Skocz do zawartości

Honda Cr 125


Qbas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1:33 jest dobre na pierwszą jazdę po remoncie.

1:40 do normalnej jazdy

1:50 jak nie kręcisz maszyny

 

ilość paliwa dzielisz przez 40 jeśli ma być 1:40 i wychodzi ile masz oleju dolać

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do paliwa ja leje 1:40, czyli na 20litrów paliwka wlewam pół litra oleju. Ja używam Castrola R2.

 

Co do świecy ja jeżdże i nie narzekam na świece NGK B8ES (ok. 12zł), a orginalnie w CR125 ma być NGK BR9EG (ok. 30zł)

 

POZDRO

Edytowane przez piotrek2633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej oleju może nawet zaszkodzić silnikowi

 

tak jest tylko w komarkach wsk etc.......w fullcrosie gdzie lejesz dobry syntetyk to jask dasz dużo oleju to najwyżej troche osłabnie i będzie kopcił mocniej ale nic więcej......

 

w komarkach wskach jak sie lało za dużo mixolu to robił sie straszny nagar zapychało głowice denko tłoka tłumik tonąl w nieprzepalonym oleju połaczonym z nagarem i motorek słabł grzał sie brdziej etc......natomiast przy dobrej jakości syntetyku nagar praktycznie nie powstaje

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:40 w zupełności wystarczy. Więcej oleju może nawet zaszkodzić silnikowi!

 

W serwisówce jest napisane aby mieszać 1:30.

Przynajmniej do Yz 250 '04. Nie sądzę aby w CR było inaczej,

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak serwisowki mowia inaczej to moj blad, wyczytalem kiedys na stronie o moto ze za duzo oleju szkodzi silnikowi wiec myslalem ze sprawa tyczy sie wszystkich maszyn...

Wiesz Suley np. u Ciebie nic sie nie stanie jak bedziesz lac mniej oleju bo masz nie wysilone moto ale u mnie to sie zle skonczylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie leje 1:40 i jest dobrze, u nas w gronie od lata tak mieszamy i wszystko jest elegancko, a co do wypowiedzi michoa to nie radze się tym sugerować i włożyć w bajki że nadmiar oleju nie szkodzi..... Na chyba motox forum ktoś dokładnie opisał że lanie oleju w za dużej ilości tworzy zbyt mocną powlokę olejową wokół tłoka przez co nie może oddawać ciepła i łatwo jest skończyć sprzęt. Jak znajdę to wrzuca tutaj tą dyskusje, ale ogólnie to wyszło że takie przegięcie ma bardzo dużo wad, a już napewno nie jest neutralne dla silnika.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ale ostatnio rozbieralem moto i wcale nagar sie mocny nie tworzy... Wiec raczej nie mam o co sie bac... Ladnie mi ten olej przepala i swieca tez ladnei wyglada moto nie grzeje sie wiec zyc nie umierac :crossy: A Ty pacher zdradziles 2T :icon_mrgreen: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie do końca zdradziłem bo chociaż teraz mam 4t, to i tak mam sentyment do 2t tego powera i dźwięku na górze obrotów, gdy patrzę jak brat jeździ na 2t a jak słucham pierdzenia z 4t to aż mi się łezka kręci. Ale wrazając do tematu tu 1:30 to jeszcze dobra mieszanka, a żeby sprawdzić jak to jest z nagarem to trzeba by pewnie z 10 zbiorników przepalić, u mnie przy wymianie tłoka nagaru prawie nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie do końca zdradziłem bo chociaż teraz mam 4t, to i tak mam sentyment do 2t tego powera i dźwięku na górze obrotów, gdy patrzę jak brat jeździ na 2t a jak słucham pierdzenia z 4t to aż mi się łezka kręci. Ale wrazając do tematu tu 1:30 to jeszcze dobra mieszanka, a żeby sprawdzić jak to jest z nagarem to trzeba by pewnie z 10 zbiorników przepalić, u mnie przy wymianie tłoka nagaru prawie nie było :banghead:

 

U mnie przy 1:30 byl w zasadzie delikatny nalot na tloku. Poza tym nigdzie nagaru. Poza tym od 1:30 nie zrobi sie powloka ktora tak drastycznie obniza przewodnosc cieplna miedzy tlokiem a nicasilem czy tuleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...