeszcze nieźle na tym zarobić...... Jest to ewidentna działalność mająca na celu wyssanie przy okazji i cudzym kosztem jakichś pieniędzy.

 

Nie rozumiem kolego o co Ci chodzi. Co jest złego w tym, że Ci którzy jadą na Jasną Górę i którzy mają bardzo daleko przyjadą dzień wcześniej, mając zapewniony nocleg, przy okazji jakąś imprezę ?

Co pewnie chciałbyś żeby to było za darmo - to może sam nam coś zapewnisz !!

 

Nie od razu musi być to jakaś super grzeszna impreza - zależy to od woli każdego z osobna - jeśli o to Ci chodzi.

 

Co do tradycji - z tego co wiem przypada ona właśnie w niedzielę więc co ma do tego sobota - co ma piernik do wiatraka ?

 

Mowa tu o Panu Marcinie Żurawickim reprezentującym fundację Młodzi Młodym, przypinającym się pod Akademie Polonijną (która stricte wypiera się jakichkolwiek kontaktów z tą fundacją). Jest to człowiek zupełnie nie znany w środowisku motocyklowym. to co stara siezorganizować nie ma nic wspólnego z zamysłem imprezy, kótra miała pozostać nienapiętnowana jakimi kolwiek znamionami politycznymi lub komercyjnymi.

 

Może i gościu nie znany i co z tego - widać chce żeby go poznano - to tak jakbyś powiedział świeżemu motocykliści - nie znamy Cię więc nie masz co w naszej grupie szukać - żenada. A to że ktoś coś przy tym zarobi - o ile - wszyscy zarabiają.

 

 

Jestem zdania, że motocykliści, którzy mają w sobie choć odrobinę chonoru i kierują się w życiu jakąś chierarchią prawdziwych wartości społecznych i moralnych powinni zbojkotować te działania......I o to samo apeluję !!! Nie dajmy robić z siebie idiotów !!!

 

Kolego tym tekstem to raczej Ty robisz z siebie nie powiem kogo. Akurat ja się tam wybieram i nie uważam abym nie miał honoru - jest to dla mnie miejsce noclegowe i forma rozrywki - i naprawdę nic złego w tym nie widzę - a wręcz przeciwnie.

Twoim bezsensownym postem obrażasz wielu ludzi - więc może jedź do Częstochowy bo może Ci się to naprawdę przydać.

 

 

A i żeby było jasne - nie jestem zagorzałym katolikiem ani znajomym tego Pana czy tej fundacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox, przecież każdy robi jak uważa, Ty masz prawo do własnego zdania, ja też, znam tą sprawę trochę lepiej niż Ty dlatego napisałem tego posta, nie sadzę też abym kogoś personalnie obrażał tak jak Ty to zrobiłeś w swojej ripoście, mogłeś wyrazić opinię co sądzisz o imprezie a nie mieszać mnie z błotem

 

jedź sobie kiedy chcesz, czy jesteś katolikiem czy nie - Twoja sprawa, ja jestem i uważam że tego typu działania są wysoce nie na miejscu.

 

Uważam też że jak ktoś chce zorganizować sobie imprezkę to niech nie podpina się pod coś co nie jest jego dziełem licząc w ten sposób na większą liczbę nieświadomych uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest jasna gośc podpioł się pod czyjś pomysł aby wyłudzić trochę grosza cała fundacja jest wątpliwa podpina się fałszywie pod Akademie Polonijną a pozatym nic innego nie robi i nie zrobiła ot taki zwykły cwaniaczek - zero :evil:

 

A jak chcę gdzieś przenocować to sobię noclegu szukam w necie i z doborową kompaniją spędzam wybornie czas :flesje: z dala od "fundacji"

 

Tak się zastanawiam po co jechać na mszę nie bedąc katolikiem? dla lansu ? :rolleyes:

Edytowane przez Barył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego szwarc moge ci jedynie pogratulowac sposobu dedukcji. cale zycie kierujesz sie tak "mocnymi" zasadami?? rewelacja. popieram

 

jesli poczytale bys dokladnie tematy zwiazane z zamieszaniem ktore spowodowalo wystapienie fundacji ze swoim genialnym pomyslem, chyba bys nie wyskoczyl z takimi daremnymi haslami.

 

co zlego w tym ze ktos chce zarabiac na tej imprezie?? a no tyle zlego ze to nie zlot dla nawalonych dresiarzy tylko spotkanie dla tych ktorzy chca sie pomodlic na poczatku sezonu. ten piknik jest podobnym klimatem jak sprzedaz baloników dla dzieci w swieto zmarłych.

 

nocleg?? hmmmm zdecydowanie mozna trafic w ciekawsze miejsca w czestochowie.

 

piwko kapela palenie kapcia itd nieopodal Jasnej Gory?? to dla mnie tak jak bym ci sie odlal na wycieraczke. mnie takie "party" ubliza.

 

reklama reklama i jeszcz raz reklama. dla mnie Swiat Motocykli po raz kolejny pokazał ze jest.... no wlasnie. w kazdym razie ja juz od dawna nie kupuje tego pisma i mam kolejny powod dla ktorego nie kupie.

 

tym sie roznimy od "pewnych' narodowosci ze mamy jeszcze jakas tradycje ale dzieki takiemu podejsciu jakie prezentujesz powoli ja zatracamy.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisałem:

 

A i żeby było jasne - nie jestem zagorzałym katolikiem

 

jest tam słowo zagorzałym a nie, że zupełnie nie jestem.

 

Po drugie Panie michorg stwierdzenie:

Jestem zdania, że motocykliści, którzy mają w sobie choć odrobinę chonoru i kierują się w życiu jakąś chierarchią prawdziwych wartości społecznych i moralnych powinni zbojkotować te działania.

 

jest to wyraźna obraza dla motocyklistów którzy akurat tam będą. Żeby Ci to dokładnie wyjaśnić - nazywanie kogoś osobą bez honoru jest BARDZO OBRAŹLIWE - a już samo to jak stwierdzasz czy ktoś ma honor czy nie czyli po tym czy będzie tam spędzał czas czy nie jest śmieszne :buttrock: I kto tu pisze o mieszaniu kogoś z błotem - kolego pomyśl troszkę zanim coś napiszesz.

 

Napisałeś też, że znasz sprawę lepiej niż ja - to opisz to i powiedź dlaczego to jest takie złe - że ktoś nocuje tam a nie gdzie indziej.

 

A ty kolego Barył napisałeś:

A jak chcę gdzieś przenocować to sobie noclegu szukam w necie i z doborową kompaniją spędzam wybornie czas icon_razz.gif z dala od "fundacji"

 

Otóż, tak się składa, że jestem początkującym użytkownikiem moto i ten adres i miejsce do noclegu dostałem właśnie od motocyklistów więc powiedz mi gdzie ty spędzasz nocleg - w hotelu za 100 zl za noc czy w szczerym polu w "doborowych" warunkach. A kompani jeszcze swojej nie mam.

 

 

Moim kryterium wyboru miejsca są:

warunki - całkiem dobre - przynajmniej z opisu

cena - całkiem niezła 35 zl od osoby za pokój to nie jest aż tak dużo

atrakcje - które oni akurat oferują

 

 

Tak jak pisałem -dopiero zaczynam przygodę z moto - może mało wiem na ten temat, ale jak widzę, że ktoś atakuje bezsensownie kogoś za próbę zrobienia czegokolwiek to już nie wiem co myśleć - czyżby to była zazdrość.

 

To jest tak - jakbyście powiedzieli - wszyscy górale to chamy dlatego, ze zarabiają na przyrodzie (turystach) bo akurat jest tam od wieków gdzie oni mieszkają - i np. że wszystkie firmy to chamy bo zarabiają na klientach którzy akurat coś potrzebują w miejscu zamieszkania - czy np. kościół to ...... bo żyje z 2000 letniej wiary - ludziska popatrzcie na to realnie - każdy zarabia na czym może - i wy pewnie też - a jeśli klient jest zadowolony to co w tym złego ??

 

Co innego jakby gość próbował organizować jakąś wielka imprezę w ten sam dzień - wtedy można by to odebrać jak próba zniszczenia czegoś dobrego - ale tak nie jest - więc nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam napisałeś - jesteś początkującym, to może posluchaj co "starsi" mówią i nie wyskakuj jak flip z konopii...

 

Jesteś początkującym to nie wiesz jakiej rangi jest Rozpoczecie Sezonu na Jasnej Górze - bo skąd masz wiedzieć? ze Świata Motocykli?

 

ktoś kiedyś powiedział ,ze najgorsze co może być, to kiedy ktoś, kto nie ma nic do powiedzenia ubiera to w słowa... Baw się dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bart_b

 

po pierwsze nie jestem dresiarzem - kolejna obraz mnie Panowie tradycjonaliści.

 

po drugie - co ma modlenie się do wcześniejszego noclegu czy nawet zabawy - czy jest to zakazane - chyba mylisz pojęcia albo nie za bardzo rozumiesz czy odróżniasz pewne ważne rzeczy.

 

po trzecie - co do tego wszystkiego ma tradycja - dewastacji świętych miejsc nie będę robił - na mszy będę, modlił się też będę (uczciwie) - wszystko spełnione.

 

Ludzie zachowujecie się troszeczkę jak fanatycy Radia Maryja - tylko przypadkiem nie spalcie tego kampingu .

 

Czy to, że jest się blisko jasnej góry oznacza, że przez cały czas trzeba sie modlić - kurcze - tam chyba mieszkają sami święci - ciekawe jak to jest u Ciebie w normalnym życiu.

 

Światu motocykli - nigdy nie miałem w ręku - ale jeśli jest tam reklama - też nie widzę w tym nic złego.

 

 

tym sie roznimy od "pewnych' narodowosci ze mamy jeszcze jakas tradycje ale dzieki takiemu podejsciu jakie prezentujesz powoli ja zatracamy.

 

Powiedz mi niby jak dzięki mojemu podejściu zatracona będzie ta tradycja ?

 

Oj kolego - jeszcze dużo sie musisz nauczyć na temat nacji i zachowywania tradycji.

 

 

Proszę Was Panowie podajcie konkretne (wyliczając) powody dlaczego ta impreza powinna być zbojkotowana - tylko nie mówcie o tradycji czy o dresiarzach czy o honorze - wydaje mi się, że z powodzeniem obaliłem wszystkie wasze bezsensowne argumenty.

 

A może to coś ze mną jest nie tak.

 

Może to jest tak:

Pomódlmy się jednego dnia - a potem na zlotach chlejmy i pijmy jak się da - taka TRADYCJA.

 

Jeśli wy nie potraficie zachować umiaru, czy nie wierzycie w siebie - wasz problem - ale nie myślcie, że wszyscy tak mają.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam napisałeś - jesteś początkującym, to może posluchaj co "starsi" mówią i nie wyskakuj jak flip z konopii...

 

Jesteś początkującym to nie wiesz jakiej rangi jest Rozpoczecie Sezonu na Jasnej Górze - bo skąd masz wiedzieć? ze Świata Motocykli?

 

ktoś kiedyś powiedział ,ze najgorsze co może być, to kiedy ktoś, kto nie ma nic do powiedzenia ubiera to w słowa... Baw się dobrze!

Ja jestem "starszy" i też wyskakuję jak Filip z konopii he he he. Ludzie, nie róbcie takiego dupościsku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego michorg - znowu brak argumentów.

 

O randze imprezy wiem bardzo dobrze i zdaję sobie z tego sprawę.

 

Starsi stażem może i jesteście ale to nie znaczy, że mam słuchac wszystkiego co "starszy" powie bo przecież nie skocze do ognia jak każecie :icon_razz:

 

Co do ubierania w słowa - czyżby Wam tego brakowało.

 

 

Pozdrawiam.

 

I również życzę z... o przepraszam - skupienia.

 

I powodzenia w dobrodusznym i zgodnym z zasadami motocyklisty bojkocie innych motocyklistów - kurcze teraz już zaczynam się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, tu nie chodzi o to żeby dzień wczesniej nic nie robić, że pomysł imprezy sam w sobie jest czymś Złym, chodzi o sposób w jaki się to reklamuje i załatwia, podszywając pod coś o zupełnie innym charakterze, żerując na niewiedzy i nieświadomości motocyklistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...