Skocz do zawartości

Moto na gaz?


dgree
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem czy byl juz taki temat...ale, czy przrabiaja gdzies motocykle na gaz? :notworthy: pewnie kiedys takie przerobki byly,ale chyba sie to nieprzyjelo i nieprzyjmie, bo dodatkowe koszty, dodatkowa masa i przepisy(moze zabraniaja ?) mam na mysli duze motocykle(goldWing)...ale z 3ciej strony jak kogos stac na takie moto to i na wache :notworthy: ale pytam z ciekawosci.Moze wacha pujdzie w gore po wejsciu do UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie sama przerobka nie jest niczym niezwyklym - silnik od motorka dziala na takiej samej zasadzie jak od samochodu i ogolnie wszystko tak samo. Tylko pytanie po co i gdzie to by zmiescic. Zauwaz ze to nie tylko duzy i ciezki zbiornik gazu, ale dodatkowo przewod z gazem do zbiornika. A takze rozne uklady ( nie wiem co to tam jest ale u mnie w samochodze jest zamontowane na silniku ) dzieki ktorym sterowanie gazem jest dobre. A w przepisach to chyba nic o tym nie ma ze do motorow nie mozna zakladac gazu. A tak seryjnie kogos kto by mial tak zboczony pomysl montujac w motorku gaz nigdy w zyciu nie widzialem ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gaz mógł strzelić?? nie spotkałem sie z takim czymś, a samochód z gazem mieliśmy od chyba 10 lat!!

 

narazie nie znalazłem tego arta, ale znalazłem taką notke ze

najnowsze instalacje mogą byc instalowane nawet w motocyklach

 

oraz

 

zbiorniki muszą być odizolowane od przedziału pasażerskiego (wyjątkiem są jednoślady)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkaliście motocykli na gaz??

Większość trajek ma właśnie takie zasilanie.

Znam jedno ciekawe rozwiązanie:

Duża konstrukcja, z tyłu taki stary kufer i w nim pojemnik na gaz.

No ale w zwykłym jednośladzienie ma miejsca na zbiornik, jeszcze reduktor i parę rzeczy. Ale zużycie paliwa motocykli (niezbyt wielkie) nie wymusiło instalacji gazowych, tak jak w samochodach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super materiałem na moto na gaz uważam że jest RATBIKE tam każde dziwactwo przejdzie. Na zlotach w okolicach Szczecina pojawia sie taki samodział ze zbiornikiem zrobionym z 2 butli po acetylenie albo z małych gaśnic. Wygląda to jakby moto było ze zbiornikami na gaz. Całość malowana na czarny mat czymś co przypomina asfalt :notworthy: Efekt niesamowity. Moto jest normalnie zasilane na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Na pewniaka musialby byc wtedy zbiornik gazu gdzies ukryty przed slancem. Inaczej musialby byc bialy :notworthy:.

Jest przepis, ze zbiorniki gazu wystawione na slonce, musza byc koloru bialego (wszystkie tanksztele LPG tak maja).

A ja tam wole Diesla w motorku zamiast gazu :notworthy:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Na pewniaka musialby byc wtedy zbiornik gazu gdzies ukryty przed slancem. Inaczej musialby byc bialy :notworthy:.

Jest przepis' date=' ze zbiorniki gazu wystawione na slonce, musza byc koloru bialego (wszystkie tanksztele LPG tak maja).

A ja tam wole Diesla w motorku zamiast gazu :notworthy:.

Pozdrawiam[/quote']

 

faktem jest że taki nowoczesny turbodieselek z bezpośrednim wtryskiem do turystycznego moto byłby ciekawą propozycją. A co to za problem do takiego Gold Winga wpakować taki silnik? Tam ani masa ani osiagi nie graja takiej roli jak w sportach. a otrzymany za to zasięg ucieszyłby pewnie każdego długodystansowca. Jedyny znany mi motor z silnikiem Diesla Enfield Taurus na silniczek maluńki i to o konstrukcji z przed wielu lat wiec osiągi ma podłe.ale nowa generacja? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem przyjemność słyszeć ten indyjski wynalazek z silniczkiem diesla, na wolnych obrotach brzmi dokładnie jak ...ciągnik rolniczy, zawłaszcza jak taki z jednocylindrowym, wolnoobrotowym silnikiem. Już widzę osoby delektujące się tym szlachetnym brzmieniem... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel to raczej moglaby byc opcja do duzego sqtera np burgman,tam raczej nieprzywiazuje sie duzej roli do dzwieku,a za pomysl z dieslem do goldWinga to podejzewam ze przy najblizszej okazji goldWingerzy powisza nas za..wiecie co :notworthy::notworthy::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A ja tam mysle, ze z czasem Diesle wejda w swiat motocykli.

Juz niesmialo wchodza.

Jeszcze do nie tak dawna diesel utozsamiany byl z brudem, smrodem i dynamika traktora.

A teraz?

Niejedna osoba mazy o turbodieselku, ktory nie tylko ma spora moc, jest dynamiczny jak niejeden benzyniak, a do tego ciagnie w calym zakresie obrotow i pali nieporownywalnie mniej tanszego paliwa :notworthy:.

Kwestia czasu...

Juz chociazby jeden powod - chca w wojsku wprowadzic motocykle z silnikiem diesla, aby wojsko uzytkowalo jeden rodzaj paliwa. Jak juz wojsko bedzie mialo takie sprzety, to droga juz krotka. Z czasem te wojskowe sprzety trafia w rece zwyklych smiertelnikow - patrz chociazby na MW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...