Skocz do zawartości

Ubiór na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Arai ma specyficzna modelacje " glowy " i nie kazdemu pasuje.

 

Generalnie juz slusznie zauwazyles, ze majac motura, trzeba miec kilka lachow.

 

W upaly smigam w jeans'ach, skora perforowana w lato, a poza tym Rukka. Rekawiczek kilka par ale generalnie trzy pary

 

1. Gore-Tex

 

2. Skora

 

3. Perforowane na lato

 

A jak ma byc superbezpiecznie, to w 2016 bedac na szkoleniu widzialem zajefajna skore z wszytym airbacl'iem ktory jest wielokrotnego uzycia - sprezone powietrze. Cos Kolo 800,- €

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo warto zobaczyć sobie w sklepie kask Arai Rebel, który po otwarciu wentylacji robi tornado :) i możemy się poczuć prawie jak w kasku otwartym. Model ten w tym roku został zastąpiony przez Arai Renegade-V, który właśnie jest dedykowany cruiserom (https://www.araihelmet.eu/en/collection/detail/renegade-v). Nie każdy lubi czy też ma ukształtowaną głowę pod Arai'a, dlatego musisz szukać podobnych kasków u konkurencji.

Potwierdzam, jeździłem w Rebelu i nawiew na gębę był przekosmicznie mocny, ale też bardzo precyzyjnie dozowalny. Chciałem z blendą więc kupiłem jednak

model QV-Pro i dziś rano sprawdzałem nawiewy przy ok. 10 stopniach (jakieś 100 km/h)... Moc wentylacji trudna do przebicia w jakimkolwiek ulicznym kasku integralnym. W razie pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra to teraz ja zadam kilka pytań laika:

Posiadam kurtkę Alpinestars Gunner i chciałbym dobrać do niej jakieś spodnie. Czy wszystkie spodnie tekstylne alpinestars da się spiąć z tą kurtką?

Jakie spodnie polecilibyście, biorąc pod uwagę że zależy mi na jak największej rozpiętości termicznej ( na razie nie stać mnie na dwa komplety).

Czy w spodniach tekstylnych da radę wytrzymać latem?

Czy spodnie skórzane do kurtki tekstylnej to poroniony pomysłm, czy może ktoś praktykował i jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz ja zadam kilka pytań laika:

Posiadam kurtkę Alpinestars Gunner i chciałbym dobrać do niej jakieś spodnie. Czy wszystkie spodnie tekstylne alpinestars da się spiąć z tą kurtką?

Jakie spodnie polecilibyście, biorąc pod uwagę że zależy mi na jak największej rozpiętości termicznej ( na razie nie stać mnie na dwa komplety).

Czy w spodniach tekstylnych da radę wytrzymać latem?

Czy spodnie skórzane do kurtki tekstylnej to poroniony pomysłm, czy może ktoś praktykował i jest ok?

Niestety ciężko jest odpowiedzieć na te pytania, bo to jest wszystko rzecz indywidualna. Ja mam tak że w ciuchach tekstylnych w lecie nie jestem w stanie jeździć, w skórze bez problemu nawet w duży upał. Ale mam znajomych którzy jeżdżą w ceracie cały rok. Raczej jak masz kurkę tekstylną to bym szukał takich samych spodni. Będziesz miał komplet i zobaczysz - może okaże się że wystarczy.

Co do spinania razem to tym bym się bardzo nie przejmował, bo wystarczy dobry krawiec i po problemie.

Edytowane przez Wertyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dalej szukam spodni.

Może coś poradzicie.

Podobają mi się Alpinestars A-10. Czy znacie jakieś spodnie o podobnym kroju, tylko cieplejsze?

 

 

 

A może ktoś używa A-10? Czy w takie dni jak dzisiaj nie jest w nich zimno?

Edytowane przez cheech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

po pierwsze zacznij korzystać z wyszukiwarki, tego typu typowe pytania powtarzają się dziesiątki razy w sezonie, więc odpowiedzi i porad jest już na forum pod dostatkiem. wystarczy zwalczyć wewnętrznego lenia

po drugie zapomniałeś o wszystkim, co od pasa w dół - rozumiem, że w tym wieku pewne kwestie mogą jeszcze być pozbawione znaczenia, ale pogruchotana kostka może skutecznie wykluczyć Cię z wymarzonej zmiany xvs na mt, a przewiane stawy kolanowe z mt na coś kolejnego za parę lat. niestety, motocyklizm to kosztowna zabawa - niby można na raty, ale w ten sposób pozbawiasz się istotnej ochrony w czasie, kiedy de facto najbardziej jej potrzebujesz. pożycz od rodziców trochę kasy, pozbieraj z prezentów urodzinowych, albo upomnij się o kasę z komunii - i poszukaj kompletu do jazdy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo założyłeś pierwotny wątek (zamiast skorzystać z wyszukiwarki, jak netykieta mówi) podając w temacie kwotę 300, a nie 3 tys zł, chłopcze. informacja o szukaniu odpowiedzi na pytanie jakie portki kupić od 11 miesięcy tylko potwierdza moją ocenę - bez urazy, ale gdybyś rzeczywiście cokolwiek poszukał, pytałbyś o rzeczy brakujące, a nie to co już masz

pomijam, że w wątkach o ciuchach wyraźnie widać, że pojedyncze osoby mogą opisać 1, góra 2 modele - porównania pomiędzy dziesiątkami dostępnych są po prostu abstrakcją. to też widziałbyś, gdybyś przeczytał tych kilkadziesiąt wątków o ciuchach (patrząc tylko na fm) przez ten ubiegły rok

EOT

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@strata czasu

Niekoniecznie, bo kto szuka znajduje.

Zanim tu trafiłem, a jest to mój pierwszy wpis, szukałem sporo w necie, choć na nadmiar wolnego czasu nie cierpię.

Grzebnąłem na olixowym portalu i znalazłem w swojej okolicy używany strój (kurtkę i spodnie) w BDB stanie, za całość dałem 410zł i jako pierwszy strój jest wystarczający, a z czasem go zastąpię lepszym.

Tym bardziej, że spodnie mają ocieplaną podpinkę i choć oba elementy ubioru są innych marek, to z powodzeniem można je spiąć zamkiem.

Oczywiście w obu elementach stroju są wkładki ochraniaczy, a kieszenie pod wkładki mają regulację w przypadku spodni.

 

Poszukaj, czasem okazje się trafiają, zwłaszcza, że sezon na półmietku :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...