Skocz do zawartości

Składanie w zakręcie


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

kupiłem pierwsze w swoim zyciu wymarzone moto. Pierwsze promyki słońca i odpalamy. Jazda po prostej daje wiele wrażeń, ale droga nie zawsze jest prosta i trzeba się złóżyć w zakręcie. Nie wiem jak było w Waszym przypadku, ale ja mam lek przed złożeniem motocykla. Czy macie jakieś podpowiedzi dla mnie co mógłbym zrobić? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

kupiłem pierwsze w swoim zyciu wymarzone moto. Pierwsze promyki słońca i odpalamy. Jazda po prostej daje wiele wrażeń, ale droga nie zawsze jest prosta i trzeba się złóżyć w zakręcie. Nie wiem jak było w Waszym przypadku, ale ja mam lek przed złożeniem motocykla. Czy macie jakieś podpowiedzi dla mnie co mógłbym zrobić? Dzięki z góry

 

no witam kolege i gratuluje zakupu .... a co do skladania w zakrecei to masz temat pod tytulem przeciwskret dla poczatkujacych .... radze przeczytac i zaczac stosowac .... straszeni ulatwia :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

kupiłem pierwsze w swoim zyciu wymarzone moto. Pierwsze promyki słońca i odpalamy. Jazda po prostej daje wiele wrażeń, ale droga nie zawsze jest prosta i trzeba się złóżyć w zakręcie. Nie wiem jak było w Waszym przypadku, ale ja mam lek przed złożeniem motocykla. Czy macie jakieś podpowiedzi dla mnie co mógłbym zrobić? Dzięki z góry

na poczatku jezdzij wolno i stopniowo bedziesz przelamywal kolejne opory przed skladaniem sie glebiej.

polecam tez nie wkrecac na poczatku silnika zbyt wysoko, bo R6 to nie zabawka, zwlaszcza na pierwsze moto.

jak bedziesz pilnowal obrotow, zwlaszcza w zakretach, to mozesz swiadomie "przymulic" silnik i zredukowac ryzyko uslizgu tylnego kola lub niechcianej (i pewnie niekontrolowanej) gumy na wyjsciu.

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto które kupiłeś (zresztą niezbyt idealne dla początkującego, ale nie będę tego rozpatrywał) można pochylić gdzieś tak do 50 st. Więc ty nie masz się co obawiać, bo tak daleko pewnie nie dojdziesz - chyba że pojedziesz na tor. Poczytaj o przeciwskręcie, znajdź kawałek CZYSTEJ drogi z zakrętami i ćwicz... To najlepsza rada. Obawiac się nei masz czego, a prawda jest taka, "że jak się nie wywrócis, to się nie naucys" - to stare narciarskie porzekadło.... niestety prawdziwe.

Co nie znaczy ze masz wyglebić - ale załóż sobie jakieś crash-pady....

I uważaj na nawierzchnię!!! To częsta przyczyna u początkujących

 

Poczytaj - "motocyklista doskonały", książka Nicka Ienatscha też jest dobra...

 

Powodzenia!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom, na początku wejdz w zakręt z nie dużą szybkością, zwiększaj prędkość widząc że już dajesz sobie rade i możesz zwiększyć pochylenie motocykla itp.

 

Natomiast jak już ktoś zapodał, to temat o przeciwskrecie ... polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

kupiłem pierwsze w swoim zyciu wymarzone moto. Pierwsze promyki słońca i odpalamy. Jazda po prostej daje wiele wrażeń, ale droga nie zawsze jest prosta i trzeba się złóżyć w zakręcie. Nie wiem jak było w Waszym przypadku, ale ja mam lek przed złożeniem motocykla. Czy macie jakieś podpowiedzi dla mnie co mógłbym zrobić? Dzięki z góry

 

 

hah większośc znas chyba miała, pozostaje ćwiczyć, czytać dużo i się uczyć dużo, zapisać się na doszkalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nie jeździj po zakrętach to nie będzie strachu. odwijaj tylko od świateł do świateł ile fabryka dała:D

R6 ładnie wygląda, szkoda że byś ją zniszczył tak na początku.

 

A wracając do tematu praktyka czyni mistrza więc bez treningu nic nie osiągniesz. Znajdź sobie jakiś duży parking, plac i rób kółeczka. Tak na początek. Bedziesz wiedział później co i jak na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzij po zakretach, cwicz przeciwskret...moto nie przewroci Ci sie nagle jak jedziesz wzakrecie, nawet jak juz dotykasz butami asfaltu :D brzmi dziwnie, ale dojdziesz wkrótce i do tego. Stopniowo pogłebiaj swoje zakrety i zobaczysz ze na efekty treningu nie trzeba bedzie długo czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...