Skocz do zawartości

Konserwacja silnika elektrycznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że na forum jest trochę osób znających się na elektryce, mam pytanie dotyczące okresowej konserwacji silników elektrycznych, i m.in. ich smarowania . W moim przypadku chodzi o wentylator kabiny w puszce, ale wiadomo, że wszędzie zasada jest ta sama. A więc, rozebrałem silnik ze względu na to, że trochę hałasował (popiskiwał). Łożyska są ślizgowe, bieżnia z brązu. Czym to nasmarować? Smarem łozyskowym czy olejem? Przeglądałem szczotki, są ok. Czy przydałoby się coś jeszcze zrobić poza przdmuchaniem powietrzem? Pytam, ponieważ nie chcę rozwalać deski rozdzielczej za kolejne 500km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska są ślizgowe, bieżnia z brązu. Czym to nasmarować? Smarem łozyskowym czy olejem? Przeglądałem szczotki, są ok. Czy przydałoby się coś jeszcze zrobić poza przdmuchaniem powietrzem?

 

to nie sa takie zwykle lozyska z brazu :-) sa to lozyska samosmarujace, ich struktura przypomina gabke.smaruje sie je na poczatku i powinno wystarczyc..ale wiadomo ze kto nie smaruje ten nie jedzie :-)najlepiej kapnij na kazda kropelke gestego oleju i wystarczy! smarem natomiast postaraj sie przesmarowac podkladki dystansowe na koncach wirnika bo to peewnie one ci popiskuja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że na forum jest trochę osób znających się na elektryce, mam pytanie dotyczące okresowej konserwacji silników elektrycznych, i m.in. ich smarowania . W moim przypadku chodzi o wentylator kabiny w puszce, ale wiadomo, że wszędzie zasada jest ta sama. A więc, rozebrałem silnik ze względu na to, że trochę hałasował (popiskiwał). Łożyska są ślizgowe, bieżnia z brązu. Czym to nasmarować? Smarem łozyskowym czy olejem? Przeglądałem szczotki, są ok. Czy przydałoby się coś jeszcze zrobić poza przdmuchaniem powietrzem? Pytam, ponieważ nie chcę rozwalać deski rozdzielczej za kolejne 500km :biggrin:

Konserwacja silnikow o mocach 100kW-300kW i do tego na 3,3kV jest zupelni inna, opisac Ci? :flesje:

Jakis gestu olej by sie przydal a moze nawet smarem syntetycznym przesmarowac ale na pewno nie ŁT, moze byc za gesty.W jakim stanie sa szczotki? Po za przedmuchaniem warto przemyc acetonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...