Skocz do zawartości

NSR 125\50


Andrzej00000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim! Syn (15lat) namawia mnie zebym mu kupil nsr 125\50 50 sa troche za slabe wiec on chce cos tak kolo 80cm3 lub najlepiej 125cm3 . Chce sie was poradzic . JAk myslicie czy nsr byloby dobrym rozwiaazniem czy tez nie? ja sie troche boje o syna poniewaz ona jest juz troche mocna ta nsr kolo 30KM! I mysle czy mu kupic czy nie ! Prosze o ODP pozdrawiam :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jest to motocykl z fałszywymi dokumentami. konsekwencje jazdy takim masz wyłuszczone w dziale "przepisy"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mu zblokowaną na 15KM i świeto. Tych najmocniejszych wersji ( JC22 ) jest tak naprawde nie wiele, bo znaaczna cześć tych NSRek z allegro mimo ze w deklarowanej mocy ma wpisane te 30KM, to dalej ma napisane ze moto ma jeszce tylko jedną blokade. Tylko ze tą blokadą jest przeważnie moduł, baaardzo trudny do zdobycia. Ale tak jak mowie, te 28KM ma tylko JC22, reszta to słabsze wersje.

 

Ja na miejscu Twojego syna bym o...piał z radości jakbym dostał taką NSRke. Decyzja należy do Ciebie :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza byłaby CBR 125R, jako że jest to 4T niz dźwięk 2T, napewno synowi bardziej się spodoba CBR, i moc 15KM nie jest to wiele, ale nie jest to też mało.

Na pewno sprawi chłopakowi dużo radości taki sprzęt :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie polecam rozwiazań typu 125/50. Trzeba brać pod uwage, ze osoba w tym wieku często jeździ nierozważnie i lepiej żeby nie miała za bardzo jak odkręcić. Jeśli już to zablokowana nsr, ale i tak jako rodzic nie kombinowałbym ze 125/50, bo to moze być puszka pandory...sam z początku myślałem o 125/50, ale jak siadłem na taki motocykl, to stwierdziłem jedno: tym trzeba umieć jeździć i z pewnością człek z kartą motorowerową takiej umiejętności nie posiada.

Edytowane przez mm666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim! Syn (15lat) namawia mnie zebym mu kupil nsr 125\50 50 sa troche za slabe wiec on chce cos tak kolo 80cm3 lub najlepiej 125cm3 . Chce sie was poradzic . JAk myslicie czy nsr byloby dobrym rozwiaazniem czy tez nie? ja sie troche boje o syna poniewaz ona jest juz troche mocna ta nsr kolo 30KM! I mysle czy mu kupic czy nie ! Prosze o ODP pozdrawiam :)

 

 

Syna moge zrozumiec, ale Ty ? Chcesz swiadomie zgodzic sie na lamanie prawa przez swojego syna ? Za rok moze zrobic prawko A1 i wtedy nalezy wrocic do tego pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jego pierwszy sprzet to go przerosnie, duzo chlopakow ode mnie ma takie NSR w wieku 15 lat i odkrecaja gdzie sie tylko da w miescie.

Na poczatek lepiej kupic dobra 50tke. Jakas RS albo TZR, nauczy sie jezdzic, to niech siada na 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie pierwsze to czy chlopak ma jakies wieksze pojecie o tym wszystkim, czy moze potrafi tylko ruszyc i jakos wyhamowac?

 

odpowiedz na to pytanie musi byc szczera az do bolu, mimo ze to Twoj syn, bo skoro jezdzisz motocyklem to wiesz jakie zagrozenie z tego wynika. ale jak znam zycie to syn zasugerowal sie kolegami i ogolnie otoczeniem, stad jego "zdanie". Poza tym, gdzie mu sie tak spieszy...?

 

Decyzja bedzie zależala tylko i wylacznie od Ciebie, ja tylko dodam ze jesli to jego pierwsza powazniejsza maszyna to bym nie ryzykowal dosiadaniem 30-konnej maszyny.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze.... mi rodzice kupili NSR 125 ale jeśli ja bym miał kupować swojemu synowi motocykl a moj syn miałby mieć 16 lat. (czy nawet mniej) To bym mu nie kupił 30 konnego motocykla. Bo uważam , że do NSR 125 trzeba już mieć trochę oleju w głowie...

http:// www. youtube.com/watch?v=58UQ3PZctuA Passion of motorcycles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżdże 70-tką i wiem, że nawet na takim sprzęcie można się zabić. Jeżdże już od kilku dobrych lat i mimo to gdy wsiadlem na nsr125 to poczulem ze potrzeba troche wiecej umiejetnosci. Dlatego tym bardziej 15 latek nie powinien przymierzac sie do takiego moto. Kup mu motorower z głosnym wydechem to bedzie mial frajde :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jeździ juz juz 5 lat na roznych motorach! Simson suzuki rg80 itp Keeway :) Ale juz kupilem mu tzr 80 !

 

On jeździ juz juz 5 lat na roznych motorach! Simson suzuki rg80 itp Keeway :D Ale juz kupilem mu tzr 80 ! On nie jest jakims tam laikiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...