Skocz do zawartości

NS1 remont cylinder tlok itp


KUBAS007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ej moze mi ktos dokladnie wytlumaczyc jak to jest z tym tłokiem od Mbx do NS1 znaczy teoretycznie to trzeba rozwiercic ta dziure na sworzen no ale znowu kupujac tłok dostajemy sworzen razem z tłokiem pasujacy orginalenie do tłoka i gdyby sie rozwiercilo ta dziure na sowrzen to korba by miala luz 1 mm>Dobra wiem nie umiem tłuamczyc no ale jak to trzeba zrobic sworzen wziac stary i rozwiercic tłok?? A propo to ja musze jeszcze dokupic łozysko igielkowe do korbowodu bo tam takie chyba jest a ja nie mam go I kiedys widzialem link do kupna tego lozyska na necie i gdyby byl ktos tak mily i pomoglby mi bo ja teraz nie moge tego znalesc :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swprzeń musisz mieć pod rozwierconą dzirę nie zakładaj tego od mbx przypadkiem.

 

No dobra ale skad ten sworzen wziac i jeszcze apropo skad lozysko igilkowe wytrasnac.I jeszcze edno pytanie czy jest jakas inna firma produkujaca łoki do MBx niz poston kit?? a Co do lozsyak to wiem ze mam ale to tez jest to MX i bedzie amilo 1 mm luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pindole ty chyba jakiś nie pełno sprytny jesteś :icon_rolleyes:

 

Nibo po czym to wywnioskowales?Porosty zapytalem sie skad moge wzias sworzen i o co chodzi z przerobka tloka od MBX do NS1 to az takie dziwne jest??Nie chce porostu czegos spierdzielic i dlatego pytam.Wybacz ale ja ten motor dopiero kupilem i nie wiem wsyztkiego i to jest az takie trudne podac wymiaru lozyska korbowodowego i wtlumaczyc na czym ta przerubka polega??CZy to lozysko moze byc ?? http://www.lozyska.net.pl/product_info.php...469b21a9fcd3eb3 ej zarz czy aj dobrze mysle kupujac to lozysko moge je dac pod sworzen 12 mm nie?? no do 12 to jest chyba srednica wewnetrzna 18 zewnetrzna a 14 to chyba szerokosc nie??

Edytowane przez KUBAS007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem jak zrobie kupie tłok od MBX nominalny najmniejszy 49,50 kupie to lozysko http://www.lozyska.net.pl/product_info.php...469b21a9fcd3eb3 to loysko ma 12 mm takze bedzie pasowal sworzen od tłoka od MBX ktorego dostane w zestawie i wsyztko juz gra .Dobrze mysle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle myślisz, bo główka korby ma 13 mm.

 

Jak glowka korby??PRzeciez korbowod a raczje wlsanie ta glowka bez lozyska ma 18 mm bo mierzylem czyli pasuje 14 szerokosci czyli pasuje i bebedzie 12 mm bo to zolysko takie jest.Moze gdyby bylo ogrinalne od NS1 to mialoby 13 ale to psize ze ma 12.Gadalem z kolesiem ktory wsadzil jeszcze inne ozysko a mianowicie to http://moto.allegro.pl/item324193185_lozys...o_12x17x13.html kupil tłok od MBX i wsadzil iw wsztko gra, no ale ten moj am 18 mm takze wydaje mi sie ze tamten ebdzie pasowal no ale neich ktos jeszcze sie wypowie moze tak byc czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk, łożyskiem innym też da się to załatwić był nawet temat kiedyś na tym forum. JAk się zdecydujesz na ten sposób to sam to sobie dobrze wszystko wymierz a nie słuchaj rad innych tylko suwmiarka w ręke i jedziesz. Ja osobiście nie znalazłem takiego łożyka (nie było takich wymiarów) no ale szukałem tylko w sklepach w rzeszowie. Słyszałem, że niektórym gościom się udało takżę szukaj.

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozysko pasuje od Mbxa.w mbxie tez jest 18 mm.lozysko od ns1 po prostu ma mniejsza srednice waleczkow stad 13mm srednicy.Kotobowod mbx i ns-1.lozysko od mbx zamowisz spokojnie na www.kemot.pl tak samo jak nominalny tlok ze sworzneim i pierscieniami.i przestancie juz goscia czarowac bo zglupieje.

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk, łożyskiem innym też da się to załatwić był nawet temat kiedyś na tym forum. JAk się zdecydujesz na ten sposób to sam to sobie dobrze wszystko wymierz a nie słuchaj rad innych tylko suwmiarka w ręke i jedziesz. Ja osobiście nie znalazłem takiego łożyka (nie było takich wymiarów) no ale szukałem tylko w sklepach w rzeszowie. Słyszałem, że niektórym gościom się udało takżę szukaj.

 

Pzd.

 

No i nie trzeba bylo tak odrazu :) Wiem ze was meczylem ale nie chielem czegos zepsuc i dlatego sory . Wiem mam juz chyba ostatnie pytanie czy ktos moze kupywal tłoki chodzi mi o diwe firmy bo jak pytalem w sklepiemotoryckowym to tam majaj jakies tłoki firmy access z tajwanu a martin mootocyklemaja te pstion kity mogl;by ktos powieidzec ktory lepszycz czy cos bo czytlem ze keids w klasie mieli pierscienie do dupy takze niech kots sie wypowie mi by bardzije kals odpowiadala bo jedne transport by byl no ale niech ktos sie wypowie ;) Nie dorba juz nieaktulane kupie postion kita bo podobno lepszy troche drozszy no ale te pare zl niew arto oszczedzac;p;p

Edytowane przez KUBAS007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe na tłoku nie warto zaoszczędzać najlepiej kupić lepszej firmy choć Piston Kit taką nie jest bo nawet nie umieszcza swojej nazwy na tłokach ani na opakowaniu tylko jakiś durnowaty znaczek z którego inicjałów nic sie nie da wykminić.

 

CO do łożyska wejdź w ten temat:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=65004&hl=

 

W pierwszym poście autora tematu masz poczytaj dalej masz linkai wymiary kupujesz zakładasz i po bólu, bez przeróbek tak szybciej.l

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...