Skocz do zawartości

Jazda w dwie osoby


Macias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wiem że nie lubicie książek czytać toteż tu macie wersje elekroniczną

http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazuja...spisTresci.html

 

a odpowiedni przepis powinien znajdować się tutaj, ale go NIE MA

http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazuja....html#oddzial11

 

dodane:

 

jest tylko taki przepis, ale rower to nie motorower!!

 

Kierować rowerem wieloosobowym oraz przewozić na rowerze inną osobę może osoba, która ukończyła 17 lat, a kierować po jezdni wózkiem inwalidzkim poruszanym siłą mięśni kierującego - osoba, która ukończyła 13 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
z tego co pamietam dotyczy to takze motorowerow (i znow teorie :D )

 

jeśli dotyczyło by to takze motorowerów to byłoby to zaznaczone. jest wyraznie napisane że chodzi o rower i tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dotyczyło by to takze motorowerów to byłoby to zaznaczone. jest wyraznie napisane że chodzi o rower i tego się trzymajmy.

 

nooooo tak, ale w kodexie nie pisze ze motorowery moga sie poruszac po sciezkach rowerowych - a moga, na dodatek legalnie :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hehe... skąd wiesz że mogą??

 

dla kierujących pojazdami swiętością powinien być kodex (oczywiście są rzeczy których trzymać się nie da, ale powinno się)

 

co do scieżek to mnie to wisi, bo i tak w krakowie nie ma ich za wiele :D , a tam gdzie są to akurat mi nie odpowiada jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie - ten przepis przytoczony przez emzeta obowiazywal w tatach 70 motorowery a to z tej prostej przyczyny iz wg. kodeksu byly one traktowane jako ROWEY (jazda bez kasku, na karte ROWEROWA itp) ale teraz kodeks rozroznia juz rowery i motorowery a w przepisie mowa jest tylko o rowerach :-)

Popatrzcie na inne przepisy to zobaczycie ze wymienione sa wszystkie pojazdy jakich one dotycza :-) to tak samo by kto mog twierdzi ze aby przewozic pasazera samochodem trzeba miec ukonczone 18 lat bo przeciez samochod jest zblizony do roweru :D (dobra wiem ze bardziej kretynskiego przykladu nie moglem dac :mrgreen: )

A co do sciezek rowerowych to tak jak juz napisalem motorower to nie rower wiec za jazde po siezkach rowerowych grozi mandat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do sciezek rowerowych to tak jak juz napisalem motorower to nie rower wiec za jazde po siezkach rowerowych grozi mandat

 

Mnie zlapali jak smigalem z qmplem po sciezce, jeszcz MB`ta ... i co ... i nic.

Po za tym upewnil mnie w tym mechanik (wiem ze mechanik - nie prawnik ale gosc sam skuterem dojezdzal do pracy wlasnie sciezkami) w komie z ktorego bralem DT`tke, jak moge to smigam nawet sciezkami w centrum wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...