Skocz do zawartości

!!! pomocy !!! gaśnie mi moto .... !!!


pawello93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem z moją Aprilia Classic 125 zaczoł sie pare tyg temu, gdy chciałem sie przejechac... Chciałem ja odpalic i nic, na forum powiedział mi ktos ze mam wlac troche paliwa do otworu od swiecy wlałem i odpalil. Przed tem myslalem ze to jest od oleju albo od swiecy wiec zakupiłem olej i nową świece i dalej niechciał odpalic. Dopiero odpalil jak wlałem tego paliwa do otworu od swiecy. Gdy przejade z 3 km to mi zgasnie :icon_mrgreen: i niechce odpalic, chwilke poczekam z 3 minutki i odpali ale ma dziwne obroty, jak mu gazuje to cieżko zchodza... Od czego to moze być ?? :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko schodzą znaczy dasz gaz na opór gwałtownie puścisz i szybko wejdzie na obroty ale spada z opóxnieniem ?? to+problem z odpalaniem wskazuje na za mało paliwa czyli kranik i gaźnik...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, jak mu gazuje to cieżko zchodza... Od czego to moze być ?? :buttrock:

 

Mi to na lewe powietrze wyglada, moze simering na wale, cos nie chce zaciagnac paliwka, sprawdz czy gdzies lewego nie bierze czyli polaczenie gaznika z cylindrem, simering itp. a moze kranik przytkany albo gaznik, wyczysc go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie gaźnik-cylinder, czy króciec nie jest popękany albo słabo dokręcony. Prawdopodobnie ciągnie lewe powietrze, może to być też walnięty simmering od strony magneta. Możesz odkręcić pokrywę z prawej strony i zobaczyć cze nie jest tam trochę tłusto od oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt te szalejace obroty to objaw lapania lewego powietrza sprawdz krociec na polaczeniu gaznik-cylinder i simmer na zaplonie (odkrec dekiel od strony zaplonu i sprawdz czy kolo magnesowe nie jest tluste badz nie ma gdzies tlustych sladow, a najlepiej po prostu rozbierz) Pozdrawiam

Edytowane przez Filipecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalam motor to jest wszystko ok tak jak powinno byc przejade z 3 km i zgasnie a potem niechce odpalic przez 3 min a gdy juz odpali to ma dziwaczne obroty, czyli jak daje gazu to ciezko schodza, i sa prawie caly czas takie duze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob to co napisali ci uzytkownicy, bo siedzac caly czas na forum motor sie nie naprawi.

no wiem ze sie sam nie naprawi ale nie bede wymieniał simeringow jak to nie jest od tego i dla tego chce sie dowiedziec od czego to jest najpierw sprubuje wyczyscic gaznik... bo to jest najprawdopodobniejsze ze to od tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...