Skocz do zawartości

południe EUROPY - Hiszpania, Portugalia


piotrpuzicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 6. (100km)

Opuszczamy miejsce pobytu i kierujemy się wybrzeżem na zachód i dojeżdżamy do Saint-Tropez. Tam szukamy lokum i zostajemy na 2-3dni. (Saint-Tropez jest podobno bardzo drogie, ale można rozbijać legalnie namiot na plaży).

Jadąc wybrzeżem bądźcie gotowi na spore korki. Saint Tropez drogie - mało powiedziane. Najmniejsza butelka wody w knajpie kosztowała mnie 5,30 eur ;)

 

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu pchać się tam na noc (to jedna wielka marina). Polecam zaś Camping nieopodal Grimaund. Byłem tam ze 4 lata temu. Jadąc wybrzeżem skręcacie w prawo obok kwietnika z nazwą tejże miejscowości.

 

P.S.

IMO dużo bardziej gustowne od przereklamowanego Saint Torpez jest Saint Maxime :icon_mrgreen:

 

Cóż, plany nieco odbiegły od tematu: Hiszpania, Portugalia, którymi byłbym zainteresowany. Francję traktuję wyłącznie jako tranzyt.

 

Apropos, czy ktoś mógłby podzielić się i/lub zna strony z przydatnymi informacjami odnośnie podróży motocyklem w te rejony, czyli co warto zobaczyć, gdzie wjechać, na co zwracać uwagę, etc. z naciskiem na Barcelonę, Gibraltar, Lizbonę. Google nie zapodało nic ciekawego w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Traska fajna, ale musicie trochę zweryfilkować ambitne plany. Lazurowe Wybrzeże i wcześniej Liguryjskie "nacjonalkami" to średnia predkość 20 - 40 km/h. Korki, szykany uliczne (śpiący policjanci w różnych perfidnych wersjach), piesi, fotoradary, kamery policyjne itd. itp. Autostrada Berlin - Monachium to zły wybór, lepiej z Norymbergi odbic na "6", później na "7" na ULM, dalej j.Bodeńskie Bregenz, zaliczyć Liechtenstein, troche Szwajcarii, potem do Włoch - J.Como lub J. Maggiore z Locarno( ładna widokowo trasa) Przelęcz Brenner z Innsbrucka to nic nadzwyczajnego, a te dwa jeziora napewno zrekompesują Wam J.Garda Jeśli chcecie wiecej informacji to piszcie (jestem pilotem wycieczek i bywam tam, najblizszy mój wyjazd na COSTA BRAVA/MAJORKA 24.04 - 05.05.08).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam (zwłaszcza Darka - kto by pomyslał, że łatwiej tu pogadać niż przy piwie)

 

Mnie tez kusi np. Avignon, Gibraltar itp - może jakoś to zgramy i dołączymy w tych okolicach - Lazurowe Wybrzeże zwiedziłem w zeszłym roku (druga połowa września) - najciekawsza trasa, ta tuż nad morzem powiedzmy od San Remo do St Tropez to na pewno dwa, trzy dni - naprawdę warto się tam pokręcić. Przy większej grupie - tzn. np trzy załogi na motocyklu warto wykupic w INTERHOME jakąś kwaterę (minimum trzy dni) - koszt 600, 800 pln - last minute i raczej bez problemu do wyszukania. Chyba wyjdzie taniej niż camping. I robić sobie wypady po okolicy. Co do cen w St. Tropez - były raczej takie same jak w innych miastach - obiad w knajpce na dwie osoby to minimum 35 EUR, taki trochę bardziej "wyszukany" 50, 60... Jedzenie to był największy koszt - również produkty w supersamach do tanich nie należą...

 

Koszt przy takiej odległości, dwóch tygodniach i dwóch osobach wg mnie przekroczy 6 tys...

 

pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu, masz takie szybkie moto a tak wolno do mnie jedziesz na tego browca?:)

 

a co do traski, to wiele zalezy od kwestii urlopowych ale chetnie objechałbym kawałek południa

 

dareksv

 

witam (zwłaszcza Darka - kto by pomyslał, że łatwiej tu pogadać niż przy piwie)

 

Mnie tez kusi np. Avignon, Gibraltar itp - może jakoś to zgramy i dołączymy w tych okolicach - Lazurowe Wybrzeże zwiedziłem w zeszłym roku (druga połowa września) - najciekawsza trasa, ta tuż nad morzem powiedzmy od San Remo do St Tropez to na pewno dwa, trzy dni - naprawdę warto się tam pokręcić. Przy większej grupie - tzn. np trzy załogi na motocyklu warto wykupic w INTERHOME jakąś kwaterę (minimum trzy dni) - koszt 600, 800 pln - last minute i raczej bez problemu do wyszukania. Chyba wyjdzie taniej niż camping. I robić sobie wypady po okolicy. Co do cen w St. Tropez - były raczej takie same jak w innych miastach - obiad w knajpce na dwie osoby to minimum 35 EUR, taki trochę bardziej "wyszukany" 50, 60... Jedzenie to był największy koszt - również produkty w supersamach do tanich nie należą...

 

Koszt przy takiej odległości, dwóch tygodniach i dwóch osobach wg mnie przekroczy 6 tys...

 

pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj tylko na "kolorowych" mieszkańców tamtych terenów Panie Wrocławianin :icon_biggrin:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...