Skocz do zawartości

Prędkośc a ścigacz...


Rekomendowane odpowiedzi

"Ci co mają mercedesy też mają tylko wozić na wesela lub jeździć na taxi????

Czy nie mogą jechać sobie na wycieczkę????

Nie zgadzam się z kolegii opinią"

 

 

Oczywiście, że możesz jechać na wycieczkę, sam przecież napisałem w kolejnym poście że spokojna jazda to ok 70 - 80% czasu spędzonego na drogach (dla niekótych mniej, dla innych więcej). Ale niezmienia to faktu, że w ścigaczu każdy jego element podporządkowany jest szybkiemu pokonywaniu przestrzeni.

 

" Zalezy mi na życiu więc wolę powstrzymać się od czerwonego pola

Może założymy forum powolnych ścigaczy :-)"

 

Jeśli zależy Ci na życiu, to tak sobie myślę, że powinieneś właśnie oswoić się z "czerwonym polem", z tym jak moto reaguje w skrajnych sytuacjach, jak zmusić je do maksymaslego wytracenia prędkości. To wszystko są elementy dynamicznej, szybkiej jazdy, a nienauczyś się tego podczas spacerowej przejażdżki. Motocykle nie mają poduszek powietrznych, czyli bardziej liczy się bezpieczeństwo czynne niż bierne, a to zależy od doświadczenia i umiejętności.

Możesz się niezgadzać. Każdy ma prawo do własnego zdania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,nie zakładam,że ktoś ma mi zaimponować,ale troszkę śmieszy mnie widok gościa,który jedzie z dziewczyną w różowym futerku i jak zobaczy kawałek prostej do odwija ile wlezie-chociaż na supersporcie nowym to z pasażerem raczej niemożliwe,ale pałuje gość powiedzmy do 2,20 i potem zwalnia.Jasne ,ze motocykl każdy kupuje sobie wg uznania,ale zaczynam zauważać fakt,że motocykl staje się rzeczą-tak rzeczą,która powinno się mieć w dobrym towarzystwie.A dlaczego jest tyle quadów przeprawowych??? Sam usłyszałem klienta w pracy ,który powiedział,że też taki musi mieć tylko,żeby miał pług większy,żeby sąsiad wiedział kto jest lepszy.. A dlaczego zdarza się wyrwać motocykl całkiem nowy i świeży,za małe pieniądze??Bo ktoś kupił hayę,bo najlepsza niby(wcale tu nie piję do właścicieli takowych) i przeliczył się.Najczęściej jest to osoba z konkretnym portfelem,ale nie mająca zielonego pojęcia o jeździe.I zasuwa w dresie czy jakiejkolwiek innej szmacie... Oczywiście mam świetnych kumpli,którzy jeżdżą na mocnych sprzętach i potrafią.Może tylko nieliczna grupa przyćmiewa blask reszty.Ale da się słyszeć nieraz"kupię sobie fluorestencyjną zieloną szybkę do kawy,du.. będą lepiej lecieć na sprzęt" Tak naprawdę przyznajcie się ilu takich ludzi znacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz jeździć wolno, to tak jeździj. Jestem takiego samego zdania, że nie trzeba wykorzystywać całego potencjału maszyny - tym bardziej jak nie ma do tego warunków!!! Już nie jeden "kozak" skończył przez to na drzewie albo słupie - bo chciał zabłyszczeć np w centrum miasta...

 

W tym rzecz, w tym rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrześniu poprzedniego roku byliśmy z kumplami na "torze" na Wyrazowie pod Częstochową. Sprżęty pokroju: gs 500,cbx 550,gpz 500,dr 800,shadow 700,gs 550 potem dojechały zxr 750 i pierwszy baldy.Jest to opuszczony tor i zaniedbany.Jeździliśmy naprawdę ostro,pierwszy raz wspólnie mogliśmy się sprawdzić na zamkniętym obiekcie.Szlifiery niestety nie dawały rady,za ciasne łuki i za krótkie proste.Tam nie da się pojechać szybciej niż 90.Byliśmy tam z dobre pół dnia.4 sprzęty poległy-nic poważnego ,ale świadczy to o determinacji.Nie mówię,że jesteśmy super kierowcami,ale gumy potrafimy zamknąć,czy przytrzeć wydech albo podnóżek.Ale do czego zmierzam.Podjechała grupa może 10 moto.Nówki sztuki r1,zx10,gixxer 1000 itd.No i jak nas zobaczyli to żaden tam nie wjechał!!!!!! Bo ode mnie ktoś wyglebił,podniósł się naprostował co się dało i dalej bambosz na tor.I te stroje z najwyższej póły.To akurat rozumiem:bezpieczeństwo jest ważne.I potem jakoś dogoniliśmy ich po drodze do łodzi.Akurat wtedy trasa była w przebudowie i korki niezłe.no i co???? W rządku wszyscy grzecznie stali i czekali.Ale jak tylko kawałek prostej zobaczyli to guma,guma,guma i łycha!!! aż do następnego postoju w korku. No i po co to?? Na prostej to za przeproszeniem każdy debil potrafi odkręcić.Moim zdaniem mając taki pojazd to trzeba umieć jeździć.Bo raczej nie imponuje mi ktoś kto potrafi odwinąć na prostej.Dlatego po gs-e kupiłem gsxr-a i takich ludzi będę "leczył"....

ano prawde gadasz prawde kolego!!! ja juz nabylem 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od 2 sezonów mam suzuki gsxr 600r z 130 konnym silnikiem.Nie ma zasady prędkości od pojemności.Zawsze jak wsiadasz na motocykl zamiast modlitwy powtórz zdanie: JEŻDŻE DLA SIEBIE A NIE NA POKAZ. No i wszystko jasne, pamiętajcie jeździjcie dla własnej przyjemności a nie dla LANSU!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji zawodu (powożę ciężarówką) sporo jeżdżę po kraju... i póki co ze względu na stan naszych dróg nie kupie sporta, ale cały czas śnię i sportowej maszynie... i najlepiej żeby była z piecem V2... jak coś ruszy się w temacie wydatnej poprawy jakości dróg... to się zapożyczę.. a bestię kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam od 2 sezonów mam suzuki gsxr 600r z 130 konnym silnikiem.

 

Ty chyba masz nas tutaj albo za idiotow albo za laikow :crossy:

 

Od kiedy Suzuki GSXR 600 na 130 KM ?

 

Model 2008 ma 125 KM, no chyba, ze Suzuki celowo obnizyla moc

 

http://motorrad.suzuki.de/index.php?id=30&tx_mcproducts[art]=1&tx_mcproducts[motorrad_uid]=57&tx_mcproducts[seite]=2&tx_mcproducts[logoid]=&cHash=a33715014b

 

:biggrin:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od 2 sezonów mam suzuki gsxr 600r z 130 konnym silnikiem.Nie ma zasady prędkości od pojemności.Zawsze jak wsiadasz na motocykl zamiast modlitwy powtórz zdanie: JEŻDŻE DLA SIEBIE A NIE NA POKAZ. No i wszystko jasne, pamiętajcie jeździjcie dla własnej przyjemności a nie dla LANSU!!!!!!!!!!!!!!!

 

k4 np ma 88 KW czyli 120 KM :biggrin:

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 2008

 

92 kW (125 PS)/ 13.500 min-¹

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie popieram tych ktorzy jezdza i maja do tego stosowne dokumenty - mam na mysli kategorie PJ dostosowana do pojazdu.

 

:biggrin:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To trochę jak kupic sobie psa Husky i trzymać go na łańcuchu owiązanego do budy.

 

 

 

Chłopie, porównujesz psa do motocykla! Weź Ty się zastanów co piszesz, bo od tego wykorzystywania potenciału Twojego motocykla, trochę Ci szare komóry przewiało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, porównujesz psa do motocykla! Weź Ty się zastanów co piszesz, bo od tego wykorzystywania potenciału Twojego motocykla, trochę Ci szare komóry przewiało :lalag:

 

Krzybiel.. dystansu trochę... metafora V-maxa jest moim zdaniem trafiona... i nie porównuje moto do psa, tylko ma to służyć zobrazowaniu tematu... chyba to dość oczywiste.... Czym więcej jeżdżę po POlsce tym myśl o sporcie sie oddala... z tymi drogami jest naprawdę źle... i współczuję chłopakom z Lublina.... bo w tym mieście to dopiero poligon... jadąc przez Lublin od strony Białegostoku w kierunku na Rzeszów to momentami jest po prostu totalna załama... właśnie dzisiaj jechałem... momentami trzeba redukować do 40 km/h bo można koła pogubić.... nie mogę pojąć jak tak można ??? a jednak... drogowcy górą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach].Ale da się słyszeć nieraz"kupię sobie fluorestencyjną zieloną szybkę do kawy,du.. będą lepiej lecieć na sprzęt" Tak naprawdę przyznajcie się ilu takich ludzi znacie???

 

a co ci przeszkadza ze ktos wyrywa sobie dupki na motor :lalag: ? ja ma taka maszyne ze lasencje na nia leca to sie tylko cieszyc ze moze sobie bialoglowy popsztykac bez zadnego wysilku ;) to tak jakbys mial pretensje do garbatego ze ma dzieci proste :biggrin:. Dopoki ma to szczypte smaku a nie robi sie ostrej wiochy to nie problemu :bigrazz: przeciez nieraz panna sie moze zainteresowac nie tyle sama maszyna co faktem ze ktos jest motocyklista wiec rowniez moze byc ciekawym czlowiekiem. no chyba ze ktos ledwo co dotrze nowa k7 swiezo zakupiona np na starowke postawi na 8godzin i zaczepia przechodzace panny to juz inna sprawa(ps. od razu powiem ze ja tak nie robie :biggrin:)

 

no to tyle w temacie predkosc a scigacz :flesje:

 

pozdro600

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No niby tak,ale motocykle stworzone są do jazdy a nie do stania pod klubem,czy innym dicho. W Łodzi jest pewna grupa ,która ma spotkania co środy chyba na pasażu Piotrkowskiej pod Roosterem? Te wszystkie orzełki ze świecącymi oczkami,sisi bary rozbudowane jak cholera,itd.,itd. jeszcze wiatraczka plastikowego z odpustu brakuje i obwarzanek. No i co ?? I oni patrzą czy wszyscy patrzą!!! Ręce mi opadają.A jeżeli trzeba jechać gdzieś dalej niż 50 km to już jest problem.Np. motocykle są wożone na zlot samochodem(sic!!!) ,by potem polansować się na miejscu ,wyrwać jakąś młodą kozę mało myślącą i z powrotem na samochód.Przecież to się włos na głowie jeży. A co do prędkości to raczej macie rację.Pojeździłem troszeczkę tym olejakiem i jakoś zwolniłem.Mam po prostu komfort psychiczny ,ze sie zmieszczę zawsze.więc nie muszę trzymać prędkości powiedzmy 140 ,astronomicznej już na trasie dla gs-a tylko jadę sobie 120 i wyprzedzam kiedy chcę a nie jak mi się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...